جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

شرایط و نحوه خرید ملک با وام بانکی در ترکیه در سال ۲۰۱۹

چگونه می توانیم در ترکیه یک ملک را از طریق وام بانکی خریداری کنیم؟ برای دریافت وام در ترکیه باید چه مراحلی را طی کرد؟

دراین مقاله قصد داریم اطلاعات کامل و جامعی را در خصوص مراحل خرید ملک در ترکیه از طریق وام بانکی در اختیار شما قرار می دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با این اطلاعات آشنا شوید. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ملک در ترکیه از طریق وام بانکی و مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت در این کشور با مشاورین کاردان ما در املاک نود تماس حاصل فرمایید.

همچنین بخوانید: مراحل خرید ملک در ترکیه از قرار داد تا ثبت سند

مراحل دریافت وام در ترکیه

اگر قصد خرید ملک در ترکیه با وام بانکی دارید، بهتر است ابتدا با شرایط این کار آشنا شوید. اعطای وام در ترکیه شرایط خاص خودش را دارد و شما با رعایت این شرایط می توانید اقدام به خرید ملک در ترکیه با وام بانکی کنید، برای خرید خانه، بانک عامل بعد از بررسی شرایط می تواند ۷۵ درصد ارزش ملک را به متقاضی تسهیلات ارائه نماید. توجه داشته باشید که باز پرداخت این تسهیلات ۱۰ ساله می باشد.


خرید آپارتمان لوکس در آلانیا ترکیه

 


سیاست دولت ترکیه

سیاست دولت ترکیه برای اعطای تسهیلات مسکن، خودرو و سایر امکانات از طریق سیستم اعتبار سنجی یا کریدیت از طریق بانک های عامل متفاوت می باشد. در این سیستم اعتبار شما را از طریق ترنور مالی کسب و کار شما، سود خالص از آن، در صورت شاغل یا کارمند بودن حقوقی که دریافت می کنید و در آخر املاک و تسهیلات منقول و غیر منقول شما مورد ارزشیابی قرار می گیرد.

بررسی مدارک

ابتدا درخواست متقاضی مبنی بر خرید ملک با وام بانکی در ترکیه را به بانک مورد نظرتحویل داده می شود. سپس بانک درخواست را ارزیابی کرده بر اساس آن گزارشی را ارائه  می دهد. در مرحله بعد یک قرارداد ابتدایی مابین متقاضی و بانک به امضا می رسد. بعد از بررسی مدارکی که در ادامه توضیح خواهیم داد، بر اساس قرار داد مابین متقاضی و بانک، تایید نهایی انجام می پذیرد. سپس تایید سند ملکی که شما قصد خرید آن را دارید مورد بررسی بانک قرار می گیرد. در نهایت مبلغ درخواستی وام به فروشنده ملک پرداخت می گردد. در اینجا نیاز به ضامن یا تضمین های اضافی نیست و تنها ملک خریداری شده بنام خریدار و در رهن بانک قرار می گیرد.

مدارک مورد نیاز جهت خرید ملک با وام بانکی در ترکیه

کسانی که قصد خرید خانه یا آپارتمان در ترکیه را دارند و می خواهند این فرآیند را با وام بانکی انجام دهند باید اطلاع داشته باشند که در حال حاضر بانک های ترکیه از دادن وام بانکی به ایرانیان امتناع می کنند. از این رو طبق آخرین آمار سال ۹۸ در حال حاضر خرید ملک از طریق وام بانکی برای ایرانیان با مشکل مواجه است. جدول مدارک زیر برای سال های قبل از ۹۸ تا حد زیادی امکان پذیر بود اما اکنون بهتر است شیوه های دیگری را امتحان نمایید.

 • فرم های تکمیل شده بانک
 • کپی پاسپورت
 • کپی پاسپورت
 • گزارش اجمالی از دارایی متقاضی
 • گواهی عدم بدهی بانکی در کشور متقاضی
 • گزارش میزان درآمد ماهیانه
 • گزارش گردش مالی سه ماهه متقاضی
 • گزارش اسنادی از ملک مورد معامله
 • شماره مالیاتی متقاضی
 • کپی سند ملک مورد معامله

شرایط کلی اعطای وام بانکی در ترکیه برای خرید ملک

حداکثر مبلغ پرداختی بابت خرید ملک با وام بانکی در ترکیه معادل ۶۰ درصد از کل ارزش ملک است. البته این ارزش گذاری توسط نماینده بانک پس از بازدید از ملک انجام می پذیرد. حداکثر مبلغی که برای باز پرداخت اقساط وام بانکی تعیین می گردد معادل ۵۰ درصد از حقوق یا درآمد ماهانه متقاضی است که میزان این در آمد قبلا در مدارک ارائه شده به بانک ذکر شده است.

وام های بانکی جهت خریدن ملک در ترکیه به لحاظ مبلغ دارای سقف پرداخت نیست و ۶۰ درصد از ارزش هر ملکی را که قصد معامله دارید به شما پرداخت می شود. مدت زمان باز پرداخت وام بانکی در ترکیه به خارجیان حداکثر ۱۵ سال می باشد. توجه کنید که این نوع وام به صورت ارزی نیز پرداخت می گردد. یعنی علاوه بر لیر ترکیه شما می توانید درخواست دریافت تسهیلات به یورو، دلارآمریکا و پوند را به بانک دهید.

خرید ملک با وام بانکی در ترکیه

در صورتی که قصد انصراف از وام را داشته باشید و بخواهید وام خود را با بانک تسویه نمایید مبلغی به صورت جریمه به بانک پرداخت می نمایید. اگر اقساط باقی مانده شما به بانک کمتر از ۳۶ قسط باشد، ۱% از کل مبلغ وام را به صورت جریمه به بانک می پردازید و در صورتی که بیشتر از ۳۶ قسط باقی مانده باشد، ۲% جریمه علاوه بر باقی مانده مبلغ وام را باید به بانک مربوطه پرداخت کنید.

 متقاضیان درخواست وام بانکی باید حداقل ۲۵ و حداکثر ۷۰ سال سن داشته باشند. ضمنا اگر برای یک ملک دو مالک یا خریدار متقاضی دریافت وام باشند برای هر یک از آن ها جداگانه فرم های بانکی تکمیل می گردد.

برنامه های پرداخت وام به شرح زیر است

پرداخت حداقل ۵۰% از قیمت کل ملک به صورت نقد، ۵۰% باقی مانده دریافت وام بانکی با اقساط ۵ ساله (۶۰ ماه) می باشد. اگر وام دریافتی را بعد ۱ سال تسویه کنید، هیچ گونه بهره ای به شما تعلق نمی گیرد، در غیر این صورت بهره وام شامل شما خواهد شد.

 زمانی که شما ۵۰% از کل مبلغ ملک مورد نظر را پرداخت می کنید، سند ملک با یک ضمانت بانکی (هیپوتک) به نام شما خواهد شد. به این ترتیب فروش به صورت عادلانه، بدون خطر برای هر دو طرف خریدار و فروشنده صورت گرفته است. نوع ارز پرداختی می تواند به صورت لیر ترکی، دلار، پوند، یورو باشد و از ۱ الی ۲ سال قابل قسط بندی است.

خرید ملک با وام بانکی در ترکیه

البته راه های دیگری نیز وجود دارند که جایگزین خرید ملک در ترکیه با وام بانکی باشند. یکی از این راه ها خرید ملک در ترکیه از پروژه های در حال ساخت است. زیرا شما هنگام خرید پروژه های در حال ساخت مبلغ ۲۰ تا ۳۰ درصد را به عنوان پیش پرداخت می پردازید و بقیه مبلغ را برطبق جدول زمان بندی پروژه و همچنین بر اساس توافق با صاحب پروژه به صورت اقساط پرداخت خواهید کرد.

در این مقاله اطلاعات کاملی را در خصوص مراحل خرید ملک با وام بانکی در ترکیه در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم که اطلاعات مورد نظر خود را کسب کرده باشید. برای اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ملک از طریق وام بانکی در ترکیه با مشاورین ما در املاک نود تماس حاصل فرمایید.

يك ديدگاه

 1. حامد

  در   مي گويد: 

  با سلام و خسته نباشید در صورت خرید آپارتمان در شهر آنتالیا به کمک وام بانکی شرایط به چه صورت است و بهره وام چند درصد است؟با تشکر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE