جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

همه چیز در رابطه با لیماسول

همه چیز در رابطه با لیماسول

اگر به تاریخ و جغرافیای جهان علاقه مندید ،  با قطب تجاری و مرکز گردشگری قبرس اروپایی آشنا شوید و همه چیز در رابطه با لیماسول را اینجا بیابید.

لیماسول بزرگترین شهر ساحلی و پس از نیکوزیا دومین شهر بزرگ قبرس است. این شهر قطب تجاری و مرکز گردشگری قبرس اروپایی معروف است. بندر و خلیج لیماسول جایی است که مبادلات تجاری بین سه قاره بزرگ و مهم جهان (اروپا ، آسیا و آفریقا) در آن برقرار است. تاریخی بودن و قدمت و پیشینه تاریخی طولانی این منطقه موجب شده که از گذشته های بسیار دور فرهنگ و تمدن در آن رواج داشته باشد. با مشاورین املاک  از نود همه چیز در رابطه با لیماسول اطلاع حاصل نمایید.

همچنین بخوانید: غذاهای محبوب لیماسول را بشناسید

جغرافیای لیماسول

لیماسول در جنوب جزیره قبرس واقع شده است. آب و خاک این شهر بین سه قاره بزرگ جهان تقسیم شده و با سه قاره بزرگ جهان پیوند جغرافیایی دارد. این شهر با نیکوزیا پایتخت قبرس ۸۵ کیلومتر فاصله دارد. از طرف شمال شرق با فرودگاه لارناکا ۴۷ کیلومتر و از سمت شمال غربی با فرودگاه پافوس محدوده ۵۰ کیلومتر فاصله دارد.

 میانگین بارش سالانه در آن ۵/۴۰۷ میلیمتر و میانگین دما از ۱۵ تا ۲۵ درجه تغییر می کند. از طریق فرودگاه لارناکا و پافوس می توان پرواز های به سن پترزبورگ ، وین ، ایران ، لندن ، بخارست ، قاهره و دبی و همه شهرهای بزرگ مجاور داخلی و خارجی داشت. چند آزاد راه بزرگ این شهر را به نیکوزیا و پافوس متصل می کند. شرکت اتوبوسرانی بیشترین تعداد مسافر در این مسیر را جا به جا می کند.

صنایع دستی و تولیدات محلی لیماسول

تولید صنایع دستی همچون گُلدوزی و تور دوزی های سنتی ظریف و قشنگ ، تولید پنیر محلی هالومی ، زیتون و روغن زیتون و سایر فراورده های این محصول ، محصولات درخت خرنوب و انواع مختلف مرباهای خوشمزه و لذیذ از جمله تولیدات محلی این شهر است.

خلیج و بندر لیماسول

در اسکله های بزرگ بندر این شهر مراوده های تجاری و بازرگانی در حال انجام است. همه چیز در رابطه با لیماسول را با تاریخچه ای مختصر از این شهر دنبال کنید.

همه چیز در رابطه با لیماسول

تاریخچه لیماسول

این شهر بزرگ بین دو شهر باستانی اماتوس Amathus در شرق و کوریون Kourion در غرب قرار گرفته است. این دو شهر هر کدام در مدتی از تاریخ مرکز قلمرو پادشاهی بوده است. ریچارد انگلیسی در سال ۱۱۹۱ قلمرو پادشاهی آماتوس را نابود کرد و پس از آن شهر لیماسول بزرگ و بزرگتر شد تا این که امروزه به دومین شهر جزیره قبرس تبدیل شده است. مصوبه شورای کلیسایی مورخ سال ۴۵۱ قبل از میلاد نشان می  دهد که اسقف Theodossiani Sotir به کمک با اسقف Amathus و Arsinoe  در شکل گیری شهر لیماسول تاثیر داشته اند. در قرن هفتم میلادی این شهر با اسم نیاپولیس  « Neapolis»  شناخته می شد. در قرن ۱۰ میلادی کنستانتین هفتم پُرفیروژنیتوس ، سر امپراتور بیزانس لئوی ششم ، از این شهر در نوشته های خود با نام نمسوس « Nemesos » از این شهر اسم برده است.

همچون همه منطقه قبرس و مدیترانه در زمان های مختلف اقوام و دولت های گوناگون بر این شهر حکومت کرده اند. رومیان ،  یونانی ها ، ایرانیان ، مصریان آشوری ، بیزانس ، ترکان عثمانی و ونیزی ها بر این منطقه حکومت کرده اند.

تحولات ده قرن اخیر لیماسول

در سال ۱۱۹۱ سلطه بیزانس بر این شهر اتمام یافت. شوالیه های مهبد و راهبان شهر را صاحب شدند. اینان با مردم شهر پیمان نامه هایی را امضاء کردند. اما پس از این که از عهده هزینه های شهر برنیامدند و مالیات را بالا بردند ، مردم شهر با آنها قراردادهای خود را فسخ کردند و خواستار حکومت پادشاهی شدند.

در آن هنگام بود که پادشاهان لوزینیان ، از پادشاهان قرون وسطایی از سلسله مِرووَنژی‌ها یکی از دودمان پادشاهی فرانکی‌ها پادشاهی قبرس را در دست گرفت و پادشاه ریچارد به پادشاهی رسید. با سلطه شاه ریچارد از سال ۱۱۹۲ تا ۱۴۸۹ این شهر دوره رونق اقتصادی و فرهنگی را پشت سر نهاد. در این مدت چندین حمله از طرف آلمانی ها ، عثمانی ، ترکیه و مصری ها به این شهر صورت گرفت.

در فاصله زمانی ۱۷۵۴ تا ۱۸۲۱ کلیسا به عنوان یک مرکز آموزشی نقش بازی کرد. در این مدت تاریخ یونان و ترکیه و فرانسه تدریس شد. در این مدت مدارس ؛ مدرسه یونانی در سال ۱۸۱۹، مدرسه عمومی در سال ۱۸۴۱ و مدرسه دخترانه در سال ۱۸۶۱ در تاسیس و راه اندازی شد.

تحولات دو قرن اخیر لیماسول

در سال ۱۸۷۸ بریتانیایی ها قبرس را اشغال کردند. در این زمان سرهنگ واران اولین فرماندار لیماسول ساختار شهر را به کلی دگرگون کرد و به آن وسعت فراوان داد. جاده ها تمیز و پاک شدند ، درختان زیادی کاشته شدند ، اسکله در بندر برای صادرات دریایی ساخته و راه اندازی شد. فانوس هایی در مسیر جاده ها روشن شد و فرصت های شغلی بی نظیر در شهر فراهم شد.

تا سال ۱۹۷۴ بندر فاماگوستا بزرگترین بندر تجاری قبرس بود. پس از حمله ترکان در سال ۱۹۷۴ به قبرس بندر لیماسول به بزرگترین بندر قبرس جنوبی تبدیل شده است. امروزه مراوده در این بندر به شدت در حال انجام است. همه چیز در رابطه با لیماسول  را با صنعت گردشگری این شهر دنبال کنید.

جاذبه های گردشگری لیماسول

در این شهر جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فراوان دارد. اماکن تاریخی و بناهای باشکوه در شهر وجود دارد که تاریخ و فرهنگ گذشته مردم شهر را بازگو می کند. صنعت گردشگری نیز در این شهر در کنار تجارت رشد کرده و عده زیادی از طریق تجارت با خارجیان و در زمینه صنعت گردشگری و ارائه خدمات به گردشگران امرار معاش می کنند.

همه چیز در رابطه با لیماسول

در ادامه چند نمونه از مراکز گردشگری این شهر ساحلی قبرس اروپایی آمده است.

شهر و ساحل کوریون باستانی « Kourion » ، محله قدیمی ، قلعه کولوسی « Castle   Kolossi» ، ساحل آفرودیتی « Afroditi Beach » ، اماتوس باستانی« Ancient Amathus» ، روستای اومودوس « Omodos Village» ، باغ وحش لیماسول « Limassol Zoo» ، دهکده لوفو « The village of lefv» ، پارک پرومندا « Promenade» ، موزه موتور قبرس « Cyprus Motor Museum» ، کلیسای جامع آگیا ناپا « Agia Napa Cathedral» ، پناهگاه الاغ ها «Shelters for donkeys » و پارک آبی فاسوری واتر مانیا « Fasouri  Watermania Water Park ».

همه چیز در رابطه با لیماسول

لیماسول در بخش جنوبی قبرس واقع شده است. زبان رسمی در ان یونانی و پول رایج یورو است. مردم آن مسیحی و پیرو مذهب ارتدوکس هستند. مهمان نوازی و روابط گرم اجتماعی از ویژگی های فرهنگی مردم است. در رابطه با این شهر ، فرهنگ مردم آن و امکانات تجاری و تفریحی  موجود در آن تجربه و نظر خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE