جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

هزینه های زندگی در نیکوزیا قبرس

هزینه های زندگی در نیکوزیا

داشتن آگاهی از جزئیات یک برنامه به برنامه ریزی نظام یافته تر و منسجم تر ما کمک می کند. اگر قصد سفر به قبرس را دارید با هزینه های زندگی در نیکوزیا آشنا شوید.

انسان در هر محل و مکانی زندگی کند ، ملزم به پرداخت هزینه هایی برای تامین احتیاجات زندگی خود است. کشور تازه استقلال یافته قبرس در دو دهه اخیر از نظر تجارت و سرمایه گذاری در زمینه های مختلف صنعتی و تفریحی شاهد رونق روز افزون بوده است. مهاجر و مسافر این کشور کوچک اروپایی به شدت در حال افزایش است و هر روز بر تعداد افرادی که مکان و منزل خود را به عزم مهاجرت به قبرس تغییر می دهند ، افزوده می شود. اگر شما هم خواهان مسافرت و مهاجرت به قبرس هستید ، مشاوران املاک ۹۰ را با آگاهی یافتن از هزینه های زندگی در نیکوزیا همراهی نمایید.

همچنین بخوانید: با نیکوزیا پایتخت قبرس بیشتر آشنا شوید

جغرافیای قبرس

قبرس جزیره ای بزرگ در منطقه مدیترانه است. این جزیره پس از سیسیل و ساردینا سومین جزیره بزرگ حواشی دریای مدیترانه است. روان آب های حاصل از دو رشته کوه ترودوس و کارینا دشت بزرگ مسائوریا را در این جزیره آبیاری می کند. این کشور با ترکیه ، سوریه ، فلسطین و یونان همسایه است. سرمایه گذاری در استخراج و بهره برداری از معادن طبیعی و فرآوری مواد معدنی و سرمایه گذاری در زمینه گردشگری از مهمترین فرصت های پیش رو ، برای مهاجران قبرسی است.

جغرافیای نیکوزیا

نیکوزیا مرکز و پایتخت سیاسی و تجاری قبرس است و در بین شهرهای جزیره تنها شهری است که در ساحل قرار نگرفته و ارتباط مستقیم با ساحل ندارد. این شهر زیبای مرکزی قبرس از سال ۱۹۷۴ بین ترکان این کشور و یونانی نشین های موجود در آن با خط سبز از هم تفکیک شده و به دو بخش نیکوزیای شمالی متعلق به ترکان مسلمان و نیکوزیای جنوبی که یونانی های ارتدوکس در آن سکونت دارند ، تقسیم شده است. پس از برقراری صلح توسط نیروهای سازمان ملل متحد بین چند کشور یونان ، انگلیس و ترکیه به صورت مسالمت آمیز دو قوم ترک و یونانی در قبرس و پایتخت آن زندگی می کنند. نیروهای سازمان ملل هنوز هم از تاریخ برقراری صلح امنیت را در این جزیره برقرار کرده اند و بر امور نظارت دارند.

هزینه های زندگی در نیکوزیا

دانشگاه های قبرس

در کشور مستقل قبرس اگر چه بخش یونانی نشین آن از نظر ثروت و سرمایه مادی و اجتماعی در رفاه بیشتری قرار دارند ، اما در بخش شمالی و مسلمان نشین آن نیز به حمایت و پشتیبانی دولت ترکیه در چند دهه اخیر دانشگاه های معتبر راه اندازی شده و خدمات آموزشی تخصصی ارائه می دهند.  به گونه ای که مدرک صادر شده از این دانشگاه ها را وزارت علوم این تایید و تصدیق می کند. اگر قصد مهاجرت تحصیلی و یا حرفه ای در قبرس و پایتخت آن را دارید ، مشاورین املاک ۹۰ را با هزینه زندگی در نیکوزیا همراهی نمایید.

هزینه خورد و خوراک

تهیه مواد غذایی در هر مکان و محلی اجتناب ناپذیر است. برای تهیه مواد غذایی و تهیه خوراک در این شهر مبالغی باید بپردازید. در ادامه قیمت برخی مواد خوراکی و برخی غذاها آمده است.

 • ۳۲/۴ پلیر برای تهیه یک عدد نان ،
 • ۲۷/۴ لیر برای یک لیتر شیر ،
 • ۱۱/۵ لیر برای یک کیلو برنج ،
 • ۵/۸ لیر برای یک کیلو تخم مرغ
 • ۱۹ لیر برای یک وعده غذای مک دونالد
 • ۲۱ لیر برای یک وعده غذای در رستوران معمولی
 • ۱۲۸ لیر برای یک وعده غذای دو نفره در یک رستوران متوسط
 • ۴ لیتر یک کیلو پرتقال
 • ۶ لیر برای یک کیلو سیب

هزینه تهیه پوشاک

برای تهیه پوشاک نسبت به ایران هزینه بیشتری لازم دارید. برای نمونه برای تهیه :

 • یک جفت کفش  نایک مردانه ۲۲۳ لیر و برای خرید یک جفت کفش عادی مردانه ۲۱۶ لیر ترکیه
 • برای تهیه یک جلوباز جین ۲۱۲ لیر
 • برای خرید یک  دست لباس ورزشی ۱۲۰ لیر

هزینه تهیه مسکن در نیکوزیا

در این شهر خانه و آپارتمان های لوکس یک تا سه خوابه و آپارتمان های معمولی برای اجاره و خرید و فروش مهیا شده و مهاجر و مسافر شهر می توانند به صورت سالانه و یا برای مدت اقامت خود آن را اجاره کنند. در جزیره برای اجاره مسکن لازم است که کل هزینه یک سال به صورت کامل در هنگام امضای قرارداد پرداخته شود.

اجاره یک اجاره یک ویلای شیک ۱۶۰ تا ۲۵۰  هزار پوند  انگلیس نیاز است. خانه و یا آپارتمان معمولی در سال ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار لیر ترکیه هزینه در بر دارد. دانشجویان می توانند از خوابگاه های دانشجویی برای محل اسکان خود استفاده کنند. بسته به این که اتاقی که اجاره میکنید ، چند نفره باشد ، هزینه اجاره متفاوت است. برای یک اتاق دو نفر یک نیمسال تحصیلی حدود ۱۲۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار و برای دو ترم (یک سال تحصیلی) دو برابر این مقدار نیاز است.

هزینه های زندگی در نیکوزیا

هزینه حمل و نقل در نیکوزیا

سراسر شهر را می توانید با اتوبوس های داخل شهر طی کنید. برای همه مسیرها اتوبوس وجود دارد و مسافران شهر را جا به جا می کند. حمل و نقل با اتوبوس معطلی دارد. اما از نظر هزینه بسیار به صرفه و مناسب است. اگر عجله داشتید می توانید از تاکسی استفاده کنید. در صورت نا آشنا بودن با مسیر ها کاری کنید که راننده متوجه نابلد بودن شما نشود تا مسیر را بی جهت بپیچاند و مسیر را دور نکند. چون آنها تاکسی متر دارند و بر اساس متر پیموده شده هزینه را محاسبه می کنند.

سایر هزینه های زندگی

هزینه دارو دوا ، هزینه تهیه مواد آرایشی و بهداشتی ، هزینه تفریح و گردش و هزینه تحصیل و آموزش و سایر هزینه ها را باید در برنامه خود بگنجانید. برای تهیه مسکن همچون ایران نمی توانید رهن بپردازید و اجاره ندهید. بلکه باید اجاره یک سالانه را یک جا و آنی بپردازید. هزینه ویزا و مالیات های دولتی و موارد ریز دیگری نیز وجود دارد که باید در برنامه خود به صورت موشکافی شده و جزئی همه را لحاظ نمایید و توانمندی خود برای تهیه هزینه زندگی در نیکوزیا اطمینان حاصل نمایید و سپس اقدام به مهاجرت کنید. مشاوران املاک ۹۰ با تبحر و استادی تما در زمینه تهیه مسکن ( خرید یا اجاره) به صورت کارشناسی می توانند شما را راهنایی نمایند.

دریافت مشاوره از مشاورین املاک نود

برای تهیه مسکن می توانید با مشاورین املاک ۹۰ تماس بگیرید و مشاوره تخصصی و رایگان دریافت نمایید. مشاوران متخصص و خبره املاک ۹۰ با قوانین ملکی و شرایط و ضوابط هرگونه قرارداد آشنا هستند. این افراد با انواع مختلف ملک در قبرس و ترکیه آشنا هستند و می توانند شما را در زمینه ملکی به صورت تخصصی راهنمایی و مشاوره نمایند.

اگر در قبرس و شهر زیبای نیکوزیا بوده اید و از هزینه زندگی در نیکوزیا آگاهی دارید ، تجربه و آگاهی خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE