جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

همه چیز در رابطه با پافوس

همه چیز در رابطه با پافوس

اگر به تاریخ و جغرافیای جهان علاقه مندید، همه چیز در رابطه با پافوس را اینجا بیابید . به این شهر ساحلی جزیره قدم بگذارید و با تاریخ و سرگذشت مردم آن آشنا شوید.

در سفری رویایی با مشاوران املاک ۹۰ همراه شوید و از کوچه و پس کوچه های ذهن گذر کنید و از قبرس اروپایی سردرآورد. ما شما را به تاریخ و جغرافیای پافوس می بریم و رویدادهای تاریخی و طبیعی این منطقه را برایتان بازگو خواهیم کرد. جاذبه های گردشگری و سواحل جذاب شهر را خواهید شناخت و با فرهنگ و رسوم مردم آشنا خواهید شد. پس با ما در سفر رویایی مسافر قبرس اروپایی شوید و از همه چیز در رابطه با پافوس آگاهی حاصل نمایید.

همچنین بخوانید: با آب و هوای پافوس قبرس آشنا شوید

جغرافیایپافوس

جزیره قبرس پس از جزیره “ساردنی” و جزیره “سیسیل” سومین جزیره بزرگ منطقه مدیترانه است. قبرس از لحاظ جغرافیایی در دو قاره بزرگ اروپا و آسیا واقع شده و با برخی کشورهای آفریقایی نیز از نظر مرزی همسایه است. کشورهای ترکیه ، یونان ، فلسطین و سوریه با جزیره همسایه اند. پافوس در غرب جزیره واقع شده و علاوه بر جاذبه های تاریخی و طبیعی به علت برخورداری از سواحل جذاب معروفیت جهانی دارد.

همه چیز در رابطه با پافوس  و تاریخچه آن

از حدود ۱۴ قرن پیش از میلاد مسیح پایه های شهر باستانی پافوس بنا نهاده شده است. بر اساس افسانه و اسطوره های یونانی ، آفرودیت در این شهر زاده شده و از همان سال ها این شهر مرکز باور و اعتقاد به الهه عشق و باروری از دوران ماقبل هلنیستی یونان بوده است. معبد باستانی این شهر بر اساس اعتقاد به آفرودیت در ۱۲ قرن پیش از میلاد در این شهر تاسیس شده است.

همه چیز در رابطه با پافوس

رشد و توسعه همه جانبه پافوس و تاسیس بندر در آن

نیکولاس ، آخرین پادشاه پافوس در دوره اسکندر کبیر بندر این شهر را ایجاد کرد و پس از چند دهه بندر موجبات رشد و ترقی اقتصادی و فرهنگی را فراهم آورد و در دوره جانشین اسکندر پافوس به مرکزیت جزیره تبدیل گشت. از آن زمان تا ۷ قرن پیش همچنان این شهر از رونق زیادی برخوردار بود.

دوره رکود پافوس

پولس قدیس در این شهر ، سرجیوس پائولیس حاکم روم را به دین مسیحیت دعوت کرد.  با ورود رومیان به جزیره و تصاحب آن دوره شکوه و اقتدار پافوس کاسته شد. با ورود رومیان نیکوزیا به مرکزیت تجاری و سیاسی تبدیل شد و پافوس از نظر اقتصادی رو به افول نهاد. این وضعیت تا قرون وسطی و ورود عثمانی ها ادامه داشت. در دوره عثمانی این شهر تا حدودی پیشرفت و رونق اقتصادی و فرهنگی را تجربه کرد.

پس از جنگ جهانی اول و با مستعمره شده قبرس توسط انگلیسی ها ، رفته رفته پافوس به دست فراموشی سپرده شد. در این دوران این شهر بیشترین میزان رکود و فلاکت را پشت سر نهاد. در این مدت جمعیت شهر به شدت کاسته شد و مردم به شهرهایی نیکوزیا ، لارناکا و فاماگوستا مهاجرت کردند.

رونق دوباره اقتصاد و فرهنگ مردم پافوس

 از سال ۱۹۷۴ پس از حمله ترکیه به خاک قبرس و باز پس گرفتن شهرهای ترک نشین گردشگرپذیر ، دولت مرکزی قبرس و بخش خصوصی در ساخت زیر بناها و عمران و آبادانی پافوس سرمایه گذاری های کلان انجام دادند. جاده های آسفالته ، سد سازی ، توجه به آموزش و بهداشت ،  ساخت مدارس ، ایجاد بیمارستان و مراکز بهداشت و درمان و توجه به صنعت گردشگری در پافوس موجبات پیشرفت و رونق دوباره آن را ایجاد کرد.

فرهنگ و رسوم مردم پافوس

گسترش روابط بین المللی و مراوده های تجاری و فرهنگی با مردم سایر ملل بر غنای فرهنگی مردم افزوده است. مردم داری و مهمان نوازی و داشتن روابط قوی با غریبه فرهنگ مردم را تحت تاثیر قرار داده است. مسافر و مهاجر شهر با مردم تعامل سازنده داشته و پس از ارتباط با مردم شهر ،  دانش و آموخته های علمی و فرهنگی خود را بین مردم انتشار داده و موجب رونق و شکوفایی اقتصادی و فرهنگی را فراهم کرده اند.

زبان رسمی در این شهر یونانی و پول رایج در آن یورو است. مردم پیرو دین مسیح و مذهب ارتدوکس هستند. در مواقع مناسبت های مذهبی کلیساهای شهر مملو از جمعیت است. آیین های دینی در بین مردم اجرا می شود و مردم برای اعتقادات و باورهای مذهبی خود ارزش و احترام ویژه قائلند.

آب و هوای پافوس

جزیره قبرس دارای آب و هوایی مدیترانه ای نیمه خشک است. تابستان در آن گرم و طولانی و زمستان های آن معتدل و ملایم است. گرمای تابستان مانع ورود مسافر و مهاجر شهر نشده و در تابستان شهر شاهد بیشترین تعداد مسافر و گردشگر است.

جاذبه های گردشگری پافوس

شهر باستانی پافوس دارای جاذبه های گردشگری جذاب تاریخی و طبیعی است که با بازدید از آنها می توان از تاریخ و سرگذشت مردم این شهر مطلع شد.

آرامگاه شاهان «تایمز آف کینگز» ،  قلعه قدیمی « استقرار ما پالئو کاسترو » ، قلعه باستانی پافوس ، موزه موزائیک رومی و ادئون باستان و ستون سانت پال نمونه هایی از آثار باستانی و جاذبه های گردشگری پافوس است.

همه چیز در رابطه با پافوس

تفریح و سرگرمی های پافوس

در شمال ساحل کیسون گرا ، در شرق ساحل الیکس   ، در مجاورت دهکده فایتی ساحل فایتی  و  در فاصله ۲۶ کیلومتری شمال ساحل لارا سواحلی هستند که شهر پافوس را احاطه کرده اند. در این سواحل تجهیزات و امکانات تفریح و ورزش های آبی و ساحلی فراهم است. سالانه هزاران نفر گردشگر داخلی و خارجی تعطیلات خود را در این سواحل سپری می کنند و مهیج ترین روزهای عمر خود را تجربه می کنند. .

املاک و مستغلات پافوس

در مرکز شهر ، حومه آن و در ساحل دریا خانه های ویلایی و آپارتمان های بسیار شیک و مجهز با امکانات رفاهی فراوان احداث شده و به بهره برداری رسیده اند. در چند دهه اخیر صنعت ساخت و ساز در این شهر رونق فراوان داشته و ساختار شهر از همه جهات وسعت یافته است.

مشاورین املاک نود

مشاوران املاک ۹۰ در رابطه با املاک و مستغلات قبرس و ترکیه تخصص دارند. کاربران گرامی می توانند ، هرگونه پرسش ملکی خود را در رابطه با املاک قبرس و ترکیه با مشاوران املاک ۹۰ در میان بگذارند و پاسخ های قانونی و تخصصی کاملاً رایگان دریافت نمایند. در رابطه با پافوس ، فرهنگ و تاریخ آن و همه چیز در رابطه با آن نظر و تجربه خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE