جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

فرهنگ و رسوم مردم لارناکا

فرهنگ و رسوم مردم لارناکا

با فرهنگ و رسوم مردم لارناکا آشنا شوید و در سفر خود به این شهر توریستی قبرس مراوده و داد و ستدی موفق و روابط بین المللی عالی با مردم این دیار تجربه کنید.

از دیر باز سکونت در جزیره قبرس وجود داشته و مردمان و دولتمردان بسیاری به آن رفت و آمد سیاسی ، تجاری ، فرهنگی و بین المللی داشته اند. فرهنگ و رسوم مردم لارناکا امروزه ترکیبی است از تجربه های تلخ و شیرین و درس هایی که مردم از رویدادهای تاریخی و طبیعی درک کرده و راه کارهایی که برای مقابله با عوامل طبیعی و انسانی برای نجات جان و مال خود در زندگی به کار برده اند. در ادامه مشاورین املاک نود را با فرهنگ و رسوم مردم لارناکا همراهی نمایید.

همچنین بخوانید: معرفی لارناکا شهری در قبرس شمالی

تاریخچه لارناکا در قبرس

شهر توریستی لارناکا به سبب جزیره ای بودن و برخورداری از منابع و معادن  طبیعی و آب و هوای مناسب برای زندگی و کشاورزی از جمله مکان هایی است که در طول تاریخ پر فراز و نشیب خود بارها و بارها مورد حمله و تجاوز کشورهای مقتدر و صاحب سلطه جهان مورد حمله و یورش قرار گرفته است. این کشور کوچک بارها رکود و نابودی را با حمله اقوام و دولتمردان استعمارگر تجربه کرده و پس از چندین سال آرامش به علت منابع غنی فراوان و استفاده از دانش و علم تازه واردان به نفع خود سود برده و دوباره رشد و توسعه را شاهد بوده است.

فرهنگ و رسوم مردم لارناکا

فرهنگ و رسوم مردم لارناکا امروزه تلفیقی است از تجربه ها و آموزه هایی که مردم در طول تاریخ آموخته و در زندگی خود به کار برده اند. هر قوم و قبیله ای که وارد قبرس شده است ، از منابع آن استفاده کرده و دانش و علم منطقه خود را به مردمان این دیار آموخته است. مردم نیز برای بقا و ثبات خود از هر حادثه و روابطی درسی گرفته و آن علم و دانش را سینه به سینه و نسل به نسل به فرزندان و نوادگان انتقال داده اند.

فرهنگ مردم لارناکا بسیار غنی و ثروتمند است. قوم ترک و قوم یونانی سالیان سال است در جزیره در کنار هم زیسته اند و روابط فرهنگی و داد و ستد تجاری و اجتماعی با هم داشته اند.

فرهنگ و رسوم مردم لارناکا

ویژگی های فرهنگی مردم لارناکا

 • از گذشته های بسیار دور مردم اتحاد و همبستگی را آموخته اند و با مشارکت و همکاری بر پیوند مردمی خود افزوده اند.
 • مهمان نوازی و مردم داری در رسوم فرهنگی مردم موج می زند.
 • مهمان نوازی دیرینه امروز به رونق صنعت گردشگری در این دیار انجامیده است.
 • حرمت و احترام بزرگتر از زمان های گذشته در منطقه وجود داشته و امروزه نیز تداوم دارد.
 • صبر و شکیبایی را مردم آموخته اند و در روابط تجاری و سیاسی از آن سود می برند.
 • اکثریت مردم با زبان انگلیسی آشنایی دارند.

فرهنگ خوراک و پوشاک مردم

مردم به خورد و خوراک و هنر آشپزی ارج می نهند و این هنر موجب گسترش رستوران ها و تنوع غذایی در این کشور شده است.

برخی افراد فرهنگ گوشتخواری و برخی فرهنگ گیاهخواری را دنبال می کنند. محصولات دریایی در جیره غذایی مردم نقش ارزشمندی دارد و بخش بزرگی از سبد کالایی خانوار را محصولات دریایی تشکیل می دهد.

از نظر پوشاک ، پوشاک مدرن اروپایی متداول شده است. اجناس با مارک معتبر ترک و  بین المللی در مراکز خرید عرضه شده است.

فرهنگ و رسوم مردم لارناکا

زبان و مذهب مردم لارناکا

زبان رسمی در این شهر یونانی و پول رایج یورو می باشد. بیشترمردم شهر مسیحی های پیرو مذهب ارتدوکس می باشند.

کلیساهای زیادی با قدمت و پیشینه چندین ساله در شهر وجود دارد و در اوقات خاص مذهبی مملو از جمعیت است. در کلیساهای تاریخی شهر هزاران پادشاه مراسم تاج گذاری را بر پا کرده اند. اگر چه مردم شهر مذهبی هستند اما اجباری در بیان کردن و داشتن دین و مذهب در جزیره وجود ندارد و هر کس آزادانه عقاید دینی و مذهبی و یا عدم آن را ابراز می کند.

معماری و صنعت شهرسازی در لارناکا

در مرکز گردشگری قبرس ، اماکن تاریخی با معماری های گوناگون وجود دارد که هر کدام تاریخ و رویدادهای تاریخی دوران احداث خود و تاریخی که پشت سر نهاده اند را روایت می کنند. در ادامه چند نمونه از اماکن تاریخی لارناکا آمده است.

 •  صومعه استاورُوونی ،
 • کلیسای لازاروس ،
 • کلیسای فانرومنی موزه باستان شناسی ،
 • موزه باستان شناسی پیِریدِس ،
 • قلعه شهر ،
 • مسجد یا تکیه حلا سلطان ،

اماکن تاریخی و گردشگری لارناکا

معماری سنتی این آثار تاریخی نشان از سبک معماری دوره ای دارد که احداث شده اند. یونانیان ، عثمانی ها ، آشوریان مصری ، انگلیسی و دولت های زیادی در این منطقه حکومت کرده اند و ساخت و سازهایی را با سبک و روش معماری رایج زمان و مکان خود در این منطقه انجام داده اند. اماکن تاریخی بازمانده از دوران های مختلف تاریخی امروزه به مراکز گردشگری و جذب توریست تبدیل شده و درآمدزایی بسیاری برای مردم این شهر دارد. بر اساس روایات حدود سه چهارم درآمد مردم شهر از طریق جذب گردشگر و ارائه خدمات رفاهی و تفریحی به گردشگران و مراوده های تجاری با خارجیان تامین می شود.

املاک و مستغلات لارناکا

در دو دهه اخیر در لارناکا آپارتمان های چندین طبقه با واحد های مسکونی یک تا سه خوابه احداث و به بهره برداری رسیده است. جهت اطلاع از قیمت ، هزینه خرید و فروش ، متراژ زیربنا و موقعیت انواع املاک تجاری ، مسکونی و خدماتی با مشاوران املاک ۹۰ تماس بگیرید و مشاوره تخصصی رایگان ملکی دریافت نمایید. مشاوران خبره و کارشناس املاک ۹۰ با همه املاک لارناکا در ساحل دریا و مرکز و حواشی شهر آشنا هستند و مناسب با نیاز ، درآمد ، سلیقه و موقعیت کاری شما بهترین ملک را برای اجاره یا خرید و فروش معرفی خواهند کرد.

مشاورین املاک ۹۰

مشاورین املاک نود با قوانین ملکی و راه های قانونی خرید و فروش ملک برای اتباع خارجی در قبرس و ترکیه آشنا هستند و بهترین مشاوره را به شما ارائه خواهند داد.

اگر در قبرس و لارناکا بوده اید و با مردم شهر مراوده فرهنگی ، تجاری و اجتماعی یا سیاسی داشته اید ، نظر و تجربه خود را در رابطه با فرهنگ و رسوم مردم لارناکا ، املاک و مستغلات و جاذبه های تاریخی و  این شهر با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید. از بخش نظر سنجی پایین صفحه نظرات و پرسش های خود را با ما درمیان بگذارید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE