جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

اطلاعات جامع درباره زندگی و اقامت در قبرس

زندگی و اقامت در قبرس

اگر قصد تفریح و مسافرت به قبرس را دارید با مشاورین املاک نود همراه باشید و اطلاعات جامع درباره زندگی و اقامت در قبرس به دست آورید و با آگاهی کامل وارد این کشور شوید.

قبرس کشوری جزیره ای کوچک در مجاورت ترکیه ، فلسطین ، سوریه و یونان و در منطقه مدیترانه واقع شده است. این کشور کوچک دارای دو جمهوری قبرس شمالی و قبرس جنوبی است. وجود کان های مس موجود در آن و جزیره ای بودن منطقه موجب شده که قبرس از نظر جهانگردی و داشتن شرایط زندگی ایده آل دارای موقعیت اقتصادی و تجاری عالی در جهان باشد. مشاورین املاک ۹۰ را با اطلاعات جامع درباره زندگی و اقامت در قبرس همراهی کنید.

همچنین بخوانید: همه چیز درباره کشور قبرس

جغرافیای قبرس

قبرس سومین جزیره بزرگ (بعد از سیسیل و ساردینا) در منطقه حاشیه دریای مدیترانه است. دو رشته کوه کوهستانی « ترودوس» و « کرینا» ، در داخل این جزیره و دشت پهناور « مسائوریا» بین دو این رشته کوه قرار دارد.  رودخانه « پیده ئوس» بزرگترین رودی است که دشت مسائریا را آبیاری می کند. وجود باغ های فراوان و گیاهان متنوع همراه با آب و هوای مساعد شرایط سفر و زندگی را برای باشندگان جزیره مناسب کرده است. اطلاعات کلی و جامع در رابطه با قبرس را با خلاصه ای از تاریخ سیاسی این کشور پی بگیرید.

تاریخچه سیاسی قبرس

جزیره ای بودن منطقه و وجود کان های مس در جزیره موجب شده که در دوران های گوناگون تاریخی دست درازی ها متعددی به این منطقه انجام پذیرد. از ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح مردم و دولت های مختلف به این منطقه هجوم برده و منابع آن را به تاراج برده و یا بر آن حکومت کرده اند.

 تاریخ و فرهنگ جزیره از رویدادهای تاریخی و طبیعی تاثیر گرفته و باشندگان جزیره امروزه ترکان مسلمان و یونانی های ارتدوکس هستند.  یونانیان ، رومی ها ، ایرانیان ، ترکان سلجوقی ، عثمانی ها ، انگلیسی ها بر جزیره قبرس حکومت کرده و از منابع آن به سود خود بهره برده و فرهنگ و تمدن خود را به مردم این دیار آموزش داده اند.

زندگی و اقامت در قبرس

زبان ، مذهب و جمعیت مردم قبرس

 جزیره کوچک قبرس دارای باشندگان مسلمان ترک نژاد و یونانی های ارتدوکس است. پس از توافق بین سه دولت انگلیس ، ترکیه و یونان منابع این جزیره به نسبت سه به هفت بین ترکان و یونانی ها تقسیم شده و دو دولت جمهوری در این جزیره برقرار است. امور دولتی و قراردادهای مهم سیاسی را دولت غالب قبرس جنوبی (یونانی نشین ها) اداره می کنند و مراوده های بزرگ به عهده آنها است. جمهوری شمالی ۲۰ درصد از منابع و باشندگان این کشور را دارا است.

بر اساس آمارهای رسمی جمعیت کل جزیره یک میلیون و یکصد و هشتاد هزار نفر می باشد. ۷۷% یونانی ، ۱۸% نژاد ترک و بقیه سایر باشندگان جزیره را تشکیل می دهند.

شرایط اقامت قبرس

برای این که اقامت کوتاه مدت قبرس را دریافت کنید ، می توانید از طریق ویزای کار اقدام نمایید. برای دریافت اقامت نیاز نیست که شرکت تجاری تاسیس کنید. اما ضرورت دارد که از پس دخل و خرج خود براید و هزینه ای روی دوست دولت جمهوری قبرس نگذارید. با هزینه کردن ۲ میلیون یورو و خرید ملک تجاری یا مسکونی می توانید ، صاحب ملک و خانه شوید و اقامت دائم قبرس را در کمتر از ۶ ماه دریافت نمایید.

مدارک لازم برای اقامت قبرس

در دست داشتن ویزا و گذرنامه ، فرم تکمیل شده درخواست کار و فرم تکمیل شده درخواست اقامت ، عکس پاسپورتی ، اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه و اگر برای ادامه تحصیل بخواهید اقامت بگیرید ، اصل و کپی همه مدارک تحصیلی با ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی نیاز دارید.

زندگی و اقامت در قبرس

شهرهای مهم و توریستی قبرس

کل جزیره به ۶ ناحیه جغرافیایی ؛ نیکوزیا ، لیماسول ، لارناکا ، پافوس ، فاماگوستا و گیرنده تقسیم شده است. شهر نیکوزیا پایتخت و مرکز تجاری و سیاسی قبرس است. فرودگاه اصلی قبرس در شهر لارناکا قرار دارد. شهر لیماسول بزرگترین شهر جزیره است و بیشترین مردمان در آن زندگی می کند. پافسوس جایی که بیشترین جاذبه گردشگری را دارد و افراد زیادی به عزم مسافرت و تفریح از سراسر جهان به این شهر سفر می کنند.

املاک و مستغلات قبرس

در هر دو بخش قبرس شمالی و جنوبی در چند دهه اخیر همزمان با افزایش باشندگان منطقه و افزایش مهاجر و مسافر آن ، ملک تجاری و مسکونی بنا شده است. آپارتمان های بسیار لوکس و مرفه و خانه های ویلایی بسیار زیبا و خوش منظره احداث شده و به بازار خرید و فروش عرضه شده است. از نظر هزینه خرید ملک در قبرس نسبت به سایر مناطق مدیترانه ، خرید ملک در جزیره ارزان تر و مقرون به صرفه تر است. عده زیادی سالانه برای تجارت و کار به قبرس سفر می کنند و از طریق خرید ملک و خانه اقامت این کشور را دریافت می کنند.

زندگی و اقامت در قبرس

مشاورین املاک نود

مشاوران خبره و کارشناس املاک ۹۰ با انواع گوناگون ملک و خانه در همه جزیره آشنا هستند و می داند که ملک ارزان را کجا و ملک گرانتر و منطقه مرفه تر و شیکتر در کجای جزیره و در کدام شهر و محله ای واقع شده است. مشاورین املاک ۹۰ همچنین با قوانین تجاری و سیاسی خرید ملک در این کشور و کشور ترکیه آشنا هستند و می تواند در زمینه خرید و فروش و یا اجاره هر گونه ملکی در قبرس و ترکیه شما را راهنمایی و هدایت کنند. اطلاعات کلی و جامع در رابطه با قبرس را از مشاورین املاک نود بخواهید.

دریافت مشاوره در رابطه با اطلاعات جامع درباره زندگی و اقامت در قبرس

خرید و  فروش برخی املاک  و اراضی برای فروش به اتباع خارجی ممنوعیت قانونی دارد و مشاورین املاک نود با جزئیات آن به خوبی آشنا هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید ملک و یا اخذ اقامت قبرس و ترکیه با مشاورین املاک ۹۰ تماس بگیرید و بهترین راهنمایی ها را دریافت نمایید.

قبل از سفر اطلاعات جامع درباره زندگی و اقامت در قبرس به دست آورید ، از جاذبه های توریستی و تفریحی آن دیدن کنید. از لذت و شادی سرشار شوید . با شرایط خرید و فروش املاک در آن آشنا شوید. از هزینه های زندگی در آن اطلاع حاصل نمایید و تجربه های ارزشمند خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE