جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

بهترین منابع و کتاب ها برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی چه منابع و کتاب هایی بهتر هستند؟ با ما همراه باشید تا با بهترین منابع و کتاب ها برای یادگیری زبان ترکی استانبولی آشنا شوید.

امروزه لیست بلند بالایی از کتاب های مختلف آموزشی زبان ترکی استانبولی در ایران را مشاهده می کنیم که با هیاهوی آنچنانی، به عنوان بهترین منابع خودآموز زبان ترکی شناخته می شوند. این کتاب ها با جلدهای رنگارنگ و زیبا در کتاب فروشی ها و وبسایت های مختلف خودنمایی می کنند. اما باور کنید که بسیاری از این کتاب ها به صورت علمی تهیه نشده اند. یا بسیاری از مؤسسات آموزشی زبان ترکی آن ها را تأیید نمی کنند.

در این مقاله بهترین منابع و کتاب ها برای یادگیری زبان ترکی آستانبولی را به شما معرفی خواهیم کرد که توسط مؤسسات آموزشی زبان ترکی استانبولی خارج از کشور و یا معتبر داخلی، به صورت علمی و پایه ای، زبان ترکی را به زبان آموزان از سطوح مقدماتی تا پیشرفته آموزش می دهند.

نحوه مطالعه این کتاب ها

چند نکته را در خصوص مطالعه این کتاب ها را در اختیار شما قرار می دهیم تا در هنگام مطالعه این کتاب ها به آن ها توجه داشته باشید.

نکته اول: در هنگام مطالعه این کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی، حتما لغاتی که معنای آن ها را نمی دانید یا برای شما جدید است در یک لیست یا فلش کارت (همیشه دم دست باشد) یادداشت کنید.

نکته دوم: نکات گرامری را در بر روی جزو خود یادداشت کنید.

نکته سوم: اگر زمانی از یادگیری زبان ترکی استانبولی خسته شدید از سرگرمی هایی مانند پازل، بازی های گوشی آموزش زبان ترکی و … استفاده کنید. تا هم یادگیری تان بهتر شود و هم دوباره بتوانید سرعت اولیه خود را در یادگیری حفظ کنید.

نکته چهارم: متن کتاب ها را با صدای بلند و به صورت شمرده برای خود و یا دوستانتان در جمع بخوانید.

در ادامه لیست بهترین کتاب ها را به شما معرفی خواهیم پس همچنان با ما در سایت املاک نود همراه باشید.

۱-‌ کتاب Teach yourself Turkish (سری ۱ تا ۳ و جامع)

سری کتاب های Teach yourself  برای همه زبان ها توسط یک مؤسسه معتبر زبان های خارجی منتشر می شوند. برای زبان ترکی استانبولی هم این مؤسسه با کمک مدرسان بومی زبان ترکی استانبولی، اقدام به انتشار یک کتاب سه جلدی کرده است.

اگر شما قصد یادگیری زبان ترکی را به صورت خودآموز دارید کتاب های Teach yourself Turkish برای شما مفید خواهند بود. این کتاب ها برای افرادی طراحی شده اند که می خواهند زبان ترکی استانبولی را به عنوان زبان دوم خود یاد بگیرند.

به عنوان مثال کتاب Teach Yourself Beginner Turkish شامل ۱۰ درس با موضوعات مختلف مانند، سلام و احوال پرسی، خرید کرن، رستوران رفتن، کار کردن و … می باشد. که در هر بخش لغات و گرامر مربوط به همان موضوع آموزش داده می شود.

شیوه آموزش زبان ترکی در این کتاب به این گونه است که، لغات ضروری هر درس با تصاویر و یا توضیحات ساده همچنین نکات گرامری، تلفظ و نوشتن آموزش داده می شود. در پایان هر بخش تمرینات متنوعی ارائه شده است و در پایان کتاب نیز پاسخ تمرین ها، Transcript و متن Listenting ها را مشاهده خواهید کرد.

زبان ترکی استانبولی

۲-‌ کتاب آموزشی زبان ترکی Yeni Hitit (سطح حرفه ای در سه جلد)

اگر می خواهید در ترکیه یا کشورهای ترک ادامه تحصیل، کار و یا مهاجرت کنید، این کتاب در سطح بالاتری از کتاب فوق به شما آموزش می دهد. سری کتاب های Yeni Hitit جهت آمادگی برای آزمون تومر زبان ترکی طراحی شده اند.

این کتاب توسط مرکز تحقیقات و کاربرد زبان ترکیه و زبان های خارجی دانشگاه آنکارا برای آموزش زبان ترکی استانبولی به افراد غیر ترک زبان در ۳ جلد تهیه شده است.

برای مثال جلد اول این کتاب شامل ۱۲ درس می باشد. پس از آشنا شدن با الفبای زبان ترکی، مسایل ساده اما بسیار کاربردی نظیر زندگی روزمره، اقوام و آشنایان، ساعت و زمان، تغذیه، آشنایی با فرهنگ ملل مختلف، خرید، مسافرت و … به زبان ترکی آموزش داده می شود. این مجموعه آموزش زبان ترکی استانبولی را از پایه شروع می کند. در نتیجه برای افراد مبتدی که قصد ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کشور ترکیه را دارند بسیار مناسب خواهد بود.

۳-‌ کتاب آموزش زبان ترکی The Delights of Learning Turkish (در یک جلد، عمومی)

این کتاب آموزشی زبان ترکی استانبولی از متدهای سرگرمی ولی کاملاً اصولی استفاده کرده است تا زبان ترکی را به مبتدیان و افراد متوسط آموزش دهد.

کتاب آموزشی The Delights of Learning Turkish  بیشتر برای افرادی که قصد سفر به ترکیه و یا مسافرت به این کشور را دارند بسیار مناسب است.این کتاب همچنین از نظر گرامر، لغات و جملات، کاربردی و اصولی بوده و شما را برای سفر به ترکیه آماده می کند. کتاب The Delights of Learning Turkish به عنوان یکی از بهترین منابع خودآموز زبان ترکی شناخته شده است.

۴-‌ کتاب خودآموز مکالمه زبان ترکی استانبولی در ۹۰ روز به شیوه نصرت (کتاب + CD)

یکی از بهترین و جدیدترین کتاب های موجود در بازار ایران برای آموزش زبان ترکی استانبولی کتاب خودآموز مکالمه زبان ترکی استانبولی در ۹۰ روز می باشد. این کتاب با روشی بسیار متفاوت از روش های موجود آموزش تهیه و تنظیم شده است.

کتاب خودآموز مکالمه زبان ترکی استانبولی در ۹۰ روز همانند کتاب های هم رده خود از ۹۰ درس تشکیل شده است. هر درس کاملاً مستقل از بخش های دیگر است و باید در یک روز مطالعه شود. با مطالعه منظم این کتاب و انجام دادن تمرینات آن، پس از پایان ۹۰ روز مشکلی در مکالمه زبان ترکی استانبولی نخواهید داشت. شما می توانید با استفاده از کلمات کلیدی و مناسب، اهداف و خواسته های خود را به راحتی بیان کنید.

در این مقاله بهترین منابع و کتاب ها برای یادگیری زبان ترکی استانبولی را معرفی کردیم. امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد و اطلاعات کلی را در این خصوص به دست آورده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE