جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

مراحل دریافت مجوز کار برای پزشکان در ترکیه

مراحل دریافت مجوز کار برای پزشکان در ترکیه

برای دریافت مجوز کار برای پزشکان در ترکیه باید چه مراحلی را طی کرد؟ شرایط اخذ مجوز کار برای پزشکان در ترکیه چگونه است؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید.

امروزه جهانی شدن و دگرگونی های ایجاد شده در صنعت و تجارت ، بازار کار را دگرگون کرده وشبکه بازار کار جهانی  را موجب شده است. به موجب این تحولات بازار کار جهانی یکپارچه و منسجم شده و تخصص مهمترین نیاز بازار کار است.

حفظ اشتغال محلی و استفاده از نیروی متخصص خارجی سیاستی است که سازمان مدیریت نیروی کار بین الملل در این کشور تازه توسعه یافته در صدد اجرای آن است. به موجب این سیاست کاری این دولت ، در صدد است تا برای جبرانی نیروی متخصص خود از نیروهای متخصص خارجی در برخی زمینه ها استفاده کند و خلاء نیروی متخصص خویش را جبران نماید.  در این بین حرفه پزشکی و نیروهای متخصص در این زمینه بخش بزرگی از بازار کار را به خود اختصاص داده اند.

در این مقاله شما را با مراحل دریافت مجوز کار برای پزشکان در ترکیه آشنا خواهیم کرد پس در ادامه با ما همراه باشید. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ مجوز کار در ترکیه با مشاورین و کارشناسان ما در املاک نود تماس حاصل فرمایید.

همچنین بخوانید: شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان در سال ۲۰۱۹

قانون اقامت و مسافرت خارجی ها در ترکیه

به موجب این قانون اقامت و حمایت از متخصصان خارجی برای ایجاد توسعه و ارتقاء سلامت جامعه، شرایط کاری برای پزشکان متخصص در این کشور تازه توسعه یافته فراهم است. دولت این کشور در صدد است برای رفاه اجتماعی و سلامت مردم آن از نیروی متخصص خارجی استفاده کند و کمبود نیروی متخصص خویش را جبران نماید.

 طبق بند یک از ماده ۱۵ قانون اقامت و مسافرت در این کشور ، افراد خارجی فقط در برخی زمینه های خاص می توانند ، مشغول به کار شوند و در همه زمینه ها به آنها اجازه کار داده نشده است. یکی از حرفه هایی که در این کشور ، خارجی ها اجازه انجام آن را دارند ، حرفه پزشکی و پیراپزشکی است.

مراحل دریافت مجوز کار برای پزشکان در ترکیه

 قانون ۱۲۱۹ در رابطه با اجازه کار حرفه های پزشکی و پیراپزشکی در ترکیه برای اتباع خارجی

قانون ۱۲۹۱  قانون اساسی قوانین و مقررات مشخص در رابطه با حرفه های انحصاری را به خوبی بیان کرده است. به موجب این قانون  برای حرفه های دندان پزشکی ، مامایی و مراقبت از بیماران شرط ترک بودن همچنان برقرار است. اما برای سایر تخصص های پزشکی ممنوعیتی وجود ندارد و پزشکان متخصص می توانند ، به کار طبابت بپردازند و به مردم شریف خدمت کنند.

اگر متقاضی کار پزشکی هستید و دوست دارید در این کشور توریستی و رو به رشد ادامه زندگی کاری خود را سپری نمایید ، با ما همراه باشید و با مراحل دریافت مجوز کار برای پزشکان در ترکیه آشنا شوید.

شرایط دریافت مجوز کار برای پزشکان در ترکیه

پزشکان ایرانی برای این که بتوانند ، مجوز کار را دریافت کنند و با کلینیک ها و مراکز سلامت این کشور همکاری داشته باشند ، باید مراحل زیر را طی نمایند:

پزشکان می توانند ، مدارک و رزومه کاری خود را در سایت تحصیلات تکمیلی ترکیه (Yüksek öğretim Kurulu) (YÖK)  ثبت کنند و درخواست مجوز کار بدهند.

پس از معادل سازی و تایید مدارک توسط (YÖK)  با در دست داشتن مدارک تایید شده ، کسب نمره قبولی در آزمون زبان ترکی و دریافت نمره قبولی از آزمون تعین سطح ( STS) پزشکان می توانند ، دوره شش ماه کارآموزی را در یکی از مراکز بهداشت شروع کنند. برای آشنایی با مراحل آزمون تعیین متن را دنبال کنید.

آزمون تعیین سطح STS برای پزشکان

پس از این که مدارک پزشکان ترجمه و توسط سایت تحصیلات تکمیلی تایید شد ، پزشکان در رابطه با دریافت مدرک زبان اقدام می کنند. سپس آزمون تعیین سطح از آنها گرفته می شود. زمان برگزاری آزمون تعیین سطح در ماه های اسفند و شهریور است. در سال دو بار آزمون تعیین سطح از متقاضیان کار متخصص در دو زمان مذکور گرفته می شود و نتایج آزمون پس از یک ماه به متقاضی پس داده می شود.

مراحل دریافت مجوز کار برای پزشکان در ترکیه

چگونگی آزمون تعیین سطح

آزمون تعیین سطح به زبان ترکی برگزار می شود. پزشکان لازم است که تسلط کامل بر زبان ترکی داشته باشند. این آزمون در رابطه با استعداد تحصیلی و میزان توانایی های علمی متقاضی است. کسب حداقل نمره قبولی در آزمون تعیین سطح ضروری است. مدرک قبولی تعیین سطح داوطلبان توسط تحصیلات تکمیلی ترکیه ارائه می گردد.

دوره کارآموزی شش ماه برای پزشکان خارجی متقاضی کار در ترکیه

پزشکان خارجی پس از پشت سر نهادن سه مرحله قبل و با در دست داشتن مدرک زبان و مدرک تعیین سطح و مدارک ترجمه شده پزشکی خود ، به مدت شش ماه در یکی از مراکز بهداشتی در کشور ترکیه مشغول به کار می شوند. در این مدت پزشکان با شرایط کاری محیط تازه آشنا می شوند و چم و خم کار را در فضای تازه را یاد می گیرند.

لازم به یادآوری است که زمان و مکان  دوره شش ماه  کارآموزی توسط وزارت بهداشت این کشور تعیین می شود. هر جا که به نیروی کار نیاز باشد ، وزارت بهداشت شاغلان تازه وارد را به آن مکان اعزام می کند. در طی دوره کارآموزی ، پزشکان بر زبان ترکی مسلط می شوند و دانش تکمیلی در رابطه با امور پزشکی منطقه مورد نظر را یاد می گیرند.

مراحل دریافت مجوز کار برای پزشکان در ترکیه

دریافت مجوز کار پزشکان در ترکیه

پس از اتمام دوره کارآموزی  مراحل دریافت مجوز کار برای پزشکان در ترکیه به اتمام می رسد و مجوز انجام کار برای متقاضیان جدید صادر می شود. پس از کسب مجوز  متقاضیان می توانند ، در رابطه با کار در مراکز درمانی خصوصی اقدام کنند و مطب خصوصی داشته باشند. یا این که با مراکز دولتی پیمان همکاری داشته باشند.

در این مقاله مراحل اخذ دریافت مجوز کار برای پزشکان در ترکیه را برای شما توضیح دادیم و شما را با این مراحل آشنا ساختیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اخذ مجوز کار پزشکی در ترکیه می توانید با مشاورین املاک نود تماس حاصل کنید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

يك ديدگاه

  1. دکتر علیرضا فریدآذر

    در   مي گويد: 

    با سلام مباحث آزمون تعیین سطح چه می باشند و ایا کتاب و یا منابعی در این زمینه وجود دارند که بتوان مطالعه نمود؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE