جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

بهترین دانشگاه های ترکیه برای ادامه تحصیل + تصاویر

بهترین دانشگاه های ترکیه برای ادامه تحصیل

بهترین دانشگاه های ترکیه برای ادامه تحصیل کدام دانشگاه های هستند؟ در این مقاله به معرفی بهترین دانشگاه های ترکیه می پردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

کشور ترکیه سرزمین کهن با فراز و نشیب تاریخی بسیار زیادی است. ترکیه کشوری اوراسیایی می باشد که به عنوان گذرگاه اروپا و آسیا شناخته می شود. به همین دلیل از موقعیت جغرافیای و اقتصادی بسیار خوبی برخورددار است. وجود کوه ها و سواحل گردشگاه های بی نظیر، این کشور را به یکی از پر طرفدارترین نقاط گردشگری در جهان تبدیل کرده است.

کشور ترکیه دارای دانشگاه های برتر در سطح جهانی است و سالانه افراد زیادی در سراسر جهان این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند که ایرانیان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در این مقاله قصد داریم بهترین دانشگاه های ترکیه را به شما معرفی کنیم. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ادامه تحصیل در ترکیه با مشاورین ما در املاک نود تماس حاصل فرمایید.

همچنین بخوانید: شرایط لازم ادامه تحصیل در ترکیه برای ایرانیان

دانشگاه بیلکنت ترکیه (Bilkent University)

یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه، دانشگاه بیلکنت ترکیه می باشد که در سال ۱۹۸۴ تأسیس شد. این دانشگاه غیر انتفاعی و خصوصی است و در شهر آنکارا قرار دارد. نام این دانشگاه از Billim kenti گرفته شده است که به معنی شهر دانش می باشد. این دانشگاه بر اساس رتبه بندی تایمز در سال ۲۰۱۲-۲۰۱۱ رتبه ۲۰۴ و در سال ۲۰۱۵ رتبه ۲۵۵- ۲۰۱ را به دست آورد. همچنین دانشگاه بیلکنت ترکیه بر اساس رتبه بندی QR در سال ۲۰۱۷، در رتبه ۴۳۰- ۴۲۱ قرار گرفت.

آموزش در این دانشگاه به صورت زبان انگلیسی است. دانشگاه بیلکنت ترکیه دارای دانشکده هنرهای زیبا، مدیریت، اقتصاد، موسیقی، آموزش، مهندسی، ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه می باشد. رشته هایی مانند حسابداری، مدیریت، روانشناسی، روابط بین المللی، حقوق، موسیقی و فیزیک در این دانشگاه تدریس می شود.

هزینه دانشگاه بیلکنت ترکیه نزدیک به ۱۴ هزار دلار است و در دو قسط پاییز و بهار دانشجو باید آن را پرداخت کند.  دانشگاه بیلکنت ترکیه

دانشگاه کوچ (Koç University)

از دیگر بهترین دانشگاه های ترکیه می توان به دانشگاه کوچ اشاره کرد. این دانشگاه در سال ۱۹۹۳ تأسیس شد و نام خود را از مؤسس آن وهبی کوچ (Koç) گرفته است. زبان تدریس این دانشگاه انگلیسی است و تنها ۴ درس به زبان ترکی استانبولی تدریس می شود.

رشته های اقتصای، مدیریت، پرستاری و حقوق از جمله رشته های این دانشگاه هستند. یکی از مزیت های این دانشگاه اعطای بورسیه به دانشجویان می باشد و تقریباً ۱۴ درصد از دانشجویان از این بورسیه بهره مند می شوند. دانشگاه کوچ دارای دانشکده های علوم پایه، ادبیات و علوم انسانی، اقتصاد، مهندسی و مدرسه عالی بهداشت است.

دانشکده عالی بهداشت در دانشگاه کوچ بورسیه ویژه ای را برای دانشجویان در نظر گرفته است ولی باید به ازای استفاده از این بورسیه در بیمارستان آمریکا خدمت کنند. دانشگاه کوچ از نظر رتبه بندی QR در سال ۲۰۱۷، در رتبه ۴۴۰-۴۳۱ قرار گرفته است.

دانشگاه کوچ

دانشگاه سابانجی (Sabancı University)

دانشگاه سابانجی یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه می باشد که از نظر رتبه بندی QR سال ۲۰۱۷، در رتبه ۴۶۱- ۴۷۰ قرار گرفته است. در این دانشگاه دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند و از نظر سطح کیفیت آموزشی و تحقیقاتی در رتبه بالایی قرار دارد. این دانشگاه از سه دانشکده و یک مدرسه تشکیل شده است و شامل دانشکده هنر، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و دانشکده مدیریت و مدرسه زبان می باشد.

دانشگاه سابانجی

دانشگاه فنی خاورمیانه (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)

دانشگاه فنی خاورمیانه از بهترین دانشگاه های ترکیه به شمار می آید و در شهر آنکارا قرار دارد. این دانشگاه در زمینه علوم پایه و مهندسی از اهمیت ویژه ای برخورددار است. کلیه دروس دانشگاه فنی خاورمیانه به زبان انگلیسی تدریس می شوند. این دانشگاه دارای ۴۵ رشته کارشناسی و پنج دانشکده معماری، علوم پایه، اقتصاد، علوم مدیریتی، علوم آموزشی و فنی و مهندسی می باشد.

افرادی که قصد دارند وارد دانشگاه فنی خاورمیانه شوند باید مدرک زبان آیلتس (IELTS) و تافل (TOFEL) را داشته باشند. در صورت نداشتن این مدارک، باید نمره قابل قبول این دانشگاه را در امتحان تعیین سطح زبان به دست آورند.

دانشگاه فنی خاورمیانه

دانشگاه بغازیچی (Boğaziçi Üniversitesi)

دانشگاه بغازیچی در سال ۱۸۶۳ در بخش اروپایی کشور ترکیه تأسیس شد و یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه محسوب می شود. این دانشگاه در رتبه بندی QR سال ۲۰۱۷، رتبه ۵۰۰-۴۹۱ را به دست آورد. دانشگاه بغازیچی از دانشکده های ادبیات، علوم پایه، اقتصاد و فنی و مهندسی تشکیل شده است و در رشته هایی مانند علوم اجتماعی، هنر و علوم مهندسی بسیار رونق دارد.

دانشگاه بغازیچی

دانشگاه فنی استانبول (Teknik Üniversite)

دانشگاه فنی استانبول یکی از بهترین دانشگاهای ترکیه است که در شهر استانبول قرار گرفته است. در سال ۲۰۰۹ از طرف مؤسسه THES رتبه ۱۰۸ را در میان دانشکده های فنی دنیا به دست آورد. این دانشگاه در رتبه بندی QR 2017، در رتبه ۶۵۰-۶۰۱ قرار گرفته است.

دانشگاه فنی استانبول

دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University)

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های ترکیه، دانشگاه حاجت تپه است که در شهر آنکارا قرار دارد. دانشگاه علوم پزشکی آن بسیار مشهور بوده و بهترین و برترین دانشگاه پزشکی در ترکیه می باشد. این دانشگاه دارای پنج مرکز آموزشی است. بخش از دانشگاه در منطقه Beytepe قرار دارد و شامل دانشکده های اقتصاد، بازرگانی، علوم آموزشی، مهندسی، هنرهای زیبایی، ادیبات و علوم انسانی می باشد. این دانشگاه در فضایی به مساحت ۶ میلیون متر مربع قرار گرفته است. دانشگاه حاجت تپه از نظر رتبه جهانی در رتبه ۸۰۰ -۷۵۱ قرار گرفته است.

دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه آنکارا (Ankara Üniversitesi)

از دیگر دانشگاه های برتر ترکیه دانشگاه آنکارا است. این دانشگاه در سال ۱۹۲۵ ساخته شد و کار خود را با رشته حقوق آغاز کرد. دانشگاه آنکارا دارای ۱۵ دانشکده و ۳۱ مؤسسه تحقیقاتی و پژوهشی است. دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند. دانشگاه آنکارا دارای یک کتابخانه بسیار بزرگ می باشد که میلیون ها کتاب را به صورت اینترنتی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. همچنین این دانشگاه در رتبه بندی جهانی در رتبه ۱۰۰ – ۸۰۱ قرار دارد.

دانشگاه آنکارا

دانشگاه قاضی (Gazi Üniversitesi)

دانشگاه قاضی نیز در فهرست بهترین دانشگاه های ترکیه قرار دارد. این دانشگاه ابتدا در سال ۱۹۲۶ توسط آتاتورک در قالب مؤسسه ترتبیت معلم قاضی ساخته شد. دانشگاه قاضی از ۱۵ دانشکده، ۹ مدرسه و ۲۶ مدرسه تحقیقاتی عالی تشکیل شده است. در سال ۱۹۸۲، آکادمی مهندسی و کشاورزی بلو، آکادمی اقتصاد و بازرگانی، کالج فنی، کالج فنی دختران و آکادمی مهندسی و کشاورزی آنکارا با هم ترکیب شدند و دانشگاه معتبر قاضی را تشکیل دادند. این دانشگاه در سال ۲۰۱۷، در رتبه بندی جهانی در ردیف ۱۰۰ – ۸۰۱ قرار گرفته است.

دانشگاه قاضی

دانشگاه استانبول (İstanbul Üniversitesi)

دانشگاه استانبول یک دانشگاه دولتی است که در شهر استانبول قرار دارد. این دانشگاه از نظر رتبه بندی جهانی در رتبه ۱۰۰ – ۸۰۱  قرار گرفته است. دانشگاه استانبول از ۱۷ دانشکده و پنج پردیس تشکیل شده است و هر ساله بیش از ۶۰ هزار دانشجوی کارشناسی و ۸۰ هزار دانشجو کارشناسی ارشد را پذیرش می کند.

دانشگاه استانبول

در این مقاله به معرفی بهترین دانشگاه های ترکیه برای ادامه تحصیل پرداختیم. امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در صورت هر گونه سؤال در خصوص ادامه تحصیل و یا اخذ اقامت در ترکیه می توانید با مشاورین ما در املاک نود تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE