جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

خوراک های معروف و سنتی نیکوزیا

اگر اهل خورد و خوراک هستید و به آنچه می خورید زیاد دقت می کنید و رنگ و بو مزه و طعم غذا برایتان با ارزش است ، با خوراک های معروف و سنتی نیکوزیا آشنا شوید.

خوراک نیاز ضروری هر جانداری است سایر جانداران تغذیه می کنند تا زنده بمانند اما انسان ذوق و سلیقه و هنر را با خوراک ترکیب کرده و هنر آشپزی را به بار آورده است. . امروزه خوراک با فرهنگ و رسوم مردم درهم آمیخته و فرهنگ خوراک را به وجود آورده است. فرهنگ خوراک از یک منطقه به منطقه دیگر تغییر می کند. اگر به هنر آشپزی و طبخ غذاهای متنوع علاقه مندید ، مشاوران املاک ۹۰ را با خوراک های معروف و سنتی نیکوزیا همراهی نمایید.

همچنین بخوانید: فرهنگ و رسوم مردم نیکوزیا را بشناسید

عوامل موثر در فرهنگ خوراک

در دسترس بودن مواد خوراکی در منطقه ، سالم و مغذی بودن مواد بر اساس شرایط و داده های آب و هوایی هر منطقه ، باورها و اعتقادات مردم و سلیقه و ذائقه افراد در چگونگی فرهنگ خوراک در هر منطقه دخالت دارد. افراد سعی می کنند مواد غذایی که در دسترس دارند را به شیوه های مختلف با هم ترکیب کنند و با ادویه های معطر و لذیذ ، آن را رنگ و طعم دار کنند و به صورتی دربیاورند که جذاب باشد و طبع آدمی را به سمت خوردن آن سوق دهد.

هنر آشپزی در نیکوزیا

شهر نیکوزیا به علت این که  دو تیره ترک و یونانی که هر دو شکم پرستند و به خورد و خوراک اهمیت ویژه ای می دهند ، از گذشته های بسیار دور با هم زندگی کرده اند ف از نظر هنر آشپزی در سطح بالایی قرار دارد. آشپزی در بین این مردمان اهمیت  فراوان دارد و مردم تلاش می کنند با ترکیب مواد خوراکی گوناگون ترکیبات تازه و خوشمزه بیافرینند و با لذت و میل فراوان غذای آماده شده را سرو نمایند.

خوراک های معروف و سنتی نیکوزیا

تاثیر فرهنگ های مختلف در فرهنگ خوراک نیکوزیا

مهاجر پذیر بودن جزیره قبرس در فرهنگ خوراک این منطقه تاثیر گذاشته و مهاجر و مسافر خارجی هنر آشپزی خود را به مردم این دیار منتقل کرده اند. امروزه فرهنگ خوراک در شهر نیکوزیا ترکیبی از غذاهای سنتی قبرس ، غذاهای محبوب ترکی و غذاهای پرطرفدار و لذیذ یونانی است. دولت های زیادی نیز در طول تاریخ بر قبرس حکومت کرده اند. هر قوم و ملتی که به این سرزمین پا گذاشته است به نحوی بر فرهنگ منطقه تاثیر گذاشته و آن را دگرگون کرده است. بنابراین انواع غذاهای بین المللی لذیذ و خوشمزه در رستوران های شهر پخت و به مصرف می رسد.

فرهنگ خوراک و هنر آشپزی در قبرس

قرار گرفتن قبرس در حاشیه دریای مدیترانه موجب شده که خوراک های دریایی به روش های گوناگون در این کشور طبخ و مصرف شود. مشاوران املاک ۹۰ را با چند نمونه از خوراک های معروف و سنتی نیکوزیا همراهی نمایید.

خوراک های معروف و سنتی نیکوزیا

مجموعه ای از خوراک های دریایی ، گوشتی و گیاهی در رستوران های نیکوزیا تهیه و مصرف می شود. غذاهای پرطرفدار ترکی ، غذاهای محبوب یونانی ، غذاهای ایتالیایی ، انگلیسی و غذاهای اصیل و پرطرفدار سایر کشورهای جهان در رستوران ها وغذاخوری های این شهر تهیه و مصرف می شود. اگر گذرتان به قبرس و نیکوزیا افتاد ، از غذاهای رستوران ها و غذاهای خیابانی این شهر را امتحان کنید. با یک بار امتحان کردن مزه لذیذ خوراک های قبرسی در یاد و خاطرتان باقی خواهد ماند.

هالومی «Halloumi»  

اگر به فرهنگ گیاه خواری عادت دارید ، هالومی در زمان سفر غذای مناسبی برایتان خواهد بود. پنیر این خوراک از شیر بُز تهیه می شود. به جرات می توان گفت که همه هالومی را دوست دارند. مواد این خوراک در داخل روغن سرخ می شود. ترکیب سبزیجات و مواد گیاهی تازه همراه با پنیر مخصوص و ادویه های خوشمزه طعم و بوی خاصی به هالومی می بخشد.

خوراک های معروف و سنتی نیکوزیا

شفتالیا «Sheftalia »

برای تهیه شفتالیا گوشت بره را به سوسیس تبدیل کرده و پس از کباب کردن آن را با سبزی تازه و معطر و گوجه فرنگی تازه میل می کنند. گاهی برای تهیه سوسیس آن از گوشت خوک نیز استفاده می شود.

کوپپیا «Koupepia»

کوپپیا نوعی دلمه است. برنج و سبزیجات و چاشنی های مختلف را با هم ترکیب می کنند و در برگ مُو ، بادمجان ، گوجه فرنگی ، کدو و فلفل دلمه های رنگی می پیچند و می پزند. پس از پختن کوپپیا را با سیب زمینی پخته شده تناول می کنند.

سوولاکی «Souvlaki»

سوولاکی یک نوع کباب است. کبابی که از گوشت مرغ یا خوک تهیه می شود. گوشت را پس از کباب کردن در داخل آبلیمو ، پیاز و نمک می خوابانند و پس از کباب کردن سوسیس مخصوص به آن میزنند. پس از کباب کردن گوشت آن را با نان مخصوص میل می کنند. ریشه این غذا یونانی است اما به علت استفاده طولانی مدت به خوراک سنتی قبرس تبدیل شده است.

پستیتسیو « Pastitsio »

گوشت چرخ کرده ، پنیر و سبزی های تازه را با نعناع و دارچین طعم دار می کنند و به صورت لازانیا در می آورند. در بین افراد امروزی این خوراک محبوبیت فراوان دارد.

کوپس  « Koupes »

کوپس یک نوع پیش غذا یا دسر محبوب قبرسی است که مزه و طعم بسیار لذیذ دارد. برای تهیه کوپس گندم آسیاب شده را به صورت خمیر در آورده و شکم آن را با مخلفات خوشمزه پر می کنند و در داخل روغن سرخ می کنند. این خوراک یک غذای خیابانی محسوب می شود. بسیار محبوب و پرطرفدار است.

Nicosia's famous traditional cuisine

اُکرا «Okra»

اُکرا شبیه به خورشت بامیه ایران است. این غذا را قبرسی ها از هندیهای گرفته اند و به علت محبوبیت زیاد به خوراک سنتی این مردم تبدیل شده است. گوشت قرمز را پس از تفت دادن با فلفل زیاد مزه دار می کنند و مقدار زیادی بامیه ریز شده به آن می افزایند.

استیفادو« safado »

استیفاده غذایی محبوب یونانی است و در نیکوزیای جنوبی پرطرفدار است. گوشت قرمز ، پیاز ، سبزی معطر ، سیر و ادویه های متنوع را با هم ترکیب کرده و آب پز می کنند. مردم نیکوزیا این خوراک را بسیار دوست دارند و به وفور درست می کنند.

آیا به کشور جزیره ای قبرس و شهر زیبای نیکوزیا سفر کرده اید؟ آیا با خوراک های معروف و سنتی نیکوزیا آشنایی دارید؟ تجربه و خاطره خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE