جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

ده سایت و اپلیکیشن معتبر کاریابی در ترکیه، ویژه کار در ترکیه در سال ۲۰۱۹

ده سایت کاریابی در ترکیه

ده سایت و اپلیکیشن معتبر کاریابی در ترکیه را به شما معرفی می کنیم تا با خیالی راحت و آسوده درپی شغل دلخواه خود باشیم. کشور ترکیه جز کشورهای در حال توسعه است. در سال های اخیر از نظر جذب توریست و گردشگر و همچنین از جهت اقتصادی پیشرفت چشم گیری داشته است. این کشور در شمال غرب ایران و دارای حدود هشتاد میلیون نفر جمعیت است. با پیداکردن سایت های کاریابی در ترکیه با فراق بال شغل دلخواهمان را بیابیم.

هزینه های زندگی در ترکیه

خرج و مخارج کلی هرفرد قطعأ باهم متفاوت است. اما به صورت کلی و متوسط می توانیم هزینه ی زندگی در ترکیه را حساب کنیم. مانند ایران که هر شهر، منطقه و یا حتی محله هزینه های متفاوتی دارند، در ترکیه نیز این مسأله وجود دارد.

مثلأ هزینه های زندگی در آنکارا متفاوت تر از بقیه ی شهرهای آن است. در پی آن اجاره ی منزل هم در هر شهر و منطقه و محله متفاوت است. بعضی جاها در ترکیه اجاره را ماهانه و برخی سالانه دریافت می کنند. اجاره ی منزل در ترکیه از سی صد لیر تا هزار لیر برای خانه های سطح متوسط پیش بینی می شود.

این مطلب را بخوانید: هنگام اجاره کردن خانه در ترکیه باید به این نکات دقت کرد

از دیگر هزینه های زندگی در ترکیه که باید به آن اشاره کنیم، هزینه ی پرداخت انرژی مصرفی می باشد. برخلاف ایران که این دسته از هزینه های مصرفی تقریبأ کم است، در ترکیه باید مبلغ زیادی صرف این کار پرداخت کرد. اصلی ترین قسمت هزینه ی مصرفی همان خوراک و پوشاک است که دست کم ماهی دویست و هفتاد لیر در برمی گیرد.

یکی از هزینه های بسیار زیادی که در ترکیه باید پرداخت شود، هزینه تحصیل در ترکیه است. دانشگاه ها و مدارس ترکیه برای اتباع خارجی هزینه های جداگانه ای در نظر گرفته اند. برای اطلاع از هزینه های تحصیل در ترکیه در سال ۲۰۱۹ مطلب جامعی برای شما آماده کرده ایم که توصیه می شود آن را مطالعه نمایید.

ده سایت معتبر کاریابی در ترکیه

در کنار این خرج و مخارج، باید میزان هزینه ی اینترنت و تلفن همراه را نیز در نظر بگیریم که هرماه باید مبلغی برای آن کنار گذاریم.

به تبع میزان رفت و آمد روزانه که به محل کار یا برای خرید و تفریح طی می کنیم، هزینه ی حمل و نقل را نیز باید در نظر بگیریم.

پس تمام موارد بالا را ذکر کردیم که بگوییم باید برای این که بتوانیم در کشور ترکیه یک زندگی خوب و در سطح متوسط را داشته باشیم باید این هزینه ها را در نظر بگیریم. برای این کار مسلمأ ما نیازمند داشتن یک شغل خوب هستیم که علاوه بر اینکه سرگرم شویم، بخش عمده ی هزینه ها را نیز پرداخت کنیم. پس برای پیداکردن کار مناسب می توانیم به سراغ مراکز کاریابی معتبر می رویم و برحسب نیاز، شرایط روحی، شرایط جسمی، میزان درآمد درخواستی، دوری و نزدیکی کار به محل زندگی و… می توانیم درخواست خود را به این مراکز بدهیم.

 چند دسته بندی برای کار در ترکیه

 1. افرادی که به صورت کارگر ساده و بدون تسلط به زبان خارجی و یا ترکی متقاضی کار در رستوران ها و کارگاه ها و معمولأ با داشتن جای خواب هستند و بدتر اینکه این دسته بعد از مدتی بسیار کوتاه به علت کلاه برداری کارفرما و یا شرایط بد کاری به ایران برمی گردند.
 2. در این دسته کسانی هستند که جز افراد متخصص و دارای مدرک و باسوادها می باشند که بعد از ارتباط با کارفرما از طریق قانونی به کشور ترکیه آمده اند و با دستمزد بالا مشغول به کار می شوند. مهندسین و دکتراها جز این دسته اند. لازم به ذکر است که این افراد جز پردرآمدترین های ترکیه هستند.
 3. گروه سوم افراد فنی کار هستند که در استخدامی های ترکیه این بخش زیاد به چشم می خورد. کسانی مانند جوشکاران، لوله کشان، بنا، مکانیک و …. دستمزد آن ها بین دوهزار تا پنج هزار لیر می باشد.

اخذ مجوز کار

برای شروع کار در ترکیه لازم است که یک کارفرما به ما اجازه ی کار دهد. در واقع باید درخواست کار خود را به سفارت ترکیه در کشور خود ارسال کرد. در همین حال کارفرمای مورد نظر تمام مدارک ما را به MLSS ارسال می کند. MLSS مدارک را بررسی می کند و بازه ی زمانی نود روز طول می کشد تا جواب آن بیاید. اگر نتیجه ی آن مثبت باشد باید به سفارت ترکیه رفت تا ویزای کار و اجازه ی اقامت در گذرنامه صادر شود.

این مطلب نیز مفید است: شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان در سال ۲۰۱۹

با داشتن مجوز کار با خیال راحت می توانیم در شغل مورد نظرمان مشغول شویم و به کسب درآمد بپردازیم.

اما امروزه کارها از طریق اینترنت بسیار سهل و آسان شده است که در زمینه ی کاریابی  نیز این امر میسر است. برخی از سایت های کاریابی در ترکیه که آگهی های استخدامی از جمله منشی، کارگر، راننده، و صدها شغل دیگر را می توانیم ببینیم، در زیر بیان می کنیم.

معرفی ده سایت و اپلیکیشن معتبر کاریابی در ترکیه

 1. فیس بوک دنیای کسب و کار

www.xing.com  

بعد از عضویت در این سایت شما برای پیشرفت کارتان تلاش می کنید و با استراتژی که چیده اید به جای افزایش فالوور می توانید اعضای شرکتی را که می خواهید در آن کار کنید را اضافه کرده و کاری کنید که آن ها توصیه ی شما را کنند. با این روش به صورت باکلاس به شغل مورد نظر خود دست پیدا می کنید.

 1. برای کسانی که می خواهند حرفه ای شوند

www.kariyer.net

این سایت ترکیه، به همان اندازه که از کارجو حمایت می شود از کارفرما هم حمایت می کند. برای نوشتن یک سی وی خوب و قوی می توان از آن کمک گرفت و زندگی افراد موفق، معروف و همچنین داستان زندگیشان را در این سایت مشاهده کرد.

 1. افرادی که به دنبال شغل جدید هستند

www.yenibiris.com

در این سایت کاریابی در ترکیه،  شغل مورد نظر خود را با توجه به تخصصی که داریم انتخاب می کنیم. دسته بندی های این سایت براساس شهر، رشته ها و سایر بخش ها می باشد که کارجو به راحتی می تواند کار خود را پیدا کند.

 1. راه حلی برای نسل جدید

www.elemanonline.com.tr

با گشت و گذار در این سایت به راحتی می توان به عنوان کارجو شغل خود را پیدا کرد.

 1. برای کسانی که به دنبال شغل مطمین هستند

www.secretcv.com

یکی از قدیمی ترین سایت های کاریابی در ترکیه  است.

 1. شبکه های اجتماعی

مانند فیس بوک، توییترو…

 1. فضایی که هرکس به آن اعتماد دارد

tr.linkedin.com

 1. سایت کاریابی دولتی

www.iskur.gov.tr

یک سایت شناخته شده ی دولتی که صرفأ هر شهروند ترک عضو آن است.

 1. یکی دیگر از سایت هایی که انسان ها را به دنیای کسب و کار هدایت می کند.

www.kariyerzirvesi.com

 1. سایتی برای کسانی که به دنبال کارمند هستند

www.eleman.net

این سایت اصناف و کسب و کارهای کوچک را مورد هدف قرار داده است.

با کمک گرفتن از این سایت ها می توانیم از طریق اینترنت و با صرف زمان و هزینه ی کم تر شغل مورد دلخواهمان را پیدا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE