جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

شرایط و چگونگی اخذ اقامت قبرس

شرایط اخذ اقامت قبرس

اگر به دنبال راهی برای  اقامت قبرس هستید، با ما همراه باشید و از شرایط و چگونگی اخذ اقامت قبرس اطلاع حاصل نمایید و با آگاهی کامل اقدام به دریافت مجوز نماید.  

کشور جزیره ای قبرس مهاجران زیادی را سالانه از سراسر جهان می پذیرد. مهاجران قبرسی برای این که اقامت این کشور تازه استقلال یافته اروپایی را کسب نمایند ، دو را پیش رو دارند. روش اول این است که اقامت موقت و کوتاه مدت دریافت کنند و هر ساله آن را تمدید نمایند. آنها پس از ۷ سال اقامت موقت می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام نماید و برای همیشه به طبیعت کشور قبرس درآید و همچون شهروندان قبرسی از حقوق شهروندی برخوردار شود. یا این که از طریق خرید ملک در کمتر از دو ماه تابعیت این کشور اروپایی را دریافت نمایند. مشاورین املاک نود را با چگونگی اخذ اقامت قبرس همراهی نمایید.

همچنین بخوانید: آشنایی با آب و هوای قبرس

معرفی قبرس

کشور کوچک جزیره ای قبرس دارای دو بخش مستقل با دو جمهوری مجزا است. شاید تعجب کنید کشوری با یک میلیون و دویست هزار نفر جمعیت یک کشور مستقل باشد و دو جمهوری مجزا آن را اداره نماید و صلح و آرامش در بین هواداران دو جمهوری برقرار باشد. این کشور کوچک تازه استقلال یافته دارای معادن طبیعی و منابع بکر و دست نخورده تجاری و توریستی است که اخیراً از نظر رفاه و امنیت تجاری شاهد رشد و توسعه بوده و افراد زیادی خواهان اخذ اقامت این کشور رو به رشد هستند.

منابع طبیعی قبرس

کان های مس و منابع سرشار معادن طبیعی سرشار از فلز مس در این کشور ، صنعت و تجارت آن را توسعه داده و فرصت های اشتغال زایی فراوانی در آن برای دوستداران ثروت ، تجارت و صنایع به وجود آورده است.

علاوه بر کان های مسی ، صنعت گردشگری نیز در این کشور کوچک زیبا رونق فراوانی داشته و هر ساله هزاران نفر برای دیدن منابع گردشگری تاریخی و طبیعی این جزیره آرام و ساکت به این کشور سفر می کنند. اگر شما نیز به دنبال راهی برای دریافت مجوز اقامت این کشور هستید ، مشاوران املاک ۹۰ را همراهی نماید و از چگونگی اخذ اقامت قبرس مطلع شوید ،

چگونگی اخذ اقامت قبرس

راه های متفاوتی برای دریافت اقامت قبرس وجود دارد. از طریق خرید ملک ، از طریق ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر و از طریق دریافت مجوز کسب و کار می توان اقامت کوتاه مدت و بلند مدت این کشور جزیره ای را دریافت کرد و برای مدتی کوتاه یا به صورت دائم از حقوق شهروندی این کشور اروپایی برخوردار بود.

شرایط اخذ اقامت قبرس

اخذ اقامت کوتاه مدت

آسان ترین راه برای اخذ اقامت قبرس این است که مجوز اقامت یک ساله را دریافت کرد و هر ساله چند روز پس از سر آمد موعد نسبت به تمدید مجدد آن برای سال بعد اقدام کرد. برای این که مجوز اقامت را دریافت نماید ، باید به این کشور سفر کنید. برای رفتن به قبرس به ویزا و مجوز سفر نیازمندید. در کشور مبداء ویزا را دریافت کرده و به قبرس وارد می شود. پس از اقامت در خاک این کشور برای دریافت اقامت مدت طولانی تر به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کرده و فرم درخواست اقامت طولانی تر را پر می کنید. این پروسه حدوداً یک هفته تا ده روز طول می کشد.

فرایند اخذ اقامت قبرس

پس از این که به اداره مهاجرت مراجعه کردید و فرم مورد نظر را پر کردید ، به شما یک کد اجتماعی داده می شود. برای دریافت اقامت از طریق کار باید شما زیر نظر یک کارفرما کار کنید و برگه تایید کارفرما دستتان باشد. اگر خودتان کارفرما هستید ، باید ثابت کنید که از عهده کارتان از نظر فنی و تخصصی و اقتصادی بر خواهید آمد و تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفته اید. در اداره مهاجرت شعبه ای با عنوان پلیس مهاجرت موجود است که رسیدگی به درخواست شما به عهده آنها می باشد.

مجوز شما از این طریق برای یک ساله دوام خواهد داشت. پس از سر آمدن یک سال ، یک ماه قبل از اتمام موعد دوباره پروسه اخذ مجوز اقامت یک ساله دیگر را تا آخر دنبال می کنید. این روند تا هفت سال ادامه خواهد داشت. پس از ۷ سال اقامت بدون مشکل قانونی و قضایی در این کشور و به شرطی که از عهده خرج و مخارج زندگی خود بر بیاید ، می توانید نسبت به دریافت مجوز اقامت دائم و شهروند قبرس شدن اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای  دریافت گواهی اقامت قبرس « Pink Slip»

  • اصل گذرنامه معتبر و کپی آن
  • کارت شناسایی و شناسنامه
  • چند قطعه عکس پاسپورتی
  • فرم و مدارک اصابت استخدام یا کارفرما بودن
  • در صورت کارفرما بودن ارائه دو قطعه عکس دیگر همراه با ارائه مدارک مورد نیاز که ثابت کند از نظر مالی از عهده کار بر خواهد آمد.
  • اثبات صلاحیت کاری از نظر تخصص ، فنی و حرفه ای
  • ارائه گواهی ثبت درخواست اقامت در اداره  امنیتی مهاجرت

چگونگی اخذ اقامت قبرس برای افراد بازنشسته

افراد بازنشسته برای این که اقامت این کشور آرام جزیره را دریافت نمایند باید ثابت کنند که از عهده دخل و خرج خود بر می آیند. باید مدارک لازم منبی برای دریافت حقوق بازنشستگی و یا هر روش دیگر برای تامین مایحتاج زندگی را به پلیس این کشور ارائه دهند. تا خرجی بر روی دوش دولت این کشور نگذارند. تحت حمایت و پشتیبانی بیمه درمانی و در دست داشتن دفترچه خدمات درمانی قبرس از دیگر مدارکی است که بازنشستگان برای دریافت مجوز اقامت باید به پلیس این کشور تحویل دهند.

برای تک تک افراد خانواده باید مجوز اقامت دریافت شود و مراحل بالا برای همه تکرار شود. حال اگر خانواده بخواهند با هم زندگی کنند در مدارک و فرم های مربوطه عنوان می شود. اگر بخواهند اعضای خانواده جداگانه از هم زندگی کنند نیز در فرم ها قید می شود که این افراد جداگانه زندگی می کنند و با هم نیستند. ناگفته نماند که دریافت مجوز اقامت برای افراد اروپایی آسان تر و برای سایرین پیچیده تر است.

اگر به مدت ۲ سال اقامت کوتاه مدت مستمر داشتید ، می توانید برای ۵ سال اقامت دریافت کنید. اگر غیبت داشتید باید به مراکز مربوطه مراجعه کنید و از چگونگی شرایط اطلاع حاصل نمایید.

اخذ اقامت قبرس از طریق خرید ملک

یک راه آسان برای درآمدن به تابعیت قبرس وجود دارد که در کمتر از دو ماه می توانید طابعیت این کشور را دریافت نمایید. اگر بتوانی در این کشور ملکی خریداری نمایید می توانید از طریق صاحب ملک شدن تابعیت این کشور را دریافت نماید. کمترین مقداری که برای خرید ملک نیاز دارید ۳۰۰ هزار یورو است. علاوه بر خرید ملک سرپرست خانوار باید ۳۰ هزار و هر یک از اعضای خانواده او ۵ هزار یورو در حساب بانکی خود موجودی داشته باشند.

اگر مبلغ شما برای خرید ملک کمتر از این مقدار باشد ، باید دو سال صبر کنید. در این حالت قاضی باید در حساب بانکی خود ۱۵ هزار یورو و در حساب هر یک از افراد خانواده ( همسر و فرزندان زیر ۲۵ سال) ۵ هزار یورو در حساب بانکی پس انداز داشته باشند.

شرایط اخذ اقامت قبرس

 

 مشاورین املاک نود

برای خرید یا فروش و اجاره هر گونه ملک تجاری و مسکونی می توانید از مشاوران املاک ۹۰ کمک بخواهید و مشاوره تخصصی و رایگان دریافت نماید. مشاورین خبره املاک نود از همه املاک و مستغلات قبرس و ترکیه آگاهی دارند و قانون و قوانین دریافت مجوز اقامت قانونی این کشورها را به شما خواهند گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE