جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

مزیت های تحصیل در ترکیه برای ایرانیان| املاک نود

مزیت های تحصیل در ترکیه برای ایرانیان

تحصیل در دانشگاه های ترکیه چه مزیت هایی را به دنبال دارد؟ در این مقاله قصد داریم شما را با مزیت های تحصیل در ترکیه آشنا سازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

کشور ترکیه یک کشور اوراسیایی می باشد که به عنوان پلی بین اروپا و آسیا شناخته می شود. این کشور به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر در سطح جهانی و همچنین فاصله کم با کشور عزیزمان ایران بسیار مورد توجه ایرانیان برای ادامه تحصیل قرار می گیرد.

تحصیل در دانشگاه های ترکیه مزیت بسیار زیادی را به دنبال دارد. در این مقاله قصد داریم مزیت های تحصیل در ترکیه برای ایرانیان را بررسی کنیم تا شما را با این مزیت ها آشنا کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ادامه تحصیل در ترکیه می توانید با مشاورین با تجربه و کاردان ما در املاک نود تماس حاصل فرمایید.

هم چنین بخوانید: بهترین دانشگاه های ترکیه برای ادامه تحصیل

اصلی ترین مزیت های تحصیل در ترکیه

از اصلی ترین مزیت های کشور ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-‌ پس از تحصیل در دانشگاه های ترکیه شما می توانید نسبت به دریافت ویزای شینگین یا آراسموس اقدام کنید.

۲-‌ دانشجویان ممتاز قابلیت دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه توسط سازمان ها و نهادهای آمریکایی و اروپایی را خواهند داشت.

۳-‌ نزدیکی و فاصله جغرافیایی که میان ایران و ترکیه وجود دارد.

۴-‌ امکان تحصیل به زبان های ترکی، انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی در دانشگاه های ترکیه وجود دارد.

۵-‌ وجود سواحل دریای سیاه با تابستان های گرم و زمستان های معتدل و مرطوب.

۶-‌ هزینه های زندگی و تحصیل در ترکیه بسیار مقرون به صرفه می باشد.

۷-‌ امکان اخذ مجوز کار در ترکیه به صورت پاره وقت در حین تحصیل در ترکیه وجود دارد.

۸-‌ امکان دریافت کار مورد نظر در اروپا یا ترکیه پس از دریافت مدرک دانشگاهی.

۹-‌ امکان استفاده از خوابگاه های دانشجویی در ترکیه.

۱۰‌-‌ تجربه زندگی مستقل.

۱۱-‌ تجربه یک فرهنگ جدید.

۱۲-‌ تجربه سفر کردن به صورت مستقل.

۱۳-‌ دریافت سوابق تحصیلی پر بار.

۱۴-‌ امکان یادگیری زبان های دیگر.

۱۵-‌ تحصیل در کشورهایی که رشد اقتصادی قابل توجهی داشته اند.

۱۶-‌ امکان تحصیل در دانشگاه های مورد تأیید و معتبر در سطح جهانی.

۱۷-‌ امکان استفاده از وام های دانشجویی و دیگر برنامه های حمایتی.

۱۸-‌ تحصیل در دانشگاه هایی که از نظر سطح کیفی کارکنان، آموزشی، ساختاری و امکانات سرآمد می باشد.

۱۹-‌ تحصیل در محیط امن و دوستانه.

۲۰-‌ سیستم آموزشی در ترکیه بر اساس استاندارهای آموزشی آمریکا می باشد. البته زمانبندی ترم های آن مشابه با ترم های دانشگاهی ایران است.

تحصیل در رشته های علوم پزشکی ترکیه

در حال حاضر ادامه تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی بسیار مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است. از جمله عوامل گرایش روزافزون به تحصیل در این رشته ها، وجود فرصت های شغلی بیشتر و کسب درآمد بالا می باشد. عدم توفیق قبولی در رشته های پزشکی و خصوصاً آزمون ورودی دانشگاه های داخلی باعث رویکرد متقاضیان به تحصیل در خارج از کشور شده است.

بیشتر متقاضیان ایرانی کشور ترکیه را به دلیل فاصله کم برای ادامه تحصیل در رشته های علوم پزشکی انتخاب می کنند. در حال حاضر ۱۷۰ کالج و دانشگاه در سراسر ترکیه وجود دارد. در این دانشگاه ها بیش از ۳۰۰۰۰ هزار دانشجو بین المللی مشغول به تحصیل می باشند.

تحصیل در دانشگاه های پزشکی ترکیه

دانشگاه های پزشکی ترکیه در سال های اخیر موفق به کسب اعتبار علمی در رتبه بندی های و رنکینگ های جهانی شده اند. همچنین این کشور از سال ۲۰۰۱ عضو سیستم هماهنگ اتحادیه اروپا یا پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است. به همین دلیل مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های ترکیه در تمامی رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تأیید تمام کشورهای اروپایی از جمله کشور انگلستان می باشد.

مزیت های تحصیل در ترکیه

تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه

برخی از دانشگاه های کشور ترکیه از زبان انگلیسی به عنوان یک ابزار آموزشی استفاده می کنند. در حالی که دانشگاه های سایر کشورها حداقل یک فرصت را به آموزش زبان انگلیسی اختصاص می دهند. در دانشگاه های ترکیه امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد که این امر یکی از مزیت های تحصیل در ترکیه می باشد.

اعتبار علمی دانشگاه های ترکیه

یکی دیگر از مزیت های تحصیل در ترکیه، اعتبار علمی دانشگاه های ترکیه می باشد. در سال های اخیر پروژه های مشترک تحقیقاتی و پژوهشی زیادی بین دانشگاه های ترکیه و اروپایی صورت گرفته و اجرا شده است. که این امر باعث افزایش اعتبار دانشگاه های ترکیه شده است. به همیت دلیل ادامه تحصیل در ترکیه یک گزینه هوشمندانه تلقی می شود. به علاوه دولت ترکیه برای حمایت از تحصیلات عالی یک طرح بورسیه قدرتمند را تحت عنوان بورسیه تحصیلی ترکیه اجرا می کند که به دانشجویان خارجی امکان تحصیل رایگان در ترکیه با هزینه های زندگی رایگان فراهم می آورد.

مزیت های تحصیل در ترکیه

تحصیل در دانشگاه های ترکیه

مؤسسات و دانشگاه های ترکیه هر سال برای پذیر دانشجویان خارجی، میزان پذیرش دانشجویان خارجی، زمان پذیرش و اعلام سهمیه را به طور کامل و دقیق به مراکز آموزش عالی گزارش می دهند.

یکی از شرایط تحصیل در ترکیه برای دانشجویان ایرانی، ارزشیابی مدرک تحصیلی دانشجویان است. که شامل ارزشیابی کلیه مدارک تحصیلی دوره پیش دانشگاهی و یا مدارک بعد از دیپلم دبیرستان برای تمامی مقاطع خواهد بود.

شرایط تحصیل در ترکیه برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس را دارند به گونه ای می باشد که این دانشجویان باید مدرک فارغ التحصیلی را داشته باشند و یا اینکه دانشجوی ترم آخر باشند. اگر دانشجویی از طرف مراکز آموزشی کشور مادری اخراجی شده باشد به هیچ وجه نمی تواند برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه های ترکیه شود.

تحصیل دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه

تحصیل در ترکیه برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به گونه است که نیاز به آزمون ورودی ندارد. طول دوره مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه به مدت ۴ سال می باشد. البته در مواردی ممکن است این دوره تحصیلی به توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر کمتر و یا بیشتر شود. همچنین طول مقطع دکترا به مدت ۴ سال است و دانشگاه ها هر سال دو بار پذیرش دانشجو دارند.

از دیگر شرایط مهم ادامه تحصیل در ترکیه شرکت در امتحان ورودی تحصیلات تکمیلی یا بالاتر از لیسانس است. این امتحان دارای امتیاز بوده و امتیاز آن برای دوره های آموزشی تحصیلات تکمیلی بعد از دوره کارشناسی لازم است.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که داشتن مجوز دانشگاه از وزارت علوم مورد تأیید بودن دانشگاه از دیگر شرایط موجود برای ادامه تحصیل در ترکیه می باشد.

مزیت های تحصیل در ترکیه

در این مقاله آموزشی مزیت های تحصیل در ترکیه برای ایرانیان را در اختیار شما قرار دادیم. امیدوار هستیم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ادامه تحصیل در ترکیه با مشاورین مجرب ما در املاک نود تماس حاصل کنید و سؤالات خود را با آن ها در میان بگذارید تا شما را کاملاً راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE