جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی قبرس جنوبی

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی قبرس جنوبی

کشور کوچک و جزیره ای قبرس از هزاران سال پیش مامن فرهنگ و تمدن بوده است. با مطالعه جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی قبرس جنوبی با تاریخ این دیار آشنا شوید.

قبرس کشوری کوچک ، جزیره ای و تاریخی است. این کشور توریستی و تجاری از دو بخش جنوبی و شمالی تشکیل شده که هر کدام دارای فرهنگ ، آیین و مذهب و جمهوری ویژه خود هستند. ۸۰% خاک این کشور در بخش جنوبی قرار گرفته است. جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی قبرس جنوبی افراد زیادی را هر ساله به سوی این دیار جذب می کند. از هزاران سال قبل از میلاد فرهنگ و تمدن در این دیار وجود داشته است. روابط بین المللی تجاری ، فرهنگی و مراوده های سیاسی در این کشور جزیره ای قدمت چند هزار ساله دارد. معادن و ذخایر مس و سایر منابع طبیعی و جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی قبرس جنوبی موجب شده هر روزه بر تعداد مهاجر و مسافر این کشور کوچک اروپایی افزوده شود. برای کسب آگاهی بیشتر مشاورین املاک نود را همراهی نماید.

همچنین بخوانید: تفریح و ورزش های هیجان انگیز قبرس 

جمهوری قبرس

کشور کوچک قبرس ۹۲۴۸ کیلومتر مربع مساحت و یک میلیون یکصد و هشتاد هزار نفر جمعیت دارد. ۸۰% خاک این کشور در بخش جنوبی و ۲۰% بقیه منطقه شمالی و ترک نشین را تشکیل می دهد. هر بخش جمهوری مستقل خود را دارد. در عین حال دو جمهوری با هم متحد هستند و کشور قبرس را تشکیل داده اند.

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی قبرس شمالی

بخش شمالی این کشور متعلق به ترک نشین های مسلمان سنی مذهب با جمهوری ترکی است. این بخش دارای جاذبه های گردشگری بی نظیر است. جاذبه های گردشگری قبرس شمالی در مقاله قبلی تشریح شده است. در این متن فقط به آوردن اسم آنها اکتفا می کنیم.

 • دیوارهای تاریخی شهر فاماگوستا
 • مسجد لالا مصطفی پاشا ، کلیسای جامع سنت نیکولاس
 • مسجد سلیمیه ، کلیسای جامع سنت سوفیا
 • ساحل گل پیدس
 • بندر و قلعه  گیرنه
 • قلعه سنت هیلاریون
 • ساحل لاک پشت
 • قلعه بوفاونتو
 • شبه جزیره کارپاس و کلیسای آندریاس
 • قلعه کانتارا
 • شهر باستانی سولی
 • شهر باستانی سالامیس

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی قبرس جنوبی

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی قبرس جنوبی

در بخش یونانی نشین قبرس مسیحی های ارتدوکس ۸۴% باشندگان این کشور را تشکیل می دهد. رومیان  ، یونانیان و مسیحیان در اعصار مختلف تاریخ بر این منطقه حکومت کرده اند. عده زیادی از کشورهای مختلف با آنها مراوده سیاسی و تجاری و فرهنگی داشته اند و بر تاریخ و فرهنگ مردمان این دیار تاثیر گذاشته اند. آثار تاریخی ، فرهنگی و هنری به جا مانده در قرون مختلف در این کشور امروزه مکانی برای جذب گردشگر داخلی و خارجی شده است و هر روزه عده زیادی از سراسر جهان به این منطقه مهاجرت و مسافرت می کنند. در ادامه با برخی از جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی قبرس جنوبی آشنا شوید.   

کوریون باستان

کوریون باستان فضایی زیبا با چشم اندازی دلنواز است که از آنجا می توانی نمایی خیره کننده از شهر و دریای مدیترانه را تواما مشاهده نمایید. صخره های زیبا بر جذابیت منظره کوریون افزوده است. این مکان گُل سر سبد آثار باستانی و تاریخی قبرس است. سِن تئاتر و مجلس استلیوس از جمله مکان های دیدنی این محل با معماری قدیمی و جذاب است.

لارناکا

لارناکا در قبرس جنوبی واقع شده و یک منطقه تفریحی توریستی بی نظیر است که بخش بزرگی از گردشگران قبرسی را به سمت خود جلب می کند. منطقه اسکالا که ترک ها در آن اقامت دارند  و آگیوس لازاروس (کلیسای سنت لازاروس) از جاذبه های تاریخی این شهر تاریخی است. تماشای فلامینگوها در فصل بهار در ساحل شهر چشم انداز شهر و ساحل را با صفا و جذاب می کند. روستاهای سرسبز با جاذبه های فرهنگی و تاریخی در اطراف لارناکا بر جذابیت و محبوبیت آن افزوده است.

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی قبرس جنوبی

قلعه کلوسی

قلعه باستانی کلوسی یادآور اهمیت جنگ های صلیبی برای اروپاییان است. این قلعه زیبا و محکم در بیرون از شهر لیماسول قرار گرفته است. شوالیه های سنت جان در مرزهای ساحلی برای اولین بار در این محل فرمانداری تاسیس کردند. معماری بخش های مختلف قلعه و دیدن دیوارهای محکم و ستون های با دوام این قلعه خاطرات تاریخی جنگ های صلیبی و اتفاق های دور و دراز آن را بازگو می کند.

غار دریایی کیپ گرکو

در امتداد سواحل جنوبی مناطق دنج و آرام موجود است که با رفتن با ان مناطق می توان برای مدتی هیاهو و شلوغی شهر را فراموش کرد. در این منطقه پارک ملی گرکو با امکانات رفاهی و تفریحی بی نظیر موجود است. چشم انداز لاجوردی دریا و گیاهان سرسبز این منطقه فضا را رویایی و شاعرانه کرده است.

خانه دیونیوزوس

از جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی قبرس جنوبی در شهر پافوس خانه دیونیوزوس است. مجموعه ای زیبا و جذاب از کفپوش های رنگارنگ سطح این خانه را پوشش داده و به آن چشم اندازی دلفریب و هنری بخشیده است. معماری و بنای مجلس و مجتمع گردهمایی دیونیوزوس از شگفتی های این خانه است که زیبایی های هنر و معماری باستان را در هم آمیخته است.

پارک آبی آفرودیت آیاناپا

پارک آبی آفرودیت در شهر زیبای آپانایا قرار گرفته است. مجسمه های سنگی بازمانده از دوران باستان در این پارک گردشگران را به اعماق تاریخ کهن این دیار می برد در سفری تاریخی شگفتی های تاریخی این مرز و بوم را روایت می کند. انواع تجهیزات تفریحی بسیار مهیج و سُرسُره های گوناگون و تونل های آبی این پارک روزی بسیار مفرح را برای گردشگران رقم می زند.

غار آیاناپا

شهر آیاناپا در ۴۰ دقیقه ای شهر لارناکا واقع شده است. غار دریایی این شهر مکانی برای جذب گردشگر داخلی و خارجی است. سفر به این غار با قایق های دریایی امکان پذیر است. قایق سواری بر جذابیت گردش در غار می افزاید.

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی قبرس جنوبی

ساحل نیسی آیاناپا

از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی قبرس جنوبی می توان به ساحل نیسی اشاره کرد. در این ساحل زیبا تفریح های ساحلی و آبی با امکانات و تجهیزات مدرن صنعتی فراهم است و گردشگران روز بسیار مهیج و شادی را در آن سپری خواهند کرد.

دریاچه نمک لارناکا

دریاچه لارناکا در فاصله دو کیلومتری فرودگاه قبرس قرار گرفته است. به راحتی مسافر و مهاجر این کشور می توانند برای بازدید از این دریاچه بروند و هزاران گونه پرنده رنگارنگ و فلامینگوهای زیبا را مشاهده نمایند. در وسط دریاچه مسجد حلا سلطان را مشاهده می کنید که با درختان خرما احاطه شده است.

کلیسای رویال لارناکا

در گذرگاه بین لیماسول و نیکوزیا کلیسای رویال قرار گرفته است. مقبره لوسیگنان مه در این کلیسا قرار دارد. نقاشی های موجود در در و دیوار کلیسا به سبک فرانسوی است. در این مکان علاوه بر کلیسا گردشگران از صومعه  Stavro Vuni  و دهکده حیرت انگیز و فوق العاده زیبای Agia Anna نیز دیدن می کنند.

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی قبرس جنوبی

کشور کوچک قبرس دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فراوان است که در این متن به برخی از آنها اشاره کردیم. به قول شاعر شنیدن کی بود مانند دیدن. به قبرس سفر کنید از جاذبه های گردشگری آن دیدن نمایید و خاطرات خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE