جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

جاذبه های گردشگری لیماسول

اگر به آثار و وقایع تاریخی علاقه دارید ، در سفری مجازی با مشاورین املاک نود همراه شوید و از جاذبه های گردشگری لیماسول بازدید کنید و از لذت سرشار شوید.

لیماسول اولین شهر بزرگ جزیره قبرس است. بندر شهر بزرگترین بندر اروپایی قبرس است که صادرات و داد و ستدهای تجاری در آن به وفور انجام می شود. بندر لیماسول در معیشت و زندگی مردم شهر تاثیر بسزایی داشته و عده زیادی در امور خدماتی ، تجاری و بانکداری در این منطقه مشغول به کار هستند. قومیت و دولت های زیادی در طول تاریخ بر جزیره حکومت کرده یا رفت و آمد داشته اند. هر قوم و قبیله ای که وارد آن شده به نحوی بر تاریخ و فرهنگ قبرس تاثیر گذاشته است. جاذبه های گردشگری  لیماسول نمونه هایی از اماکن و آثار تاریخی است که در طول تاریخ از ساکنان شهر بر جا مانده است. مشاورین املاک نود را با جاذبه های گردشگری  لیماسول همراهی کنید و از تاریخ ، فرهنگ و رویدادهای تاریخی مردمان این منطقه مطلع شوید.

همچنین بخوانید: با آب و هوای لیماسول آشنا شوید

شهر کوریون باستانی « Kourion »

یکی از آثار باستانی و تاریخی قبرس کوریون باستانی در این شهر ساحلی است. آثار کوریون به جا مانده از قلمرو اروپایی قرون وسطی در دوران نئولیتیک است. سالن تئاتر کوچک با ظرفیت ۳۵۰۰ نفر در ابتدا احداث شده و بعدها توسط رویان گسترش یافت. خانه مجلل  Eustolios  در آن دوران به عنوان یک ویلای خصوصی کاربرد داشت. از دیگر آثار موجود در این شهر باستانی کلیسای قدیمی مربوط به قرن پنجم میلادی ، آبنمای رومی که به خانه گلادیاتورها جریان دارد ، امروزه همه آثار موجود در این شهر بازسازی شده و محلی برای بازدید گردشگران است.

ساحل کوریون «Kourion Beach»

در حاشیه شهر باستانی کوریون در کنار دریا سواحل دیدنی و تماشایی کوریون قرار گرفته است. در این ساحل جذاب امکانات رفاهی و رستوران های شیک با غذاهای خوشمزه بین المللی و قبرسی موجود است. امکانات تفریحی و تجهیزات ورزشی و تفریحی فراوان وجود دارد که گردشگران با استفاده از ان امکانات روز بسیار شاد و مفرحی را پشت سر خواهند نهاد.

جاذبه های گردشگری لیماسول

محله قدیمی شهر لیماسول

در محله قدیمی شهر بناهای تاریخی جذاب و جالب وجود دارد که چشم انداز و منظره آن محله را جذاب و تماشایی کرده است. در وسط شهر قلعه لیماسول به چشم می خورد. قلعه لیماسول « Limassol Castle» در دوره بیزانس جایی است که ریچارد پادشاه انگلیسی در آن مراسم ازدواج خود را برگزار کرد. بعدها عثمانی ها این قلعه را به محل محافظت شهر قرار دادند. موزه قرون وسطی نیز در این شهر واقع شده است.

قلعه کولوسی « Castle   Kolossi»

قلعه کوچک کولوسی در سال ۱۲۱۰ میلادی در توسط شوالیه سنت جان ساخته شده است. این قلعه نمونه ای از معماری نظامی است که به عنوان پایگاه نظامی اورشلیم مورد استفاده قرار گرفته است. این قلعه دارای دو طبقه است که در اتاق بزرگ طبقه اول نقاشی از حضرت مسیح کشیده شده و در طبقه دوم که با یک راه پله مارپیچی به آن وارد میشوید ، دو اتاق بزرگ وجود دارد. در بالا پشت بام قلعه میتوان مناظر زیبای دهکده کولوسی را مشاهده کرد.

ساحل آفرودیتی « Afroditi Beach »

صخره آفرودیتی محلی است که الهه آفرودیت از آن مکان از دریا بیرون آمده است. چشم انداز دریا و محوطه صخره در غروب آفتاب به راستی تماشایی و دیدنی است.

اماتوس باستانی« Ancient Amathos»

اماتوس یکی از چهار شهر لیماسول است. این شهر قبل از زلزله قرن ۴ میلادی رونق و شکوه فرهنگی زیادی داشته است. در دوره رومیان این شهر بندی برای صادرات آلوارهای مس بوده است.

روستای اومودوس « Omodos Village»

روستای تاریخی و سنتی اومودوس در حوالی شهر لیماسول قرار گرفته و دارای قدمت چند هزار ساله تاریخی است. چشم انداز روستا و اماکن تاریخی و معماری سنتی این محل جذابیت خاصی به فضای روستا داده است. گردشگران با بازدید از روستای اومودوس با فرهنگ محلی و سنتی مردم این منطقه آشنا می شوند.

جاذبه های گردشگری لیماسول

دهکده لوفو « The village of lefv»

دهکده لوفو از مکان های دیدنی و جذاب است که در آن زندگی سنتی قبرسی در آن جریان دارد. فضای دهکده با کوچه های سنگفرشی و سقف خانه های آجری است.

باغ وحش لیماسول « Limassol Zoo»

در باغ وحش لیماسول حیوانات وحشی در حال انقراض نگهداری می شود. حیوانات وحشی همچون شیر ، پلنگ ، شتر مرغ ، مارهای بزرگ و سایر جانداران به نمایش درآمده و با بازدید از آن گردشگران لحضات شادی را پشت سر خواهند نهاد.

موزه موتور قبرس « Cyprus Motor Museum»

معبد آپولو « The Sanctuary of Apollo»

معبد آپولو اخیراً به مخروبه تبدیل شده و آثاری از مخروبه ها باقی مانده است. آپولو خدای حامی کوریون بوده است. این معبد مقدس در سه کیلومتری کوریون قرار گرفته است. بنای این معبد به ۴ تا ۸ قرن قبل از میلاد برمی گردد.

صومعه نیکلاس مقدس گربه ها « Saint Nicholas Monastery of the Cats»

در قرن ۱۳ میلادی این صومعه احداث شده است. گویا در آن زمان مارهای زیادی در این منطقه وجود داشته و از مصر چندین گربه را برای کنترل تعداد گربه ها به این محل آورده اند. پس از کنترل مارها تعداد گربه ها افزایش یافته است.

موزه باستان شناسی لیماسول «Limassol Archaeological Museum»

درست در پشت شهرداری موزه باستان شناسی قرار گرفته است. آثاری از دوره نئولیتیک تا دوره رومی در این موزه موجود است. ابزارهای نئولیتیک ، سفال های کوریون و آماتوس تاریخ چندین ساله  «سه هزار سال قبل از میلاد تا ۱۳۰۰ میلادی»قبرس را نشان می دهد. مجسمه هایی از الهه و خدایان های مصری و یونانی در این موزه به چشم می خورد.

از دیگر جاذبه های گردشگری  لیماسول  می توان ؛ کلیسای جامع آگیا ناپا « Agia Napa Cathedral» ، پناهگاه الاغ ها «Shelters for donkeys »، پارک پرومندا « Promenade» و پارک آبی فاسوری واتر مانیا « Fasouri  Watermania Water Park » را نام برد.

جاذبه های گردشگری لیماسول

آیا به قبرس و شهر ساحلی لیماسول سفر کرده اید؟ آیا از جاذبه های گردشگری  لیماسول دیدن کرده و با تاریخ و فرهنگ مردمان این منطقه آشنایی دارید؟ هر گونه تجربه و دانش در این باره دارید را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE