جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

چگونه می توانیم در کشور ترکیه کارآفرینی کنیم؟

کارآفرینی در ترکیه

چگونه می توانیم در کشور ترکیه کارآفرینی کنیم؟ اگر بیکار هستید و می خواهید به کشور ترکیه برای راه اندازی  کسب و کار تازه مهاجرت کنید ، ولی نمی دانید چگونه در ترکیه کار آفرینی کنید ، رمز و راز آن را از در این مقاله بخواهید.

ترکیه به علت موقعیت استراتژیکی خود مکانی مناسب و منحصر به فرد برای ایجاد و رونق کسب و کارهای اقتصادی است. این کشور در بین بازارهای اروپایی ، خاورمیانه ، روسیه و آسیای مرکزی  قرار گرفته و همین موقعیت استراتژیک آن فرصت های عالی را در این کشور برای راه اندازی کسب و کارهای تازه و سرمایه گذاری های موفق ایجاد کرده است. اقتصاد کشور ترکیه به سرعت را حال رشد است. به گونه ای که این کشور در ردیف ۱۶ کشورهای در حال رشد اقتصادی جهان قرار گرفته و درآمد کلی این کشور نسبت به ده سال پیش تقریباً دو برابر شده است.

در این مقاله شما را با راه های ایجاد کارآفرینی در ترکیه آشنا خواهیم کرد و شرایط آن را در اختیار شما قرار می دهیم. اگر شما قصد مهاجرت به ترکیه را دارید و می خواهید در این کشور سرمایه گذاری کنید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در املاک نود در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

همچنین بخوانید: راهنما جامع و کامل ثبت شرکت در ترکیه در سال ۲۰۱۹

اکوسیستم فعال کارآفرینی در ترکیه

در ترکیه اکوسیستمی پویا و فعال در زمینه کارآفرینی شکل گرفته است و روز به روز شاهد بزرگ شدن و رونق گرفتن این اکوسیستم هستیم. خصوصی سازی و امتیاز های برابر برای افراد داخلی و خارجی شرایط مناسب برای کارآفرینی در ترکیه را فراهم آورده است. اقتصاد کشور ترکیه نوپا و رو به رشد است. همچنین این کشور از امنیت اقتصادی و سیاسی نسبتاً خوبی برخوردار است. بنابراین چنان چه سرمایه گذار هستید و یا قصد راه اندازی کسب و کار کوچک دارید می توانید ، کشور ترکیه یکی از بهترین انتخاب ها برای شما خواهد بود و شما می توانید کسب و کار خود را آغاز کنید.

کارآفرینی در ترکیه

حمایت دولت از کارآفرینان در ترکیه

اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید و می خواهید کسب و کار خویش را در این کشور اوراسیایی راه اندازی کنید ، روی کمک و حمایت های دولتی ترکیه حساب نکنید. با این وجود دولت ترکیه امتیاز برابر را به سرمایه گذار داخلی و خارجی در این کشور می دهد.  بنابراین  سعی کنید از طریق خصوصی سازی و سرمایه گذاری های خصوصی متمرکز شوید.

صنایع برق و مخابرات ترکیه در حال خصوصی سازی می باشد. می توانید در این زمینه ها به فعالیت بپردازید و کسب و کار خود را در زمینه صنعت برق و مخابرات راه اندازی کنید. فعالیت در زمینه برق و مخابرات بسیار گسترده است و شما می توانید با توجه به علایق و استعداد های خود و همچنین مهارت هایی که دارید در این زمینه ها کسب و کار خود را رونق دهید.

در آینده نزدیک صنعت هواپیمایی ترکیه به بخش خصوصی واگذار می شود. در زمینه صنعت هواپیمایی و مسافرت های هوایی نیز در آینده زمینه برای رونق کسب و کارهای خصوصی شدت می گیرد. بنابراین می توانید دانش و مهارت خویش را در زمینه صنایع برق ، مخابرات و صنعت هواپیمایی گسترش دهید و موازی با تبحر و تخصص خویش در ترکیه و در بخش خصوصی به کسب و کار بپردازید. برای این که بدانید که چگونه در ترکیه کارآفرینی کنید ، باید با ویژگی ها و فرصت های موجود در ترکیه و همچنین چالش های پیشرو در این کشور آشنا شوید.

 ویژگی هایی که ترکیه را برای جذب سرمایه گذاری خارجی مناسب کرده است عبارتند از:

 • رقابتی بودن محیط کار
 • اقتصاد موفق کشور ترکیه
 • موقعیت جغرافیایی مطلوب
 • دروازه ای برای ورود به اروپا
 • وجود زیرساخت های مناسب برای کارآفرینی
 • مرکزیت منطقه
 • مالیات اندک
 • بازارهای داخلی گسترده
 • جمعیت جوان در حال رشد و مصرف کننده
 • سیستم بانکی قوی
 • امتیاز برابر به سرمایه گذار داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری

موانع و چالش های پیش روی کارآفرینان در ترکیه

 • سیاست های آشفته و نا واضح دولت
 • بروکراسی پیچیده
 • تظاهرات پی در پی
 • ناامنی و اغتشاش در منطقه
 • سیستم قضایی ناکارآمد و ضعیف در ترکیه

همانطور که از فرصت های موجود و موانع پیش رو برای کسب و کار در ترکیه فهمیده می شود ، این کشور فرصت های مناسبی برای کسب و کار دارد. بنابراین  می توانید نسبت به راه اندازی کسب و کار تجاری خویش در این کشور اقدام کنید. برای این که در کشور ترکیه کسب و کار خویش را راه اندازی کنید ، قبل از هر کار دیگر باید نسبت به ثبت شرکت تجاری خود اقدام کنید.

 شرکت های مختلف را می توانید در ترکیه ایجاد نمائید

شرکت های با مسئولیت محدود(Limited Liability Company)

شرکت های تعاونی (Cooperative Company)

شرکت های سهامی (joint stock company)

شرکت های جمعی (Collective company)

چگونه شرکت خود را در ترکیه ثبت کنید؟

برای این که شرکت خود را در ترکیه ثبت کنید ، باید اساسنامه شرکت و نام تجاری شرکت خود را سامانه اینترنتی مرسیس ثبت کنید. پس از تایید ثبت نام شما توسط سامانه مرسیس ، از طریق پیامک شماره پیگیری خود را دریافت خواهید کرد.

کارآفرینی در ترکیه

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه

 • اصل پاسپورت و دو نسخه کپی از آن
 • اساسنامه شرکت
 • شماره مالیاتی شرکت که از اداره دارایی ترکیه دریافت کرده اید
 • افتتاح حساب بانکی به اسم شرکت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • معرفی حسابدار یا مشاور مالیاتی شرکت

وضعیت کاری ایرانیان در ترکیه

افزایش بیکاری در کشور ایران و موقعیت رو به رشد اقتصادی ترکیه موجب شده است که هر ساله عده زیادی از هموطنان ما برای جستجوی کار به ترکیه مسافرت و مهاجرت کنند. افرادی که به ترکیه در پی یافتن کار مهاجرت کرده اند به هفت گروه ( کارگران ساده، حرفه ای ها و کسانی که مدرک دانشگاهی دارند ، سرمایه گذاران ، افرادی که مهارتی را کسب کرده اند ، پزشکان و مشاوران تجاری و حقوقی )تقسیم یندی می شود که کارآفرینان و سرمایه گذاران ایرانی هر چند تعداد کمی از این افراد را شامل می شوند. اما همین تعداد اندک بیشترین موفقیت ها را در در بین گروه های دیگر کسب کرده اند.

کارآفرینی در ترکیه زمینه ای موفق برای کسب و کار 

کارآفرینان در زمینه های فروش ملک ، آژانس های مسافربری ، رستوران ها ، کارهای کارگاهی تولیدی در زمینه پوشاک و خوراک موفقیت های کلان را در استانبول و سایر شهر های ترکیه کسب کرده است.

اگر دیگران توانسته اند که در زمینه کارآفرینی در ترکیه موفقیت هایی را کسب کنند ، نشان می دهد که امکان موفقیت وجود دارد و شما هم همچون دیگران می توانید کسب و کاری موفق را در ترکیه راه اندازی کنید. به توانمندی های خود ایمان داشته باشید و به یاری خداوند توکل کنید و کسب و کار خود را هر چند اندک شروع کنید. به مرور زمان کارتان رونق می گیرد و دامنه کار خود را گسترش خواهید داد.

کارآفرینی در ترکیه

در این مقاله به بررسی و نحوه شرایط و نحوه کارآفرینی در ترکیه پرداختیم و شما را با مسائلی آشنا کردیم که باید در هنگام ایجاد کسب و کار در ترکیه به آن ها دقت و توجه کنید. امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE