جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

هزینه زندگی در فاماگوستا

هزینه زندگی در فاماگوستا

آشنایی با دخل و خرج سبب می شود که افراد برای زندگی ، کار و سفر خود برنامه ای دقیق و منظم داشته باشند. با اطلاع از هزینه زندگی در فاماگوستا آگاهانه تر سفر کنید.

انسان در هر کجا باشد انگیز است که برای تامین زندگیش هزینه هایی را صرف کند. هزینه تهیه مسکن و سرپناه ، هزینه خورد و خوراک ، هزینه پوشاک ، هزینه ایاب و ذهاب ، هزینه انرژی (آب ، برق و گاز) ، هزینه دکتر و دوا ، هزینه آموزش ، هزینه ورزش و تفریح و هزینه های جانبی دیگر همه با هم لیست هزینه زندگی را کامل می کنند. هر کس چه در کنار خانواده باشد و چه جدای از آنها مجبور است از امکانات رفاهی استفاده کند و هزینه های زندگیش را از طریقی تامین نماید. مشاورین املاک نود را با هزینه زندگی در فاماگوستا همراهی کنید.

دو جمهوری مستقل در جزیره قبرس

جزیره قبرس در ساحل مدیترانه در همسایگی کشورهای ترکیه ، فلسطین ، سوریه و یونان قرار گرفته است. پس از صلح بین نیروهای انگلیسی ، ترکیه و یونانی با وساطت سازمان ملل متحد در جزیره قبرس امروزه دو جمهوری (جمهوری قبرس شمالی و جمهوری قبرس جنوبی) مستقر است و اهالی هر بخش از قبرس از جمهوری خود پیروی می کنند.

فاماگوستا شهری در قبرس شمالی و ساحل مدیترانه

فاماگوستا در قبرس شمالی واقع شده است و زیر نظر جمهوری ترک قبرس شمالی اداره می شود. در این شهر جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی بی نظیر همچون : مسجد لالا مصطفی پاشا ، میدان نامیک کمال در شهر قدیمی ، موزه زندان نامیک کمال ، موزه باستان شناسی ، موزه کانبولات ، کلیسای سنت بارناباس ، شهر باستانی سالامیس ، حمام Kirtikli ، دیوار محافظ ساحلی ، ساحل بریز و ساحل کالاپسایدز و چندین جاذبه تاریخی و طبیعی دیگر است. به علت جاذبه های فراوان این شهر مرکز گردشگری قبرس شناخته شده است.

علاوه بر جاذبه های گردشگری ، دانشگاه های مرفه و مجهز با رتبه علمی بالا در قبرس شمالی و این شهر ساحلی آن بنا و راه اندازی شده و عده زیادی از اتباع خارجی هر ساله دانشگاه های این شهر را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند.

هزینه زندگی در فاماگوستا

اگر قصد سفر تفریحی و یا کاری به این شهر ساحلی را دارید ، به صورت اختصاری با برخی از هزینه زندگی در فاماگوستا آشنا شوید و سفر موفقیت آمیزی را به این شهر توریستی داشته باشید.

هزینه تهیه مسکن

برای این که مسکن و سکونتگاه  تهیه کنید ۴ راه پیش رو دارید. اگر فقط برای چند شب می مانید ، به یک هتل شیک بروید و برای چند شب اقامتی شاهانه را تجربه کنید. اگر برای کار ، تحصیل و زندگی به این شهر سفر کرده اید ، می توانید خانه را بخرید و یا اجاره اش کنید.

اگر بخواهید در این شهر ساحلی در شیک ترین محله خانه بخرید ۲۵۰ تا ۳۰۰ پوند انگلیس برای خرید خانه ای لوکس آپارتمانی نیاز خواهید داشت.

برای خرید یک خانه متوسط در حومه شهر ۱۷۰ تا ۲۶۰ هزار پوند نیاز دارید.

برای خرید یک واحد آپارتمان سه خوابه شیک و مرفه در ساحل ۲۸۰ تا ۳۵۰ هزار پوند نیاز است.

برای خرید یک خانه کلنگی در ساحل و حاشیه شهر ۴۵ تا ۷۵ هزار پوند انگلیس نیاز دارید.

اما راه آسان تری نیز وجود دارد و آن اجاره مسکن است. اگر بخواهید در مرکز شهر خانه اجاره کنید پول بیشتری باید بپردازید. هزینه آپارتمان و خانه های کمتر مرفه و کوچکتر در حاشیه شهر به نسبت کمتر است.

راه سومی هم برای شما عزیزان وجود دارد و آن این است که برای تهیه بهترین و مناسب ترین سرپناه از مشاوران املاک ۹۰ کمک بگیرید. آنها با همه املاک قبرس آشنا هستند و بهترین و مناسب ترین خانه را به شما برای خرید یا اجاره معرفی خواهند کرد.

هزینه زندگی در فاماگوستا

هزینه ایاب و ذهاب

اگر بخواهید با تاکسی تردد کنید ، هزینه شما بالا خواهد بود. اما در اندک زمانی به مقاصد خود خواهید رسید. اگر وقت کافی در اختیار داشته باشید ، می توانید با هزینه کمتر کل شهر را بگردید و از مراکز تفریحی و توریستی ،  مراکز تجاری ، اداری ، بهداشتی و آموزشی شهر دیدن کنید و به کارها و امورات زندگی خود رسیدگی کنید.

هزینه خورد و خوراک در فاماگوستا

هزینه خورد و خوراک شامل تهیه گوشت و سبزیجات ، میوه و حبوبات و لبنیات است. برای نمونه برای تهیه یک کیلو برنج ۱۱/۵ و برای یک لیتر شیر به ۲۷/۴ لیر و برای یک وعده غذا در یک رستوران متوسط به ۲۰ تا ۳۰ لیر نیاز دارید.

هزینه تهیه پوشاک

اگر برای مدتی در قبرس می مانید از کشور مبداء با خود پوشاک و وسایل ورزشی ببرید تهیه این مواد در قبرس گران است. برای نمونه برای خرید یک شلوار جین ۲۲۰ و برای تهیه یک دست لباس ورزشی ۱۱۲ لیر نیاز دارید.

هزینه زندگی در فاماگوستا

هزینه بهداشت و درمان

در قبرس حتماٌ نسبت برای تحت حمایت قرار گرفتن بیمه درمانی اقدام نمایید. محاسبه هزینه های درمانی به صورت آزاد گران است و هزینه زیادی برایتان در بر خواهد داشت.

هزینه تفریح و هزینه استفاده از امکانات ورزشی و … بخش هایی دیگر از هزینه زندگی در فاماگوستا هستند. در این متن به صورت خلاصه فقط به برخی از هزینه های زندگی اشاره شد. برای این که برنامه ریزی دقیق و سازماندهی شده تهیه نماید از هزینه های زندگی لیستی بلند بالا تهیه کنید و از هزینه های روز آنها اطمینان حاصل نماید تا در هنگام سفر و مهاجرت با مشکل برخورد نکنید و از نظر هزینه با کمبود مالی مواجه نشوید.

آیا به قبرس و شهر زیبای فاماگوستا سفر کرده اید. تجربه و دانش خود در رابطه هزینه زندگی در فاماگوستا و هر آنچه در رابطه با این شهر می دانید را با مشاوران املاک ۹۰ به اشتراک بگذارید.

مشاورین املاک نود

در رابطه با خرید و فروش ملک و یا اجاره آن نیز می توانید از مشاورین املاک ۹۰ کمک و راهنمایی دریافت نماید. مشاورین املاک نود با همه املاک و مستغلات فاماگوستا آشنا هستند و متناسب با محل کار ، سلیقه و درآمد شما بهترین ملک را برای شما پیدا خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE