جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

هزینه زندگی در لارناکا

هزینه زندگی در لارناکا

آگاهی از هزینه های زندگی کمک می کند ، برنامه ریزی دقیق و درستی برای دخل و خرج سفر داشت. از هزینه زندگی در لارناکا آگاه شوید و برنامه ریزی سفر خوبی داشته باشید.

شهر زیبای لارناکا در قبرس جنوبی واقع شده و در چند دهه اخیر مهاجر و مسافر زیادی را به سمت خود جلب کرده است. سرمایه گذاری در زمینه زیرساخت های گردشگری ، سرمایه گذاری در زمینه املاک و ساخت و ساز مسکن و آپارتمان در ساحل و در مرکز شهر ، سرمایه گذاری در زمینه استخراج و فرآوری معادن طبیعی و روابط گسترده تجاری با سایر کشورهای آسیایی و اروپایی و ورود گردشگران داخلی و خارجی به این شهر زیبا موجب شده که مهاجر و مسافر شهر به شدت افزایش یابد. مشاوران املاک ۹۰ را با چگونگی هزینه زندگی در لارناکا همراهی نمایید.

همچنین بخوانید: فرهنگ و رسوم مردم لارناکا

تاریخچه لارناکا

برخورداری از معادن و منابع طبیعی فراوان و جزیره ای بودن این منطقه در طول تاریخ موجب دست درازی های زیادی به آب ، خاک و منابع این منطقه شده است. از گذشته های بسیار دور زندگی در این نواحی جریان داشته و دولت و قومیت های فراوانی بر این مملکت حکومت کرده اند. انگلیسی ها آخرین استعمارگرانی بودند که تا قبل از استقلال قبرس و رسمیت یافتن آن بر منابع این منطقه تسلط داشتند.

تاریخچه استقلال جمهوری های دوگانه قبرس

پس از جنگ دوم جهانی قدرت و نفوذ انگلیسی ها کاهش یافت و درگیری هایی بین نیروهای یونانی ، انگلیسی و ترکیه بر سر منابع جزیره در گرفت. به وساطت سازمان ملل متحد صلح بین دولت های چندگانه برقرار شد. از آن زمان تا کنون نیروهای سازمان ملل آرامش و امنیت جزیره را تامین کرده اند. امنیت در این کشور برقرار است و دو جمهوری مستقل ؛ جمهوری ترکان در قبرس شمالی و  جمهوری یونانی های قبرس  (قبرس اروپایی) در بخش جنوبی این کشور اداره جزیره را به عهده دارند. لارناکا در قبرس جنوبی و زیر سلطه جمهوری خواهان یونانی نشین قرار دارد.

اگر شما نیز قصد مسافرت و مهاجرت به قبرس را دارید ، مشاوران املاک ۹۰ را با آگاهی از هزینه زندگی در لارناکا دنبال نمایید.

هزینه زندگی در لارناکا

هزینه زندگی به چند دسته بزرگ تقسیم می شود. هزینه تهیه مسکن و تامین انرژی (آب ، برق ، گاز) ، هزینه خورد و خوراک ، هزینه پوشاک و لوازم ورزشی ، هزینه بهداشت و درمان و در نهایت هزینه آموزش بخش بزرگی از هزینه زندگی در لارناکا را به خود اختصاص می دهد. در ادامه به صورت جزئی با این هزینه ها آشنا شوید.

هزینه تهیه مسکن و سرپناه در لارناکا

برای تهیه مسکن برای کسانی که برای زندگی و کار به صورت خانوادگی به جزیره مهاجرت می کنند ، خرید مسکن (خانه ویلایی یا آپارتمان) و یا اجاره مسکن است. اما مجردها و کسانی که به صورت فردی به این منطقه سفر می کنند ، همچون دانشجویان و کارگران اجاره خوابگاه های دانشجویی  دولتی و اجاره خوابگاه های خصوصی نیز روشی برای تامین مسکن و سرپناه است.

تماس با مشاوران املاک ۹۰ در رابطه با هزینه تامین مسکن در قبرس

برای آگاهی از هزینه خرید یا اجاره مسکن (آپارتمان ، خانه ویلایی یا خوابگاه) با مشاوران املاک ۹۰ تماس بگیرید و از هزینه های خرید و فروش هر نوع ملک و خانه ای در لارناکا و قبرس شمالی و جنوبی اطلاع حاصل نمایید. تخصص مشاوران املاک ۹۰ در زمینه املاک و مستغلات است و به همه نیازها و پرسش های ملکی شما عزیزان پاسخ می دهند.

هزینه خورد و خوراک در لارناکا

مردم قبرس با خورد و خوراک الفت دیرینه دارند . در این کشور غذاهای بسیار لذیذ و خوشمزه ترکی ، یونانی و بین المللی در رستوران های شهر و غذاهای خیابانی وجود دارد. برای آگاهی از هزینه خورد و خوراک در لارناکا با هزینه چند غذا و مواد غذایی آشنا شوید.

در یک رستوران ارزان قیمت برای یک وعده غذای یک نفره ۱۰ دلار

در یک رستوران متوسط برای یک وعده دو نفره ۴۰ دلار

یک وعده غذای مک دونالد ۶ دلار

۷/۰ دلار  برای خرید یک آب معدنی کوچک  

۱۴/۳ دلار برای یک فنجان قهوه ۱۴/۳

برای تهیه غذاهای خیابانی هزینه کمتری نیاز دارید.

هزینه زندگی در لارناکا

هزینه تهیه پوشاک در لارناکا

اگر برای مدت زمان اندکی در جزیره می ماند در آنجا پوشاک نخرید و خرید آن را در مبدا و شهر خود انجام دهید. هزینه تهیه پوشاک تقریباً گران و هزینه بردار است.

هزینه حمل و نقل در لارناکا

برای تردد در شهر می توانید از اتوبوس و تاکسی استفاده کنید. در ساعات پس از نصف شب اتوبس کار نمی کند و می توانید از تاکسی برای حمل و نقل استفاده کنید. برای یک مسیر ۱۵ دقیقه ای از فرودگاه تا مرکز شهر برای یک سفر یک طرفه ۵/۱ یک و نیم دلار و برای تهیه بلیط یک ماهه ۴۰ دلار نیاز دارید. اگر بخواهید با تاکسی رفت و آمد کنید برای وارد شدن  به تاکسی ۴۲/۳ دلار و به ازای هر کیلومتر اضافه ۷/۰ دلار دیگر باید بپردازید. برای هر ساعت معطل کردن تاکسی ۲۲/۱ دلار دیگر نیاز دارید. هزینه هر لیتر بنزین ۲۲/۱ دلار است.

هزینه بهداشت و درمان در لارناکا

اگر برای مدت زیادی در قبرس می مانید ف نسبت به بیمه خود اقدام نمایید. در این کشور زیرساخت های بهداشتی و بیمارستان های بسیار مجهز فراهم شده است. اگر بخواهید به صورت آزاد هزینه دکتر و دوا را بپردازید ، برایتان بسیار گران تمام خواهد شد. در صورت بیمه بودن بخش زیادی از هزینه های بهداشتی و دارویی در بیمارستان های دولتی رایگان و یا نصف قیمت محاسبه خواهد شد.

هزینه تحصیل در لارناکا

در صورتی که دانشگاه دولتی میخواهید تحصیل کنید و در ازمون ورودی و مصاحبه پذیرفته شده اید ، بر اساس شرایط خاص در صورت شاگرد ممتاز بودن ۵۰% و شاید بیشتر می توانید از تخفیف بورسیه تحصیلی استفاده نمایید. در غیر این صورت هزینه تحصیل در دانشگاه و مدارس را باید به صورت کامل بپردازید. هزینه تحصیل معمولاً به صورت دلار محاسبه می شود.

هزینه زندگی در لارناکا

آیا در قبرس ولارناکا زندگی کرده اید؟ آیا با هزینه زندگی در لارناکا آشنایی دارید؟ هر گونه تجربه و نظر در این باره را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE