جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

همه چیز درباره کشور قبرس

اگر اهل جهانگردی هستید و دوست دارید مناطق زیبای گردشگری جهان را بشناسید ، آشنایی با کشور قبرس را همراه با مشاورین املاک نود دنبال نمایید.

کشور قبرس در جزیره ای در شرق دریای مدیترانه واقع شده است. پایتخت آن نیکولا می باشد. قبرس به دو بخش قبرس شمالی و بخش یونانی نشین تقسم می شود. زبان ترکی و یونانی دو زبان رسمی و رایج این کشور است. ترک زبانان قبرس شمالی مسلمان و یونانیان آن پیرو مذهبی ارتدوکس هستند. بخش یونانی نشین به عنوان کشوری مستقل توسط ایالات متحد امریکا به رسمیت شناخته شده و بخش شمالی آن را جمهوری ترکیه به عنوان کشوری مستقل می شناسد. جمهوری قبرس عضو اتحادیه اروپا است. مشاورین املاک نود را با آشنایی با کشور قبرس را با جغرافیای این کشور دنبال نمایید.

همچنین بخوانید: همه چیز درباره زندگی در قبرس

جغرافیای قبرس

جزیره قبرس دومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه  بعد از جزیره سیسیل و ساردینا است که یک میلیون و یکصد هزار نفر جمعیت دارد. این کشور جذاب ۲۴ کیلومتر طول و ۱۰۰ کیلومتر عرض دارد. کرانه های ترکیه در فاصله ۷۵ کیلومتری از قبرس قرار گرفته است. منابع و بخش های گوناگون قبرس بخشی اروپایی ، بخشی در غرب آسیا و برخشی در خاورمیانه قرار گرفته است.

دو رشته کوه کوهستانی « ترودوس» و « کرینا» ، دشت پهناور « مسائوریا» را احاطه کرده اند. رودخانه « پیده ئوس» بزرگترین رود در جزیره قبرس است که دشت مسائریا را آبیاری می کند. برای آشنایی با کشور قبرس  تقسیمات کشوری آن را بشناسید.

همه چیز درباره کشور قبرس

تقسیمات کشوری قبرس

این کشور زیبا و کوچک دارای ۶ ناحیه ( نیکوزیا ، لیماسول ، لارناکا ، پافوس ، فاماگوستا و گیرنده است. بر اساس آمارهای این کشور ۸۰% مردمان یونانی نشین و ۱۸% ترکان و ۲% بقیه را اقلیت نشین های تشکیل می دهد. لبنان ، فلسطین ، سوریه و از همه بیشتر ترکیه به آن نزدیک است.

تاریخچه قبرس

قبرس از دوران های دور به علت وجود کان های مس معروف و مشهور بوده است. ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد این منطقه یکی از منابع مهم استخراج مس و ساخت ابزار مسی بوده است. هیپی ها قبرس را به عنوان پایگاه اقتصادی و مهم خود انتخاب کرده بودند.

آشنایی با کشور قبرس و تاریخ سیاسی آن

ایرانیان ، رومی ها ، یونانیان ، عثمانی ها و خیلی طوایف و دول دیگر بر منابع قبرس دست درازی و حکومت کرده اند. آخرین بار انگلیسی ها چپاول و غارت های خود را در این مملکت انجام داد. با جنگ جهانی دوم و کاهش قدرت انگلیسی ها ترکان قبرس و یونانی نشینان ان و سه دولت انگلیس ، ترکیه و یونان توافق کردند که قبرس به نسبت ۷ به ۳ بین ترکان و یونانی نسینان این مملکت تقسیم شود.  

فرهنگ مردم قبرس

برای آشنایی با کشور قبرس ، فرهنگ مردمان این کشور را بشناسید.

  • تا جنگ جهانی دوم قبرس مستعمره انگلیس بود. برای همین اکثر مردم این کشور کوچک بر انگلیسی تسلط کامل دارند.
  • اگر بتوانید چند کلمه ای با مردم به زبان یونانی صحبت کنید ، با بازخورد خوبی از جانب آنها مواجه خواهید شد.
  • مردم این کشور با بزرگان خود خیلی رسمی برخورد می کنند.
  • جشن « ایستر» مهمترین عید مردم ارتدوکس قبرس است.
  • مهمان نوازی و مهربانی از صفت های بارز مردم است.
  • برای این مردم زمان و وعده و پیمان ارزش فوق العاده دارد. بهتر است در زمان مقرر در دیدارها حاضر باشید. تاخیر به هیچ وجه جایز نیست.
  • معیار های زندگی در قبرس با استانداردهای اتحادیه اروپا فاصله دارد. زنان در مشاغل دولتی و رسمی کمتر حضور دارند و برابری جنسیتی در سطح پایینی قرار دارد.

واحد پول قبرس

در بخش شمالی قبرس لیر ترکیه برای خرید مایحتاج روزانه مبادله می شود. در دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی دلار آمریکا نیاز است. در خرید های بزرگ تر پوند انگلیس رواج دارد. یورو در این بخش کشور مبادله نمی شود.

پرچم و نشان ملی قبرس

در ۱۶ آگوست سال ۱۹۶۰ که به صورت رسمی انگلیسی ها از این کشور بیرون رفتند ، پرچم ملی قبرس با نشان نقشه جغرافیایی این جزیده با دو شاخه زیتون در زیر آن به اهتزاز در آمد. شاخه های زیتون نشان دهنده صلح بین ترکان و یونانی نشینان ایم مرز و بوم است. رنگ نقشه روی پرچم زرد طلایی است که نمادی از کان های بزرگ مس این سرزمین است.

همه چیز درباره کشور قبرس

نشان ملی قبرس

نشان ملی این کشور فاخته ای است که شاخ زیتون را حمل می کند. پس زمینه فاخته در نشان ملی زرد طلایی (نماد سنگ معدن های عظیم مس در این مملکت) می باشد.

شهرهای مهم قبرس

نیکوزیا

مرکز و پایتخت این کشور در نیکوزیا قرار دارد. سفارتخانه سایر دول در این شهر می باشد.  باشندگان این شهر قبرسی ها و مهاجران سایر ملل جهان است. بخش قدیمی شهر و خیابان های سنگفرش شده از جاذبه های گردشگری پایتخت است. در این شهر ساخت و سازهای بسیاری ایجاد شده است. هزینه خرید ملک و خانه در مرکز و پایتخت گران تر از سایر شهر است. دسترسی به امکانات تجاری و رفاهی و سیاسی و رفاهی در این شهر بیش از سایر شهرهای قبرس است.

لارناکا

فرودگاه اصلی قبرس در شهر ساحلی لارناکا قرار دارد. لارناکا قلب توریستی قبرس است و ایرانی های زیادی در این شهر ملک و خانه خریده اند. املاک و مستغلات این شهر از نظر هزینه و امکانات رفاهی و تفریحی و تجاری  مناسب و به صرفه است.

لیماسول

لیماسول از نظر جمعیتی و جغرافیایی بزرگترین شهر در این کشور است. اکثر ثروتمندان روسیه که رد قبرس زندگی می کنند در این شهر ملک تجاری و مسکونی خریداری کرده و در آن زندگی می کنند.

همه چیز درباره کشور قبرس

پافوس

شهر ساحلی پافوس از نظر جاذبه های گردشگری موقعیت عالی دارد و مسافران زیادی از جاذبه های تاریخی و ساحلی این شهر دیدن می کنند و از تفریح های مهیج آبی و ساحلی لذت می برند. “آفرودیت” الهه عشق در حوالی این شهر زیسته است. خرید املاک و مستغلات در این شهر به طرز عجیبی عالی و مناسب از نظر هزینه است.

به کشور جزیره ای قبرس سفر کنید. از جاذبه های تاریخی و طبیعی آن دیدن نمایید و خاطره و تجربه های خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE