جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

راهنمای جامع و کامل ثبت شرکت در ترکیه در سال ۲۰۱۹

راهنمای جامع و کامل ثبت شرکت در ترکیه در سال 2019

برای ثبت یک شرکت در ترکیه باید چه مراحلی را طی کرد؟ برای ثبت شرکت در ترکیه چه مدارکی لازم است؟ با ما در سایت املاک نود همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

اگر قصد سرمایه گذاری در یکی از همسایگان کشور عزیزمان ایران را دارید، کشور ترکیه یکی از بهترین انتخاب ها برای شما خواهد بود. چرا که کشور ترکیه به دلیل رشد مناسب تجاری در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران و فعالان عرصه اقتصادی قرار گرفته است. همچنین ترکیه به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی آسیایی، اروپایی برای تجارت بین المللی یک امکان خاص را فراهم آورده است.

دلایل سرمایه گذاری در ترکیه

به دلیل رشد اقتصادی ترکیه در چند سال اخیر، توجه سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب کرده است. کشور ترکیه رشد اقتصادی امیدوار کننده ای دارد و رشد آن سریع تر از اعضا OECD است.

دو دلیل اصلی که توجه سرمایه گذاران را به بازارهای ترکیه و کسب و کار در این کشور جذب می کند وجود زیر بنای خوب و نیروی کار شایسته است. این کشور همچنین دارای یک سیستم مالیاتی مطلوب می باشد و دولت ترکیه مزایای مالیاتی را برای کسانی که شرکت های خود را در مناطق آزاد تأسیس می کنند، اختصاص داده است. به همین دلیل، انگیزه زیادی برای تحقیق و توسعه، سرمایه گذاری های استراتژیکی یا سرمایه گذاری های بزرگ ایجاد می شود.

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

 • ثبت شرکت بدون اجبار به داشتن شریک ترک
 • ‌اخذ اقامت در ترکیه
 • سفر به ۱۰ ها کشور جهان بدون داشتن ویزا
 • ‌هزینه مناسب زندگی و نگهداری شرکت
 • عدم پرداخت هزینه ثابت و پرداخت مالیات بر اساس درآمد شرکت

مراحل ثبت شرکت در ترکیه

مراحل ثبت شرکت در ترکیه برای سرمایه گذارانی که قصد دارند شرکت خود را در ترکیه به ثبت برسانند، مزایای زایادی دارد. کشور ترکیه دروازه ای بین اروپا، خارورمیانه و آسیای مرکز است که دارای اقتصاد بسیار خوب در چند سال اخیر، محیط سرمایه گذاری مناسب و نظام مالیاتی مطلوب می باشد.

مراحل ثبت شرکت در ترکیه بسیار آسان است. سرمایه گذاران می توانند در صورت کامل بودن مدارک و اسناد خود در حدود یک هفته کسب و کار خود را آغاز کنند.  

گام نخست، تهیه و امضا پیش نویس مقررات انجمن توسط مدیران شرکت است که این اسناد باید در ترکیه نیز تأیید شوند. در مرحله دوم باید حداقل سرمایه سهام شرکت در حساب بانکی شرکت سپرده گذاری شود. پس از سپرده گذاری سرمایه، سرمایه گذاران می توانند روند ثبت و تأسیس شرکت را آغاز کنند. هزینه ثبت نام به همراه اسناد لازم باید به دفتر ریجستری تجاری تحول داده شود.

در نهایت، رجیستری تجاری کشور ترکیه گواهی ثبت نام شرکت را صادر می کند و ثبت شرکت در روزنامه های ترکیه منتشر می شود. پس از انجام این مرحله، شرکت باید برای مالیات بر ارزش افزوده در اداره مالیاتی مربوطه ثبت نام کند.

مراحل ثبت شرکت در ترکیه

Company registration in Turkey

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ترکیه

۱-‌ اصل پاسپورت هر یک از شرکائ (با اعتبار بیش از ۶ ماه)

۲-‌ دو قطعه عکس (رنگی- زمینه روشن)

۳-‌ چند اسم انتخابی برای شرکت

۴-‌ زمینه فعالیت شرکت

۵-‌ تعیین درصد سهام هر یک از شرکاء در شرکت

۶-‌ تعیین مدیر شرکت

۷-‌ آدرس دقیق دفتر شرکت در ترکیه

۸-‌ دادن وکالت به شخص تعیین شده از دفتر راهبردی برای ثبت شرکت

۱۰-‌ حداقل سرمایه ۱۰۰۰۰ لیر ترکیه

انواع شرکت ها در ترکیه

انواع شرکت هایی که می توانند در ترکیه تأسیس و ثبت شوند عبارتند از:

 • شرکت های سهامی که معمولاً توسط سرمایه گذاران علاقمند به راه اندازی پروژه و کسب و کارهای بزرگ در ترکیه تأسیس می شوند.
 • شرکت با مسئولیت محدود که می تواند به صورت عمومی و خصوصی باشد، با این حال نوع خصوصی معمولاً توسط شرکت های خارجی سرمایه گذاری می شود.
 • شرکت مادر که یک فرم تجاری غیر سازمانی است و مشارکت محدود با سایر کشورها دارد.
 • شرکت جمعی که یک ساختار غیر سازمانی دارد و می تواند تنها توسط فرد عادی ثبت شود.
 • شرکت تعاونی یکی از قدیمی ترین و همچنین یکی از محبوب ترین شرکت های ترکیه است.
هزینه های ثبت شرکت در ترکیه

Company registration in Turkey

توجه داشته باشید که تأسیس شرکت با مسئولیت محدود یکی از محبوب ترین نوع کسب و کار است. این نوع شرکت حداقل به یک سهام دار و سرمایه اولیه در حدود  ۱۰۰۰۰ لیر برای تأسیس نیاز دارد. وظایف و مسئولیت های هر سهام دار محدود به مقدار سرمایه گذاری در شرکت می باشد.

شرکت سهامی به سرمایه اولیه در حدود ۵۰۰۰۰ لیر است. این شرکت ها دارای قوانین مدیریتی متفاوت می باشند و مؤظف به داشتن یک هئیت مدیره و یک مدیر عامل هستند. مسئولیت و وظایف اعضا محدود به میزان سرمایه گذاری آن ها می باشد. در واقع در این شرکت ها، سرمایه به سهام تبدیل می شود که می تواند به هنگام حضور شرکت در بازار بورس عمومی شود. شرکت های سهامی برای کسب و کارهای بزرگ بسیار مناسب هستند.

هزینه های شروع کسب و کار در ترکیه

اکثر سرمایه گذاران خارجی که علاقمند به ثبت شرکت در کشورهای مختلف هستند، ابتدا در مورد هزینه های ثبت شرکت و نحوه تأسیس آن در کشور مربوطه تحقیقاتی را انجام می دهند. هزینه های ثبت شرکت در ترکیه همیشه سرمایه گذاران را متعجب می کند. پایین بودن هزینه های ثبت شرکت در ترکیه، کشور ترکیه را به یکی از محبوب ترین کشورها برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. در ادامه مراحل اصلی روند ثبت شرکت در ترکیه و هزینه های اصلی را برای شما لیست کرده ایم:

 • تهیه و تأیید اسناد شرکت – حدود ۱۵۰۰ لیر
 • ثبت اسناد شرکت با ثبت نام تجاری – رایگان
 • سرمایه گذاری حداقل سرمایه لازم در بانک – رایگان
 • تأیید کتاب حقوقی شرکت – در حدود ۲۵ لیر
 • ثبت نام مالیاتی – رایگان
 • عضویت سالانه با نام تجاری – هزینه متغیر و به مقدار سرمایه بستگی دارد.

در این مقاله راهنمای جامع و کامل ثبت شرکت در ترکیه را در اختیار شما قرار دادیم. امیدوار هستیم این اطلاعات مفید واقع شده باشد. با مشاوران ما در املاک نود در ارتباط باشید و سؤالات خود را با آن ها در میان بگذارید تا اطلاعات جامع را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE