جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

فرصت های شغلی برای ایرانیان مقیم ترکیه

فرصت های شغلی برای ایرانیان مقیم ترکیه

آیا قصد مهاجرت کاری به ترکیه را دارید؟ آیا با فرصت های شغلی برای ایرانیان مقیم ترکیه آشنا هستید؟ آیا می دانید کار در ترکیه برای شما چه مزیت هایی را دارد؟

کشور ترکیه به علت موقعیت جغرافیایی و نقطه اتصال دو قاره مهم جهان (آسیا و اروپا) و موقعیت سیاسی و در انتظار پیوستن به اتحادیه اروپا شرایط مناسب و ایده آل برای داشتن کار با درآمد عالی در آینده نزدیک را برای جویندگان کار فراهم می آورد.

 به همین دلیل سالانه شاهد مهاجرت افراد زیادی از کشور ایران برای یافتن کار به ترکیه هستید. برای این که بدانید فرصت های شغلی برای ایرانیان مقیم ترکیه کدام اند ، با ما همراه باشید تا با آن ها آشنا شوید.

همچنین بخوانید: چگونه می توانیم در کشور ترکیه کارآفرینی کنیم؟

فرصت های اختصاصی کاری و اشتغال زایی برای ایرانیان مقیم ترکیه

 • فعالیت در زمینه گردشگری موقعیت مناسب برای ایجاد اشتغال در ترکیه است. هر نوع فعالیتی که به گردشگران خدمت ارائه دهد در بازار بورس کار ترکیه قرار دارد.
 • در زمینه تشکیل شرکت تجاری و دریافت مجوز تشکیل شرکت کاری در ترکیه فرصت های خوبی برای کاریابی موجود است.
 • در زمینه خصوصی سازی بخش نیروی برق  و مخابرات ترکیه فرصت کاری با داشتن سرمایه مناسب برایتان فراهم است.
 • اگر در زمینه های خاص دانش و مهارت و تخصص خوب دارید ، نگران یافتن کار ایده آل در ترکیه نباشید.
 • اگر قصد راه اندازی کسب و کار کوچک در ترکیه دارید ، بهتر است هرچه زودتر اقدام کنید.
 • اگر سرمایه دار هستید و دوست دارید با بخش تجارت ترکیه همکاری داشته باشید ، می توانید کار خود را هر چه سریعتر آغاز کنید.
 • اگر در زمینه تولیدی در صنعت نساجی و پوشاک خیال دارید کار کنید ، بسم الله کار خود را آغاز نمایید.

فرصت های شغلی برای ایرانیان مقیم ترکیه

در کشور ترکیه برای افرادی که دانش و تخصص دارند ، کسانی که با زبان ترکی استانبولی و زبان های خارجی آشنایی دارند ، افرادی که سرمایه دار هستند و قصد سرمایه گذاری دارند ، برای هر کسی که به نحوی هنری دارد و می خواهد خودی نشان دهد فرصت پیشرفت وجود دارد. پس برای یافتن کار مناسب با شرایط اخذ مجوز کار در ترکیه آشنا شوید.

فرصت های شغلی برای ایرانیان مقیم ترکیه

شرایط اخذ مجوز کار در ترکیه

 • قبل از کاریابی به این موارد دقت کنید تا کارفرمای ترک سر شما کلاه نگذارد.
 • با قانون و قوانین کار در ترکیه به خوبی آشنا شوید.
 • مجوز کار رسمی را از اداره کار ترکیه دریافت کنید و به صورت قانونی کار کنید.
 • با زبان ترکی استانبولی آشنا شوید
 • از حق و حقوق خود در ترکیه در زمان اقامت قانونی مطلع شوید.

شرایط دریافت اجازه کار در ترکیه

بخش عمده اقتصاد ترکیه را کشاورزی ، تولید و گردشگری تشکیل داده است. در این زمینه ها اگر دنبال یافتن کار باشید ، بهتر و سریع تر به نتیجه می رسید. برای این که بتوانید در کشور ترکیه کار کنید ، به کسب مجوز کار نیاز دارید. برای این کار باید یا به صورت خود اشتغالی درخواست مجوز کار خوداشتغالی را به سازمان کار ترکیه بدهید و یا اگر مایل به کار شرکتی هستید و خودتان نمی خواهید شرکت بزنید ، باید یک قرارداد کاری امضاء شده با یک شرکت ترکیه ای در داست داشته باشید تا بتوانید مجوز کار را از سازمان کار ترکیه دریافت نمایید.

چگونگی بستن قرارداد کار با کارفرما در ترکیه

در روش کاریابی شرکتی شما ابتدا یک کارفرما که حاضر است با شما کار کند را پیدا می کنید ، قرارداد کار را با او می بندید سپس از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه ، در طی ۳۰ روز مجوز کار را به دست می آورید. پس از کسب مجوز به مدت یک سال با کارفرمای خود کار می کنید. سپس اگر مایل به ادامه دادن کار خود بودید ، حداقل ۱۵ روز قبل از اتمام قرارداد درخواست خود را برای ۳ سال دیگر تمدید می کنید. فرصت های شغلی برای ایرانیان مقیم ترکیه را با شرایط کار در ترکیه دنبال کنید.

مزایای کار در ترکیه

شاید بتوان گفت که بهترین مزیت یافتن کار مناسب و قانونی در ترکیه به دست آوردن توانمندی برای دریافت اقامت ترکیه باشد. پس کار برای شما در ترکیه علاوه بر رفع بیکاری  و تامین امرار معاش، سرنخی برای به دست آوردن اقامت دائم ترکیه می باشد.

با داشتن کار در ترکیه و مقیم ترکیه شدن می توانید از طریق ترکیه به سایر کشورهای اروپایی مهاجرت کنید.

با داشتن کار در ترکیه می توانید از حقوق شهروندی ترکیه برخوردار باشید.

با داشتن کار در ترکیه می توانید با زبان ترکی و انگلیسی آشنا شوید.

می توانید برای کشورهای اروپایی و آمریکایی ( آلمان ، انگلستان ، آمریکا و کانادا) به آسانی می توانید ویزا بگیرید.

امکان دریافت حساب بانکی بین المللی برای شما وجود دارد و خیلی موارد دیگر

فرصت های شغلی برای ایرانیان مقیم ترکیه

شرایط کار در ترکیه

 • اولین و مهمترین شرط برای کاریابی در ترکیه تسلط بر زبان ترکی است. تسلط بر زبان ترکی دست شما را در انتخاب کار با درآمد بهتر باز می گذارد. فرصت های شغلی بهتر را با تسلط بر زبان ترکی استانبولی به دست خواهید آورد.
 • در ترکیه رسم بر این است که افراد ۴۵ ساعت در هفته کار کنند. برای همین در روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸ :۳۰  تا ۱۷ مشغول کار هستند.
 • متوسط درآمد برای افراد در این کشور ۱۶۷۱ لیر معادل ۵۸۰ یورو می باشد. هزینه حداقل زندگی نیز برابر با ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار است.
 • اگر مجوز اقامت شما برای تحصیل در ترکیه باشد ، نمی توانید مجوز کار دریافت کنید.
 • جای خواب برای یافتن کار برای افراد مجرد در اولویت قرار دارد. قبل از هر کاری نسبت به یافتن مکان مناسب برای زندگی و خواب اقدام نمایید.
 • در صورتی که مهارت و تخصص خاصی داشته باشید ، امکان یافتن کار با درآمد بالا برای شما زیاد است.

روش های درآمد زایی و پیدا کردن کار در ترکیه

اگر تبحر و تخصصی داشته باشید در زمینه تخصص خود کار مناسب را پیدا خواهید کرد. در غیر این صورت با باید آشنا و پارتی در ترکیه داشته باشید و یا این که از طریق سایت های کاریابی و پیگیری اطلاعیه های مربوط به کار اقدام به پیدا کردن کار در ترکیه نمایید. علاوه بر سایت های کاریابی ، کانال تلگرامی کار در ترکیه راهنمای خوبی برای شما است.

کانال تلگرامی کار در ترکیه یکی از فرصت های شغلی برای ایرانیان مقیم ترکیه

کانال کاریابی در تلگرام برای کمک به افراد جویای کار در ترکیه ایجاد شده است. برای یافتن کار مناسب و ایده آل در کانال کاریابی تلگرام عضو شوید و به دنبال پیشه مناسب بگردید. کانال تلگرام کاریابی در ترکیه یکی از بهترین فرصت های شغلی برای ایرانیان مقیم ترکیه می باشد که به هدف های زیر ایجاد شده است.

هدف از ایجاد تلگرام کاریابی در ترکیه

 • این کانال آگهی های کاریابی منتشر شده از منابع رسمی را روزانه منتشر می کند.
 • قوانین و مقررات کار برای ایرانیان مقیم ترکیه در این کانال آموزش داده می شود.
 • آموزش ارسال رزومه و همچنین آموزش آمادگی برای مصاحبه کار در این کانال وجود دارد.
 • نکات ضروری و دقیق زندگی ایرانیان مقیم ترکیه و نکته های مفید برای داشتن زندگی بهتر در ترکیه در این کانال آموزش داده می شود

در این مقاله شما را با فرصت های شغلی برای ایرانیان مقیم ترکیه آشنا ساخیتم و اطلاعات لازم را در این خصوص در اختیار شما قرار دادیم. اگر برای کار می خواهید به کشور ترکیه مهاجرت کنید و به دنبال اخذ ویزای کاری هستید می توانید برای کسب اطلاعات مورد نظر در این باره با مشاورین و کارشناسان ما در املاک نود تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE