جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی لارناکا

جاذبه های گردشگری لارناکا

اگر دوست دارید با تاریخ و فرهنگ سایر ملل آشنا شوید ، جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی لارناکا را بشناسید و در سفری رویایی از قبرس سر درآورید. 

جزیره کوچک و زیبای قبرس پس از استقلال و برقراری صلح بین دولت های ترکیه ف انگلستان و یونان از امنیت بالایی برخوردار بوده و هر  روزه عده زیادی از کشورهای همجوار آسیایی و اروپایی این جزیره را برای مسافرت و تفریح خود انتخاب می کنند. جزیره ای و بندری بودن ، وجود منابع طبیعی و امکانات و سرمایه ها طبیعی و مادی فراوان موجود در آن موجب شده در طول تاریخ دولتهای مقتدر بسیاری به این منطقه تجاوز کنند آن را زیر سلطه خود بگیرند.

هر قوم و ملتی که به جزیره قبرس وارد شده به گونه ای از امکانات و سرمایه های آن سود برده و دانش و فرهنگ خود را به مردمان آن انتقال داده اند. این سرزمین امروزه سرشار از جاذبه های گردشگری است که هر کدام داستان حضور قوم و ملتی و رویدادهای تاریخی و طبیعی آن دوران ها  را روایت می کنند. مشاورین املاک نود را با جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی لارناکا همراهی کنید.

همچنین بخوانید: تفریح و ورزش های مهیج لارنکا

تاریخ و جغرافیای لارناکا

لارناکا شهری زیبا در ساحل جزیره قبرس با آب و هوای مدیترانه ای نیمه خشک و گرم است. بندر و ساحل زیبای این شهرو منابع طبیعی سرشار آن عاملی برای ورود قوم های مختلف به این سرزمین بوده است. در طول تاریخ  یونانی ، ایرانی ، رومی ، مصری ، ترک و انگلیسی ها بر این منطقه حکومت کرده اند و هر کدام به نوعی بر تاریخ و فرهنگ مردم تاثیر گذاشته اند. امروزه آثار بسیاری از معماری و فرهنگ قوم های مختلف و رویدادهای تاریخی و طبیعی این منطقه باقی مانده و جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی لارناکا را ایجاد کرده اند.

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی لارناکا

با گشتن در جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی لارناکا با تاریخ ، فرهنگ ، اقلیم ، رویدادهای تاریخی و طبیعی و به طور کلی با سرگذشت مردم این منطقه آشنا می شود. هر جاذبه تاریخی و طبیعی قصه ای را روایت می کند. در ادامه با این جاذبه ها بیشتر آشنا شوید.

کلیسای سنت لازاروس « Saint Lazarus »

یکی از اماکن تاریخی با معماری باشکوه کلیسای سنت لازاروس است. معماری این کلیسا معروف ترین بنای تاریخی است که در دوره بیزانس ساخته شده و در  قرن ۱۷ و ۱۹ میلادی بازسازی شده است. نقاشی های مذهبی بر روی در و دیوار این بنا حکایت از باورهای مذهبی مردمان این منطقه دارد. مزار کیتیون اسقف اعظم قبرس در این کلیسا دفن شده است.

جاذبه های گردشگری لارناکا

کلیسای فانرومنی  «‏Panagia Faneromeni‏ »

در سال های اولیه قرن بیستم کلیسای فانرومنی در خیابانی که بعدها به اسم این کلیسا نام گذاری شده است ، احداث شد. دیوارهای سفید مرمری این کلیسا ظاهر و معماری آن را از دیگر کلیساهای شهر متفاوت کرده است.

مسجد حلا سلطان « Hala Sultan Tekke »

تکیه یا مسجد معروف حلا سلطان در دوره حکومت عثمانی بنا شده است. این بنای مذهبی با معماری دوره عثمانی در دریاچه نمک به دست دولتمردان عثمانی ساخته شده است. روایت شده است که به پاس حرمت دایه حضرت محمد (ص) در همان مکانی که ایشان فوت کرده اند ، ایجاد شده است.

دریاچه نمک

دریاچه نمک یک مکان گردشگری طبیعی است. در این دریاچه فلامینگوهای زیبا را می توان در بهار مشاهده کرد. در تابستان آب این دریاچه تبخیر شده و فقط لایه های ضخیم نمک در آن برجا می ماند.

‏ روستای ‏Lefkara‏‏‏‎

در حوالی شهر روستای قدیمی لفت کارا وجود دارد. در این روستا محصولات تازه دریایی به فروش می رسد. موزه ای در روستا وجود دارد که تاریخچه و پیشینه فرهنگی و تاریخی روستا را بیان می کند. اماکن سنتی روستا و کافه های ساکت و آرام ان هیاهو و شلوغی شهر را از خاطر انسان پاک می کند.

قلعه لارناکا « Larnaca Castle »

در خط ساحلی شهر در دوره عثمانی برای حفاظت از شهر قلعه لانکارا در سال ۱۶۲۵ میلادی بنا شده است. در حوالی این قلعه از دوره قرون وسطی قلعه ای دیگر وجود داشته که امروزه به کلی نابود شده است. در دوره استعمار انگلیسی ها از این قلعه به عنوان زندان استفاده می کردند و امروزه قلعه به موزه قدیمی که لوازم و تسهیلات جنگی در آن به نمایش گذاشته شده است ، تبدیل شده است.

جاذبه های گردشگری لارناکا

صومعه استاور اونی « Stavrovouni Monastery »

در بالای تپه ای سنگی در منطقه ای دور از شهر بنایی با چشم انداز پانورامیک بر روی تپه ی استاوراونی صومعه مسیحیان ارتدوکس به چشم می خورد. این صومعه در سالهای ۳۲۷ تا ۳۲۹ میلادی بنا شده و یکی از صومعه های بسیار قدیمی جهان است.

قنات کامارس « Kamares Aqueduct »

در سال ۱۷۴۶ قنات کامارس احداث شده و تا سال ۱۹۳۰ آب شرب لارناکا توسط این قنات تامین میشد. قنات با استفاده از نیروی ثقل جاذبه زمین آب را به مناطق پایین دست هدایت می کرد. این قنات در دوره حکومت عثمانی و به سبک معماری رومی ایجاد شده است. امروزه ۳۳ طاق از بنای این قنات مکانی برای بازدید گردشگران است.

موزه باستان شناسی پیِریدِس « Archaeological Museum of Pirates »

موزه باستان شناسی در عمارتی که در قرن ۱۸ میلادی احداث شده برپا شده است. در بخشی از این موزه عتیقه های قبرسی توسط Demetrios Pierredes در سال های ۱۸۱۱ تا ۱۸۹۵ گردآوری شده و بعدها افراد خانواده وی بر آثار این مجموعه افزوده اند. موزه در سال ۱۹۳۹ احداث شده و ۲۵۰۰ آثار از دوران نئولیتیک تا قرون وسطی در آن گردآوری شده است.

محله ترکی « Turkey neighborhood »

محله ترکی از قلعه لارناکا آغاز میشود و تا جنوب شهر ادامه دارد. از زمان های دور ترک ها در این منطقه زیسته اند. معماری و اماکن موجود در این محله مکانی گردشگری است.

سواحل لارناکا « Larnaca Beaches »

در این شهر سواحل متعدد وجود دارد که در آنها امکانات رفاهی و تفریحی فراوان وجود دارد. معروفترین سواحل شهر عبارتند از Castella، Dhekelia، و Cyprus Tourism Organisation که در آنها رستوران های شیک با سر آشپزهای داخلی و خارجی غذاهای محلی و بین المللی را مهیا می کنند. مراکز خرید و فروشگاه های موجود در این سواحل مکانی مناسب برای تهیه هدیه و سوغات گردشگران است.

تفریح های بسیار مهیج آبی با تجهیزات و امکانات صنعتی فراوان در این سواحل برقرار است و گردشگران داخلی و خارجی روز بسیار خوبی را در سواحل شهر سپری می کنند.

جاذبه های گردشگری لارناکا

پس از بازدید از جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی لارناکا به مراکز خرید شهر سر بزنید. رد هتل های لوکس و مرفه شهر اتراق نماید و از غذاهای رستوران های شیک و با کلاس تناول کنید. رد پایان تجربه و خاطره های خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE