جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

غذاهای محبوب لیماسول را بشناسید

غذاهای محبوب لیماسول

اگر طرفدار غذاهای دریایی و یونانی هستید ، با فرهنگ غذای قبرس آشنا شوید  و در سفر خود به جزیره قبرس از غذاهای محبوب لیماسول تناول کنید.

قبرس کشوری است که قدمت چند هزار ساله دارد. مردمان این منطقه به خوراک اهمیت فوق العاده ای می دهند. طعم ، مزه ، بو ، رنگ و خاصیت مواد غذایی برای مردم جزیره مهم است. آنها در سفره خود از غذاهای یونانی ، ترکی ، دریایی و بین المللی استفاده می کنند. سفره مردم جزیره بسیار رنگین است و مردم در هر فرصتی برای گرد هم آیی و با هم بودن استفاده می کنند و برای گرم کردن مجلس خود از خوراک و فرهنگ غذایی کمک می گیرند. با مشاورین املاک نود از فرهنگ خوراک و غذاهای محبوب لیماسول اطلاع حاصل نمایید.

همچنین بخوانید: هزینه زندگی در لیماسول

فرهنگ خوراک

خوراک نیاز ضروری هر جانداری است. سایر جانوران غذا می خورند ، زنده بمانند. اما برای انسان خوراک علاوه بر تامین مایحتاج بدن ، بخشی از فرهنگ او محسوب می شود و به کمک آن احتیاجات روحی و روانی خود را تامین می کند.. انسان فرهنگ خوراک را با هنر آشپزی درهم آمیخته و از این هنر برای تغذیه روح و جانش بهره می گیرد. پس خوراک برای انسان وسیله ای برای تامین مایحتاج جسم و روح است.

 در گذشته فرهنگ خوراک در هر منطقه ای در گرو ریخت و داده های طبیعی آن منطقه بود. در هر منطقه ای بر اساس مواد خوراکی موجود در منطقه و شرایط آب و هوایی آن منطقه فرهنگ خوراک شکل ویژه ای پیدا می کرد که مختص آن منطقه بود. برخی خوراک ها مختص فصل سرد و برخی نیز در فصل گرم سال مصرف می شد.

عوامل موثر در شکل گیری فرهنگ خوراک

ریخت و داده های طبیعی و چگونگی شرایط آب و هوایی هر منطقه در شکل گیری فرهنگ خوراک آن منطقه تاثیر بسزایی داشت. در هر فصلی مواد غذایی آن فصل موجود بود. علاوه بر آن فرهنگ خوراک در هر منطقه با آداب و رسوم موجود در آن منطقه از نظر مذهبی ، قومی و قبله ای درهم آمیخته است. مردم هر منطقه بر اساس باورهای مذهبی و اعتقادات غالب موجود در جامعه خوراک را با فرهنگ خود پیوند داده اند.

در مراسم های گوناگون غذایی متفاوت سرو می شود. خوراکی که در مراسم های خاص تهیه می شود ، از آیین و قوانین ویژه آن مراسم پیروی می کند. برای نمونه در مذاهب مختلف فرهنگ قربانی کردن برای خدایان و قربانی کردن برای خدای یگانه آیین خاص خود را دارد. مردم دام مورد قربانی را با آیین خاص آرایش می کنند ، به او آب و علف می دهند و با آهنگ نوازی و شور و نشاط آن را به قربانگاه می برند و بر اساس آیین مخصوص ذبح و قربانی می کنند.

فرهنگ خوراک در قبرس

در قبرس هر مراسمی نوعی خوراک تهیه می شود. در مراسم های مذهبی خوراک تهیه شده تقدس دارد. در بین مردم خوراک تهیه شده مبارک است و مردم با برگزاری آیین مخصوص  و با اشتیاق فراوان برای مصرف خوراک تهیه شده ،مهیا می شوند. آنها خوراک را به نیت برآورده شدن آرزوها و حاجات آن مصرف می کنند. به این امید که با خوردن آن خوراک آرزویشان تحقق پیدا کنند.

فردی که فرزند ندارد ، به نیت بچه دار شدن غذای تهیه شده در مراسم را می خورد و فردی که از سلامت جسمی و روحی برخوردار نباشد ، برای شفا یافتن و کسی که مشکل و گرفتاری دارد به نیت رفع مشکل و گرفتاری غذای متبرک را میل می کند.

 در گذشته اعتقادات و باورهای مذهبی مردم محکم تر بود و با امیدواری بیشتر در مراسم ها شرکت می کردند و از خوراک مراسم به نیت متبرک بودن استفاده می کردند. برای همین تاثیر تقدس خوراک در گذشته بیشتر بود و حاجات و نیازهای آنان نیز محقق می شد. امروزه باورهای مذهبی و تقدس خوراک نیز کاهش یافته است.

غذاهای محبوب لیماسول

فرهنگ خوراک مردم قبرس در عصر مدرنیته

امروزه گسترش روابط بین المللی و افزایش مبادلات برون مرزی را گسترش داده است. گسترش روابط باورهای قومی و مذهبی را کمرنگ کرده است. برای همین از تقدس خوراک کاسته شده و مردم کمتر بر اساس باورهای مذهبی خوراک را مصرف می کنند.

رستوران های مجهز و مجلل قبرس

امروزه در همه فصول سال ، مواد غذایی سایر فصول و سایر مناطق در بازار مواد غذایی موجود است و مردم به راحتی به مواد غذایی سایر مناطق در تمام طول سال دسترسی دارند. در سطح همه شهرها و در همه مناطق پرجمعیت رستوران های خیابانی و رستوران های مدرن و مجلل وجود دارد و غذاهای محلی و بین المللی را به مردم و مسافر ارائه می دهند.

رستوران های لیماسول

لیماسول بزرگترین شهر ساحلی و دومین شهر بزرگ قبرس است. در این شهر رستوران های مجلل محلی و بین المللی موجود است و غذاهای بسیار خوشمزه و با کیفیت را به مردم و مهمان شهر ارائه می دهند. در مرکز شهر و ساحل دریا رستوران های معروف و مشهور شهر غذاهای محبوب لیماسول را با کیفیت عالی تهیه می کنند. با بودن در این رستوران ها می توان از غذاهی خوشمزه و لذیذ آن تناول کرد و یاد و خاطره آن را تا همیشه با خود حفظ کرد.

غذاهای محبوب لیماسول

سوولاکی ستین پیتا  « Svilakis Stenin Pita »

سوولاکی یک کباب محبوب است که در بین مردم این دیار محبوبیت فراوان دارد. سبزی های تازه را همراه با گوشت تازه کباب می کنند و در نان پیتا به صورت ساندویچ می پیچند.

موسکا « Mosca »

موسکا غذایی لذیذ است که در فر تهیه میشود. سبزی های تازه را روی بادمجان و کدو گوشت چرخ کرده می ریزند و در فر می پزند.

غذاهای محبوب لیماسول

کفتیکو « Cholitaco »

کفتیکو از دیگر غذاهای محبوب لیماسول است. این غذا یم غذای یونانی قبرس است. برای تهیه آن گوشت بره را در تنور کباب می کنند.

تارا موسالات « Taramasalata »

تاراموسالات را از گوشت گوزن تهیه می کنند. گوشت را در داخل خمیر سیب زمینی می ریزند و همراه با سبزیجات معطر تازه و ادویه های معطر و خوشمزه می پزند.

دلمه یانچی « Yanche» ، شفتالیا « Sheftali » ، کباب هالومی « Halloumi kebab» ، استیفادو «Siftado» چند نمونه دیگر از غذاهای محبوب لیماسول است. در این شهر غذاهای خوشمزه دریایی و یونانی محبوبیت زیادی وجود دارد  و مردم و مهمان داخلی و خارجی این غذاها را بسیار دوست دارند.

مشاورین املاک ۹۰

اگر برای مدتی در قبرس اقامت داشتید ، برای تهیه مسکن و سرپناه می توانید از مشاوران متخصص و خبره املاک ۹۰ کمک بگیرید. مشاوران املاک ۹۰ در رابطه با املاک و مستغلات قبرس به همه متقاضیان خرید و فروش و اجاره مسکن و ملک تجاری مشاوره رایگان تخصصی ارائه می دهند. در رابطه با املاک قبرس و غذاهای محبوب لیماسول تجربه و نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE