جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

مزایا و اشکالات ثبت شرکت در ترکیه | سایت املاک نود

ثبت شرکت در ترکیه

آیا با مزایا و اشکالات ثبت شرکت در ترکیه آشنایی دارید؟ هم اکنون این مقاله را مطالعه کنید تا با مزایا و اشکالات ثبت شرکت در ترکیه آشنا شوید.

به دلیل رشد چشمگیر اقتصادی کشور ترکیه در چند سال اخیر، این کشور توجه بسیاری از مردم را در سراسر جهان به خود جلب کرده است. مناطق گردشگری، تفریحات خاص و موقعیت جغرافیای ترکیه تنها بخشی از علت های توجه مردم به این کشور است.

افراد زیادی به دنبال سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه هستند. بیشتر افرادی که قصد مهاجرت را دارند و یا به دلیل وجود برخی از مشکلات نتوانسته اند در کسب و کار خود موفق شوند، به دلیل وجود مزایای فراوان و ظرفیت های بالای کشور ترکیه، این کشور را برای مهاجرت و یا سرمایه گذاری و ثبت شرکت انتخاب می کنند.

البته ایجاد کسب و کار و امرارمعاش در ترکیه قوانین خاص و مربوط به خود را دارد. از جمله این قوانین می توان به این موضوع اشاره کرد که اتباع خارجی برای باز کردن رستوران و یا حتی سوپر مارکت در ترکیه نیاز به ثبت شرکت دارند. ثبت شرکت در ترکیه با وجود شرایط و انواع مختلفی که دارد از مزایای خوبی نیز برای اتباع خارجی نیز برخورددار است و امکانات خوبی را برای آن ها به ارمغان می آورد.

در این مقاله قصد داریم که شما را با مزایا و اشکالات ثبت شرکت در ترکیه آشنا کنیم و اطلاعات کاملی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت و ثبت شرکت در ترکیه با مشاوران مجرب و کاردان ما در املاک نود تماس حاصل کنید.

همچنین بخوانید: راهنما جامع و کامل ثبت شرکت در ترکیه در سال ۲۰۱۹

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

مزایای ثبت شرکت در ترکیه بسیار زیاد هستند که در ادامه شما را با این مزایا آشنا خواهیم کرد.

  • در کشور ترکیه برای کسب درآمد لزومی ندارد حتماً کارهای مهمی را انجام دهید و صاحب یک شرکت خاصی شوید. بلکه شما می توانید با ثبت شرکت در ترکیه یک سوپر مارکت را باز کنید و درآمد خوبی را به دست بیاورید. کسب و کار در این کشور رونق زیادی را دارد و شما هر شغلی را که برای خود ایجاد کنید بدون شک درآمد خوبی را به دست خواهید آورد.
  • بعد از ثبت شرکت در ترکیه شما می توانید اقامت یک ساله را دریافت کنید. در صورتی که این شرکت به مدت پنج سال پیوسته فعالیت داشته باشد آنگاه به شما اقامت دائم داده خواهد شد. این یک فرصت استثنایی برای شما خواهد بود چرا که شما و خانواده تان می توانید از حقوق شهروندی ترکیه به صورت کامل استفاده کنید. شما می توانید فرزندان خود را به مدرسه بفرستید و یا با هزینه های کمی به کلاس زبان بروید.
  • با اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت شما می توانید با دریافت گذرنامه بدون داشتن ویزا به کشورهای مختلف در قاره های مختلف سفر کنید. همچنین شما می توانید این سفرها را با هدف تفریح و هدف های تجاری و سرمایه گذاری انجام دهید.
  • هزینه های ثبت شرکت در ترکیه نسبت به سایر کشورهای دیگر کم تر و آسان تر انجام می شود. شما درد سر زیادی را برای انجام این کار نخواهید کشید و تنها باید چند مرحله قانونی را طی کنید.
  • با ثبت شرکت در ترکیه می توانید حساب بانکی داشته باشید و صاحب Debit Card شوید و با اخذ حق شهروندی Credit Card را نیز دریافت کنید. به این ترتیب امکان انتقال و دریافت پول را در همه نقاط دنیا خواهید داشت.

ثبت شرکت در ترکیه

نکاتی در خصوص ثبت شرکت در ترکیه

  • نکته قابل توجه ای که وجود دارد این است که اگر شما بعد از ثبت شرکت در ترکیه فعالیت تولیدی راه بیاندازید، دولت تسهیلات ویژه ای را در اختیار شما قرار می دهد. جالب این است که این تسهیلات فقط مختص به شرکت های خارجی است و خود شهروندان ترک از این امکان بهره نمی برند. این امر باعث شده که آن ها به دنبال شرکت های خارجی بگردند و سهام دار این شرکت ها شوند و از مزایای آن استفاده کنند.
  • البته این نکته نیز حائز اهمیت است که شما با ثبت شرکت در ترکیه می توانید به آسانی ملک، خانه، اتومبیل و همچنین لوازم ابزار آلات را به صورت قسطی خریداری کنید.
  • ثبت شرکت در ترکیه بدون اقامت نیز انجام می شود و الزامی برای اقامت در ترکیه قبل از ثبت شرکت در ترکیه نیست.
  • در پروسه ثبت شرکت لزومی ندارد که یک دفتر تجار داشته باشید. شما می توانید آدرس منزل را نیز به عنوان هوم آفیس به اداره ثبت اعلام کنید.
  • پروسه ثبت شرکت طی یک هفته الی ده روز انجام می شود.

اشکالات ثبت شرکت در ترکیه

 علاوه بر مزایای فراوان و مختلف ثبت شرکت در ترکیه این امر دارای اشکالاتی نیز می باشد. یکی از اشکالات ثبت شرکت در ترکیه این است که بر طبق قانون جدید که توسط دولت ترکیه ایجاد شده است، باید یک چهارم از سرمایه تأسیس ثبت شرکت را به یکی از بانک های ترکیه واریز کنید.

در صورت موافقت با ثبت شرکت در ترکیه، در صورت عدم وقع اختلالات، تغییر قوانین و وقوع وقایع غیر قابل پیش بینی، شما امکان برداشت این مبلغ را خواهید داشت. اگر اعتبارات برنامه تجاری شما تکمیل و یا تأیید نگردد و شما از مسیر خارج شوید و قانون تغییر کند، اقدام برای بازگشت مبلغ واریز شده به حساب دولت، خود یک پرونده حقوقی خواهد بود و هر وکیلی بخواهد پول شما را زنده کند، حق الوکاله ای بین ۸ الی ۱۰ هزار دلار را طلب خواهد کرد.

ثبت شرکت در ترکیه

بنابراین برای ثبت شرکت در ترکیه ابتدا از اطلاعات کامل کلی را در خصوص راه های کلی ثبت شرکت، شرایط و هزینه های آن به دست آورید و بعد اقدام کنید.

در این مقاله مزایا و معایب ثبت شرکت در ترکیه را در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما واقع شده باشد و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورده باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت شرکت در ترکیه و مهاجرت به این کشور می توانید با مشاورین مجرب و کاردان املاک نود تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE