جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

فرهنگ و رسوم مردم لیماسول

فرهنگ و رسوم مردم لیماسول

آشنایی با فرهنگ مردم سایر ملل موجب می شود ، روابط بین المللی موفق تری را تجربه نمایید. مشاورین املاک نود را با مطالعه فرهنگ و رسوم مردم لیماسول همراهی نمایید.

قبرس کشوری جزیره ای در ساحل دریای مدیترانه است. این کشور با کشورهای سوریه ، یونان ، فلسطین و ترکیه هم مرز است. لیماسول یکی از شهرهای ساحلی جزیره قبرس است که از گذشته های بسیار دور با همسایه های دور و نزدیک مراوده های سیاسی و تجاری داشته است. در طول تاریخ ، دولت های زیادی بر جزیره حکومت کرده اند و مردمان زیادی به این آب و خاک سفر کرده اند. هر دولت و ملتی که وارد جزیره شده است ، به گونه ای بر فرهنگ و رسوم مردم لیماسول تاثیر گذاشته و به پرباری و تنوع فرهنگی این منطقه کمک کرده است. مشاورین املاک ۹۰ را تا انتهای متن همراهی کنید.

همچنین بخوانید: فرهنگ و رسوم مردم لارناکا

آب و هوای لیماسول

قبرس از نظر آب و هوایی در ناحیه نیمه گرم مدیترانه ای قرار دارد. توده های هوایی حاصل از دریا بر آب و هوای جزیره تاثیر گذاشته و موجب شده است که تفاوت دمایی در طول سال زیاد باشد. تابستان در لیماسول هوا گرم و آفتابی با تعداد  روزهای زیاد است. در فصل بهار دمای هوا بسیار مطبوع و دلپذیر است. بارش های بهاری همراه با رعد و برق و غرش های پراکنده همراه با عطر گل ها و طراوت گیاهان بهاری هوای شهر را زلال و دل انگیز می کند. در زمستان به ندرت دما به زیر صفر درجه می رسد.

فرهنگ و رسوم مردم لیماسول

کمبود امکانات و تجهیزات صنعتی و مکانیکی و انجام کار با انرژی بدنی تعاون و همکاری را در بین مردم منطقه افزایش داده بود. اگر چه نبود وسیله نقلیه ارتباطات بیرونی را به حداقل رسانده بود ، مردم منطقه با هم روابط صمیمی و گرمی داشتند. تمامی فعالیت ها و مراسم ها به صورت گروهی انجام می شد.

فرهنگ و رسوم مردم لیماسول

مراسم های سنتی مردم لیماسول

مردم شهر اعتقادات مذهبی و قومی ویژه خود را دارند. در مواقع عزا و عروسی و در بزم شادی و مواقع ناراحتی و گرفتاری مردم با هم و در کنار هم هستند. از مراسم های گذشته مردم می توان به مراسم کاشت و برداشت محصول ، مراسم آغاز فصل کار ، مراسم شروع صید و مراسم عروسی و نامگذاری فرزند و مراسم و اعیاد مذهبی اشاره کرد. فستیوالها و جشنواره موسیقی ، صنایع دستی و تولیدات محلی از جمله مراسم های اجتماعی مردم است. 

ویژگی برگزاری مراسم های سنتی

انجام مراسم های گذشته به گونه ای بود که همه اقشار جامعه در آن شرکت داشتند. جنب و جوش و هیاهوی مراسم به محیط شادابی و طراوت می بخشید. تحرک و پویایی از ویژگی های بارز مراسم های گذشته بود. حس همدردی در بین مردم موج می زد. به گونه ای که مردم غم و شادی دیگران غم و شادی خود می دانستند و در گرفتاری ها و مواقع نیاز به داد هم می رسیدند.

فرهنگ انجام کار در لیماسول

انجام کار یدی ، عدم ماشین و استفاده از زور بازو  ، تعاون و همکاری در کار را بین مردم به شدت ترویج داده بود. مردم در انجام کار با هم و کمک حال همدیگر بودند. کار کشاورزی و صیادی و داد و ستد تجاری مواردی بود که از طریق آن مردم در گذشته امرار معاش می کردند.

امروزه همه فعالیت ها با انرژی مکانیکی و با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات مکانیکی انجام می شود. وجود مراکز گردشگری فراوان و توسعه صنعت گردشگری ، فعالیت در زمینه ارائه خدمات گوناگون به گردشگران افزایش داده است. طوری که بیش از نیمی از مردم شهر از طریق ارائه خدمات زیر شاخه گردشگری امرار معاش می کنند. فرهنگ و رسوم مردم لیماسول را با فرهنگ خوراک آن پی بگیرید.

فرهنگ خوراک در لیماسول

مردم این شهر از گذشته به خورد و خوراک اهمیت فراوان داده اند. امروزه خوراک های بسیار مغذی و لذیذ در سفر غذایی مردم به چشم می خورد. هنر آشپزی در این شهر رونق زیادی داشته است. فرهنگ خوراک لیماسول از روابط بین المللی و مراوده های گوناگون در طول تاریخ  تاثیر گرفته است. برخی غذاهای خارجی در شهر به علت طرفدار زیاد به صورت بومی درآمده و مردم به عنوان غذای محلی از آن نام می برند.

جشنواره و فستیوال غذاهای سنتی و محلی هر ساله برگزار می شود و مردم زیادی در این مراسم شرکت می کنند. تولید کنندگان محصولات غذایی محلی ، تولیدات خود را در این مراسم ها به معرض نمایش و فروش می گذارند.

کولوکیتانتوی یا گل کدوی شکم پر  ،  فسولدا  « Fasolada »   ، یمیستا «  Yemista » ، اسپاناکوپیتا   « Spanakopita » ، تزاتزیکی «  Tzatziki »، هورتا ورستا « Horta Vrasta »  ، گالاتابورکو ، فسول اکیا لاترا و دلماد اکیا نمونه هایی از غذاهای یونانی این شهر هستند که در رستوران های شهر طرفدار داخلی و خارجی بسیار دارند.

فرهنگ و رسوم مردم لیماسول

فرهنگ معماری در لیماسول

از نظر معماری و ساخت مسکن و سرپناه در لیماسول بناهای با شکوه بر جا مانده از دوران های مختلف تاریخ در جای جای شهر برجا مانده است. این بناها امروزه به مکانی برای جذب گردشگر تبدیل شده و مردم زیادی از نقاط دور و نزدیک جهان برای بازدید از آنها به جزیره سفر می کنند.

امروزه در سطح شهر و در ساحل دریا آپارتمان های لوکس و مرفه و اقامتگاه و هتل های بسیار با شکوه برای اسکان مسافران شهر تدارک دیده شده است. معماری به کار رفته در بناهای امروزی همگی به سبک معماری مدرن اروپایی است. بنا ها و اقامتگاه ها ، مراکز خرید ، و مراکز دولتی و خصوصی اداری با استفاده از معماری اروپایی و با استفاده از مواد مدرن در همه نقاط شهر احداث شده است.

تماس با مشاورین املاک نود

 مشاورین املاک ۹۰ در رابطه با تهیه مسکن و سرپناه و هر گونه معامله و خرید و فروش املاک و مستغلات در قبرس فعالیت دارند و می توانند ، مشاوره ملکی بسیار تخصصی را به صورت رایگان به همه کاربران ارائه دهند.

هر گونه پرسش و درخواستی در رابطه با تهیه مسکن (اجاره ، خرید و فروش) دارید را با مشاورین املاک نود از طریق بخش نظرسنجی همین صفحه به اشتراک بگذارید. پس از ارسال نظر و پرسش شما ، مشاوران املاک ۹۰ راه های برقراری تماس به شیوه های دیگر همچون تماس تلفنی یا حضوری را به شما نشان خواهند داد. 

علاوه بر پرسش های ملکی ، در رابطه با  فرهنگ و رسوم مردم لیماسول تجربه و نظر خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE