جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

شرایط و راه های اخذ اقامت در قبرس در سال ۲۰۱۹

اخذ اقامت قبرس

شرایط اخذ اقامت در قبرس چگونه است؟ از چه راه‌ هایی می ‌توانیم اقامت در قبرس را دریافت کنیم؟ خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با شرایط و راه‌ های اخذ اقامت در قبرس آشنا شوید.

کشور قبرس یک جزیره بسیار زیبا است که در شرق دریای مدیترانه قرار دارد. زندگی در قبرس مزایای بسیاری دارد، دارا بودن یک محیط بسیار امن با نرخ جرم و جنایت کم، استاندارد بالای مراقبت ‌های بهداشتی، بیمارستان ‌های خصوصی مقرون به صرفه، آموزش خصوصی مقرون به صرفه و مناظر زیبا از جمله برخی از این مواردد می ‌باشد. همچنین قیمت ملک در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا  بسیار ارزان ‌تر است.

دولت قبرس به تازگی روش های آسان تری را برای اخذ اقامت در این کشور را ارائه کرده است. ارائه یک برنامه شهروندی سریع برای مهاجران و سرمایه گذاری در این کشور به علت توسعه اقتصادی قبرس یکی از این موارد می باشد.

در این مقاله به بررسی شرایط اخذ اقامت در قبرس می پردازیم و راه های اخذ اقامت در قبرس را به شما معرفی می کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: اطلاعات جامع و کامل در مورد اقامت ترکیه| ساده ترین روش اخذ اقامت در ترکیه

روش ها و راه های اخذ اقامت در قبرس

در این قسمت به برررسی راه های اخذ اقامت در قبرس می پردازیم. اقامت در قبرس به دو صورت دائم و موقت صادر می شود.

راه های اخذ اقامت دائم در قبرس

۱-‌ اقامت دائم از طریق ازدواج: یکی از راه های اخذ اقامت دائم در قبرس، ازدواج با اتباع قبرسی می باشد.

اخذ اقامت در قبرس

۲-‌ اقامت در قبرس از طریق خرید ملک: در این روش باید متقاضی حداقل ۳۰۰ هزار یورو در بخش املاک قبرس سرمایه گذاری کند که ۲۰۰ هزار آن به صورت نقد و بقیه را می تواند به صورت تسهیلات و وام بانکی پرداخت کند.

راه های اخذ اقامت موقت در قبرس

۱-‌ اقامت در قبرس از طریق تحصیل: به افرادی که بتوانند در دانشگاه های قبرس پذیرش بگیرند و ادامه تحصیل دهند، اقامت موقت در قبرس داده می شود. این افراد تا هر زمانی که تحصیل آن ها ادامه یابد می توانند اقامت خود را تمدید کنند. همچنین پس از پایان تحصیل می توانند به روش های دیگری اقامت خود را در این کشور تمدید کنند.

۲-‌ اقامت در قبرس از طریق تحصیل فرزندان: والدینی که فرزندان خود را در یکی از مدارس کشور قبرس ثبت نام کنند، می توانند برای خود و فرزندان خود اقامت موقت را بگیرند. البته والدین حق اجازه کار استخدامی در کشور قبرس را ندارند مگر اینکه از طریق سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت برای کار اقدام کنند.

۳-‌ اقامت در قبرس برای افراد متخصص: افراد متخصص که دارای پیشنهادهای کاری از سوی شرکت های قبرسی را داشته باشند می توانند اقامت موقت در قبرس را بگیرند. این متخصصان می توانند تا زمانی که قرارداد کاری دارند، اقامت خود را تمدید کنند.

۴-‌ اقامت از طریق ثبت شرکت: افرادی که در کشور قبرس یک شرکت را ثبت کنند و مقداری مشخص سرمایه اولیه را داشته باشند، واجد شرایط اخذ اقامت در قبرس هستند.

اخذ اقامت در قبرس

تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم در قبرس

بر طبق قوانین مهاجرتی کشور قبرس، افرادی که توانسته اند از طریق ثبت شرکت اقامت موقت را دریافت کنند و شرکت آن ها به مدت سه سال پیوسته در قبرس فعال باشد، می توانند برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم در قبرس اقدام کنند.

برای اخذ اقامت دائم در قبرس، باید تایید شود که فرد از نظر مالی کاملا مستقل است و سربار دولت نخواهد بود. همچنین تخصص یا سرمایه او در طول مدتی که در قبرس بوده به پیشرفت این کشور کمک کرده است.

از دیگر شرایط اخذ اقامت دائم در قبرس این است که متقاضی در یک مصاحبه باید شرکت کند و نشان دهد که به فرهنگ و جامعه قبرس علاقمند است.

پاسپورت قبرس

قبرس از جمله کشورهایی می باشد که می تواند با سرمایه گذاری تابعیت آن را اخذ و پاسپورت دوم را دریافت کرد. بر طبق قانون اتحادیه اروپا، افرادی که به هر روش قانونی اقامت را دریافت و به مدت ۷ سال متوالی در یکی از کشورهای اروپایی زندگی کرده باشند، می توانند برای اخذ تابعیت آن کشور اقدام و پاسپورت دوم خود را دریافت کنند.

اقامت در قبرس

شرایط اخذ پاسپورت قبرس

در اتحادیه اروپا، قبرس تنها کشور می باشد که در حال حاضر ارائه دهنده تابعیت و پاسپورت در زمان کوتاه سه الی چهار ماه بدون نیاز به داشتن اقامت در قبرس و بدون دادن آزمون زبان برای متقاضیان است. کشور قبرس سریع ترین راه برای به دست آوردن تابعیت اروپا و پاسپورت اروپایی را دارد.

سرمایه گذار به همراه همسر و فرزندان تحت تکلف زیر ۲۸ سال، طی گذراندن مراحل قانونی به مدت سه الی چهار ماه به طور همزمان می توانند پاسپورت اروپایی خود را را دریافت کنند.

این سرمایه گذاری در اوراق دولتی، بانک و یا خرید املاک در قبرس بیت ۵/۲ تا ۵ میلیون یورو می باشد. توجه داشته باشید که سرمایه گذار می تواند بعد از مدت سه سال این سرمایه را برداشت کند.

سرمایه مورد نیاز برای اخذ پاسپورت قبرس

۱-‌ سپرده بانکی: سرمایه گذار باید ۵/۲ الی ۵ میلیون یورو در یکی از بانک های قبرس و یا اوراق دولتی سرمایه گذار کند. این مبلغ پس از ۳ سال قابل پرداشت است.

۲-‌ سرمایه گذاری در املاک قبرس: متقضای می تواند با خرید ملک در کشور قبرس برای اخذ تابعیت و پاسپورت اقدام کند. متقاضی باید حداقل مبلغ ۵/۲ میلیون یورو را در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کند.

توجه داشته باشید که در هر دو روش، هزینه های دولتی و وکیل به صورت مجزا پرداخت می شود.

قبرس و پیمان شینگن

کسانی که اقامت دائم در کشور قبرس را دارند، می توانند بدون ویزا به تمام کشورهای اروپایی سفر کنند. به دلیل وجود مشکلاتی که بین قبرس جنوبی و ترکیه بر سر قسمت های اشغالی وجود دارد، کشور قبرس به صورت کامل وارد پیمان شینگن نشده است. بنابراین افرادی که اقامت موقت در قبرس را دارند، برای سفر به کشورهای اروپایی نیاز به ویزا دارند.

اگر فردی دارای ویزا شینگن باشد می تواند پس از ورود به کشور مبدا (کشور صادر کننده ویزا) وارد قبرس شود و تا مدتی که ویزای شینگن او اعتبار دارد در کشور قبرس بماند.

در این مقاله به بررسی شرایط اخذ اقامت در کشور قبرس پرداختیم. امیدوار هستیم که این مقاله مورد توجه شما قرارگرفته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت در قبرس می توانید با کارشناسان ما در املاک نود تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE