جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

راه های دریافت پاسپورت ترکیه

راه های دریافت پاسپورت ترکیه

برسی روش های گرفتن پاسپورت ترکیه :

در این مقاله ما قصد داریم. تمام نکات مهم و کلیدی مهاجرت به ترکیه شرایط شهروندی ترکیه و پاسپورت ترکیه را به شما ارائه دهیم. و همچنین میتوانید از نکات کلیدی مفیدی در رابطه با پاسپورت ترکیه که ما ارائه کردیم بهره مند شوید. اعتبار پاسپورت ترکیه چقدر است؟ چه راه های وجود دارد که شما میتوانید با استفاده از آنها به پاسپورت و یا تبعیت ترکیه را بگیرید. اگر برای شما سوالی در رابطه با پاسپورت ترکیه پیش آمد, میتوانید با مشاورین املاک نود ( ۰۰۹۰۵۵۵۰۷۴۱۱۵۲ واتس آپ و تلگرام) تماس حاصل فرمایید. و با مشاوره از کارشناسان اطلاعات مناسبی دریافت کنید. لطفا تا اخر این مقاله با ما همراه باشید تا با برسی به این نکات پاسخ بخشی از سوالات شما را بدهیم. شما میتوانید در بخش دیدگاه ها در پایین صفحه سوالات خود را بپرسید تا ما به سوالات شما در کم ترین زمان ممکن پاسخ دهیم.

شرایط عمومی در رابطه با پاسپورت ترکیه:

کشور ترکیه با کشور ما تشابهات زیادی دارد. این یکی از دلیل هایی است که عموما شما عزیزان گرفتن پاسپورت این کشور و یا مهاجرت به ترکیه علاقه مند باشید. یکی دیگر از دلایلی که این کشور را خاص نشان میدهد این است که بخش بزرگی از این کشور در قاره آسیا است و بخش دیگرش در قاره اروپا. و از این خاطر به این کشور کشور اوراسیایی گفته میشود.

جمعیت این کشور چیزی حدود ۸۰ میلیون نفر است و وسعتش حدود ۷۸۳.۵۶۲ است. نصف بیشتر جمعیت ترکیه مسلمانند یعنی چیزی حدود ۷۵ درصد این کشور. حکومت این کشور سکولار است. شما میتوانید از راه های مختلفی پاسپورت ترکیه را تهیه کنید که چند نمونه آن مثل ازدواج کار سرمایه گذاری و … است. و نهوه دریافت پاسپورت این کشور بستگی به راهی دارد که شما آن را انتخاب کرده اید. از این طریق شما می توانید برای خود  و همراهان خود مثل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود پاسپرت ترکیه را تهیه کنید. اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که پاسپورت ترکیه چه ارزشی دارد که بخش بعدی این مقاله در رابطه با این موضوع است که در رابطه با آن صحبت میکنیم.

راه های دریافت پاسپورت ترکیه

 

ارزش پاسپورت ترکیه:

یکی از نکات مهم و قابل توجه برای گرفتن پاسپورت هر کشورسنجیدن اعتبار این پاسپورت در سطح جهان است. با برسی اعتبار پاسپورت هر کشور میتوان فهمید که چه فایده ای برای دارنده پاسپورت خواهد داشت. رتبه جهانی پاسپورت ترکیه ۳۸ است. و دارنده پاسپورت میتواند  با داشتن این پاسپورت به ۷۱ کشور کاملا آزادانه سفر کند و شهروندان این کشور میتوانند به ۴۴ کشور بدون داشتن ویزا به  کشور مورد نظرشان سفر کنند و داخل فرود گاه مقصدشان ویزای خود را بگیرند. اما شهروندان ترکیه باید برای ورود به ۸۳ کشور ویزا داشته باشند شما میتوانید پس از دریافت پاسپورت این کشور تابعیت قبلی خود را نیز حفط کنید. یا به عبارت دیگر ترکیه با دارا بودن تابعیت دوگانه مشکلی ندارد. با این حال دارنده پاسپورت باید به زادگاه اصلی خود اعلام کند که توانسته تابعیت ترکیه کسب کند.

با پاسپورت کشور ترکیه به کدام کشورها می توان سفر کرد؟

شرایط و راه های گرفتن پاسپرت ترکیه:

برای به دست اوردن پاسپرت ترکیه راه های زیادی وجود دارد که این به شما بستگی دارد که میخواهید از چه راهی را ادامه دهید. شما برای گرفتن پاسپورت ترکیه نیاز دارید که اقامت آنجا را داشته باشید. ما در ادامه به روش های مهاجرت به ترکیه و گرفتن اقامت ترکیه صحبت کردیم پس لطفا با ما همراه باشید.

شرایط و هزینه خرید پاسپورت ترکیه در سال ۹۸

۱: کار

 

یکی از راه های گرفتن پاسپورت و اقامت در ترکیه کار کردن در ترکیه است که شما باید ویزای کار بگیرید و یک کارفرمای معتبر در آنجا به شما درخواست کار به شما بدهد. بعد شما باید مجوز کار در ترکیه را تهییه کنید که شما میتوانید با رفتن به وزارت کار این کشور درخواست مجوز کار برای خود دهید و پس از گذشت حدود ۹۰ روز و برسی بر روی درخواست شما مجوز برای شما صادر خواهد شد.

اما مجوز صادر شده فقط یک سال اعتبار دارد ولی کشور ترکیه این امکان را به شما داده است که میتوانید دوباره آن را تمدید کنید. و بعد به مدت دو سال میتوانید اقامت خود را در کشور ترکیه تمدید کنید. شما میتوانید بعد از گذشت ۸ سال از اقامت ترکیه اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید و سپس پس گذراندن ۱۰ سال میتوانید پاسپورت این کشور را در یافت کنید.اما با توجه به این که زبان اصلی این کشور ترکی است و تعداد کمی زبان انگلیسی میتوانند حرف بزنند شما باید زبان ترکی بلد باشید. و از طرف دیگر نرخ بیکاری در ترکیه در سال ۲۰۱۸ تقریبا ۱۲ درصد بوده.

مقالات مرتبط :

رازهای شگفت انگیزی درباره راه اندازی کسب و کار در ترکیه

مراحل دریافت مجوز کار برای پزشکان در ترکیه

ده سایت و اپلیکیشن معتبر کاریابی در ترکیه، ویژه کار در ترکیه در سال ۲۰۱۹

۲: تحصیل

یکی از راه های غیر مستقیم گرفتن پاسپورت ترکیه تحصیل در ترکیه است. به این دلیل که شما برای سفر توریستی به ترکیه نیازی به ویزا ندارید و این کشور همسایه کشور ماست خانواده ها ترجیح میدهند فرزندان خود را به این کشور بفرسند تا بتوانند در حین تحصیل فرزند خود به آسانی به ترکیه سفر کنند. به همین دلیل ترکیه یکی از مقصد های مهم برای دانشجوی های ایرانی است.

این کشور دو نوع دانشگاه دارد ک شامل دانشگاه های دولتی و خصوصی میشود که برخی از این دانشگاه ها رنکینگ خوبی در سطح جهانی دارند. اگر شما میخواهید از طریق تحصیل پاسپورت ترکیه را کسب کنید باید با بخش مهم هزینه ها آشنا باشید. در دانشگاه های دولتی بسته به رشته ای که دارید هزینه ها متفاوت است اما چیزی حدود ۲۰۰ الی ۲۰۰۰ دلار است اما این ها هزینه ها در دانشگاه های دولتی است و طبیعتا هزینه دانشگاه های خصوصی بیشتر خواهد بود و برای مقاطع کارشناسی و کار شناسی ارشد  ۸۰۰۰ یورو است و برای مقطع دکترا چیزی حدود ۲۰۰۰۰ دلار باید هزینه کنید.

بیشتر دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو آزمونی از آنها میگیرند که نام آنها YOS و SAT  است که در این آزمون تست ها شامل ریاضی و هوش و هندسه است و برخی از این آزمون ها با زبان انگلیسی نیز گرفته میشود. شما به طور کلی فقط با تحصیل در این کشور به پاسپورت ترکیه نمیرسید و زمانی که برای تحصیل خود سپری کرده اید جهت سابقه برای اقامت محسوب نمویشود. شما باید بعد از تحصیل در این کشور باید برای گرفتن اقامت و بعد پاسپورت این کشور در آنجا کار کنید. و یا از با ازدواج و یا سرمایه گذاری کنید. بعد پروسه اقامتی شما خود به خود شروع خواهد شد.

مقالات مرتبط :

شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم + اطلاعات جامع سال ۲۰۱۹

همه چیز درباره بورسیه تحصیلی ترکیه| شرایط و مراحل دریافت بورس

راه های دریافت پاسپورت ترکیه

 

۳: سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در ترکیه چندین راه وجود دارد اما مبلغی که سرمایه گذاری کردید باید به مدت سه سال در آنجا بماند

۱: ملکی در ترکیه بخرید که ارزشش ۲۵۰۰۰۰ دلار آمریکا باشد

۲: حدود ۵۰۰۰۰۰ دلار آمریکا سپرده بانکی در ترکیه داشته باشید

۳: یا شما میتوانید با خرید سهام در تکیه به ارزش ۵۰۰۰۰۰ هزار دلار آمریکا اقدام کنید

۴: یکی دیگر از راه های خرید اوراق قرضه است که باید به ارزش ۵۰۰۰۰۰ هزار دلار آمریکا باشد

۵: و آخرین راه شما باید شرکت خود را در ترکیه ثبت کرده و ۵۰ شهروند ترکیه ای را استخدام کنید

همان طور از قبل تر هم گفتیم اگر شما پاسپورت ترکیه میگیرید به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود هم پاسپرت تعلق میگیرد.

مقالات مرتبط:

شرایط اخذ اقامت در ترکیه از طریق حساب بانکی

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه

شرایط و نحوه خرید ملک با وام بانکی در ترکیه در سال ۲۰۱۹

قوانین، شرایط و محدودیت‌های خرید ملک در ترکیه

راهنمای جامع ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه

۴: تولد       

برای تولد معمولا کشور ها از یکی از دوقانون خون و خاک پیروی میکنند که کشور ترکیه از قانون خون پیروی میکند این در صورتی است که پدر و یا مادر شخص در ترکیه تابعیت آنجا را داشته باشند. در این صورت حق شهروندی ترکیه به فرزند آنها میدهند. اما اگر پدر و مادر معلوم نبود چه کسی است به فرزند پاسپرت ترکیه خواهند داد. این بدین معنی است که اگر فرزند شما در ترکیه به دنیا بیاید فقط به او حق شهروندی خواهند داد اما اگر پدر و مادر بچه مشخص نباشد چه کسی است به او پاسپورت هم میدهند.

۵: ازدواج

یکی دیگر از راه های گرفتن پاسپورت در ترکیه ازدواج است. این بدین معنی است که شما باید در ترکیه با کسی که تبعیت ترکیه را دارد ازدواج کنید و باید ازدواج شما به صورت کاملا قانونی ثبت شود و در صورتی که ازدواج شما به مدت ۳ سال باشد شما میتوانید پاسپورت ترکیه را بگیرید. اما ازدواج در ترکیه شرایطی دارد : زوجین حداقل ۱۸ ساله باشند و ازدواج در صورتی انجام بگیرد که در صحت و سلامت کامل عقل و اراده باشند. اگر از قبل ازدواجی صورت گرفته بوده باشد باید از ازدواج قبلی خارج شده باشد و مدت شرعی مطلقه بودن خود خارج شود و بعد ازدواج کنند. اگر پس گرفتن پاسپورت طلاق صورت بگیرد و مقامات قضایی از سوری بودن ازدواج مطلع شوند تابیعت شخص از بین میرود.

مقالات مرتبط:

همه چیز درباره ازدواج خارجیان با شهروندان ترکیه

۶: پناهندگی

پناهنده به کسی گفته میشود که وقتی در کشور خود بوده مورد ازار و اذیت قرار گرفته است و برای ادامه دادن به باقی عمر خود به کشوری دیگر پناهنده می شود. اگر ادعای پناهندگان درست باشد پناهندگی آنها پذیرفته میشود. از آنجایی که کشور ترکیه امکانات کم و ضعیفی به پناهندگان میدهد برای گرفتن پاسپورت ترکیه این راه توصیه نمیشود.

نکات مهم در رابطه با پاسپورت ترکیه

برای گرفتن اقانت و شهروندی ترکیه شرایط و قوانینی وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها نداشتن پیشینه ی کیفری است. زمانی که شما درخواست پاسپورت میکنید ترکیه سابقه شما در زادگاه خود و درترکیه را مورد برسی قرار میدهد که جرمی مرتکب نشده باشید. یکی دیگر از این قوانین, یاد گرفتن زبان ترکی است که از شما آزمونی در رابطه با زبان ترکی گرفته میشود. شما باید حقوق و در امدی داشته باشید تا بتوانید پاسپورت ترکیه را بگیرید و باید مقدار آن را اعلام کنید که هنگام گرفتن حقوق بازنشستگی به مشکلی بر نخورید.

سوالی که قبل از مهاجرت باید از خود بپرسید این است که آیا مهاجرت به ترکیه برای شما جنبه مثبت دارد یا خیر و پاسپورت دیگر کشور ها را با ترکیه مقایسه کنید. اگر سوالی داشتید در قسمت دیدگاه ها برای ما بفرستید. ممنون که تا آخر مقاله با ما همراه بودید.

خرید خانه ارزان در ازمیر و دریافت اقامت ترکیه در سال ۲۰۱۹

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE