جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فاماگوستا

اگر به تفریح و گردش علاقه مند هستید ، همراه با مشاورین املاک نود از جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فاماگوستا مطلع شوید و با تاریخ مردم این دیار آشنا شوید.

دیدن از جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی یک دیار انسان را با رویدادهای تاریخی و سرگذشت  سیاسی و طبیعی مردمان آن دیار آشنا می کند. با مشاهده اماکن تاریخی آداب و رسوم و فرهنگ مردم آن زمانه را مشاهده خواهید کرد. هر آثار تاریخی رویدادهای بر سر آمده خویش را با زبان بی زبانی بازگو می کند و قصه سرگذشت خود را تعریف می کند. مشاوران املاک ۹۰ این بار شما را با جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فاماگوستا آشنا می کنند.

همچنین بخوانید: فرهنگ و رسوم مردم فاماگوستا را بشناسید

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فاماگوستا

در این شهر ساحلی زندگی از دوره های بسیار دور جریان داشته و فرهنگ و تمدن در این منطقه قدمت چند هزار ساله دارد. حمام های ترکی و رومی ، موزه های باستان شناسی و موزه مردم شناسی ، مساجد و کلیساهای شهر نمونه هایی از جاذبه های گردشگری هستند که جذابیت سفر گردشگران را مضاعف می کنند.  با مشاوران املاک ۹۰ جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فاماگوستا را بهتر بشناسید.

مسجد لالا مصطفی پاشا، کلیسای جامع سنت نیکولاس « Lala Mustafa Pasha Mosque – St Nicholas’ Cathedral»

مسجد لالا مصطفی پاشا که در اصل کلیسای جامع سنت نیکلاس بوده استو با ورود عثمانی ها به مسجد تغییر کاربرد و تغییر نام داده است ، نمونه از جاذبه های گردشگری این شهر است. پادشاهان مسیحی زیادی در این تاج پادشاهی را بر سر نهاده و مراسم تاجگذاری بر پا کرده اند.

میدان نامیک کمال در شهر قدیمی

با گشت و گذار در بخش قدیمی شهر می توانید از معماری سنتی و مغازه هاو فروشگاه هایی که معماری سنتی دارند و اجناس محلی و صنعتی را به فروش می رسانند ، دیدن کنید. میدان نامیک کمال با چشم اندازی قدیمی و باصفا بر جذابیت معماری شهر قدیمی افزوده است.

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فاماگوستا

موزه زندان نامیک کمال

موزه زندان نامیک کمال در درون قصر ونیزی احداث شده است. در این موزه آثاری از تاریخ دوره عثمانی و قبل از آن را می توانید مشاهده نماید و با رویدادهای تاریخی آن دروان قبرس از نزدیک آشنا شوید.

موزه باستان شناسی فاماگوستا

در موزه باستان شناسی شهر با مجموعه ای از نقاشی های مذهبی بر دیوارها و آثار مذهبی به جا مانده از دوران باستان برخورد می کنید که اعتقادات مذهبی مردم آن دوران را بازگو می کنند.  

موزه کانبولات

در موزه کانبولات با مجموعه ای از آثار فرهنگی دوره عثمانی مواجه خواهید شد. آثار گردآوری شده در این موزه تاریخ و فرهنگ مردم شهر در دوره عثمانی را روایت می کند.

  کلیسای سنت بارناباس « Saint Barnabas Monastery »

کلیسای سنت بارناباس از جاذبه های معماری تاریخی این شهر ساحلی است که در سال ۱۷۵۶ میلادی احداث شده است. این کلیسا گنبدهای سفید رنگ کلیسا معماری آن را زیاد جلوه می دهد. مقبره بارباروس در این کلیسا قرار دارد و یونانی ها برای زیارت از این مکان بازدید می کنند.  

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فاماگوستا

شهر باستانی سالامیس « Salamis Ancient City »

شهر باستانی سالامیس در فاماگوستا واقع شده است. این شهر باستانی ۱۲ قرن قبل از میلاد احداث شده و فرهنگ و تمدن در آن جریان داشته است. حوادث طبیعی و تاریخی منطقه به نابودی شهر و ناپدید شدن آن زیر آوار منجر شد. امروزه بازمانده های معماری به جا مانده مرکزی برای بازدید علاقه مندان به بناهای تاریخی و باستانی است.

شهر  باستانی سولی « Ancient City of Soli »

شهر باستانی سولی از دیگر جاذبه های گردشگری قبرس شمالی است. از این شهر تاریخی نیز فقط خرابه هایی بر جا مانده که زمانی رومیها آن را بنا کرده بودند.

منطقه حفاظت شده کارپاز در حوالی فاماگوستا

در منطقه حفاظت شده کارپاز گونه های مختلف گیاهی و جانوری حفاظت شده اند تا از خطر نابودی و انقراض در امان بمانند. اگر به دیدن جانوران وحشی از جمله الاغ های وحشی علاقه دارید ، دیدن از این منطقه را در برنامه سفر خود بگنجانید.

ساحل دریا

یکی از مناطق گردشگری این شهر ساحل دریا است. رد ساحل دریا می توانید از لذت یک روز تفریحی بسیار مهیج بهره مند شوید. می توانید در ساحل استراحت نمایید. از غذاهای رستوران های شیک تناول کنید و از تفریح و ورزش های بسیار مهیج آبی و ساحلی برخوردار باشید.

ساحل بریز و ساحل کالاپسایدز از ساحل های بسیار جذاب و با صفای شهر هستند. رستوران های سنتی و بین المللی و مراکز خرید این ساحل بر جذابیت تفریح در آنها افزوده است. سواحل جذاب آیاپانا و لارناکا نیز در نزدیکی این ساحل ها قرار دارند.

دیوار محافظ ساحلی

از دیگر جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فاماگوستا دیوارهای قطور و طویل دیوار ساحلی است. در ابتدای ورود به شهر قدیمی پس از آن که ساحل را رد کردید به دیوارهای قطور، طویل و بلندی می رسید که به گفته باستان شناسان زمانی برای محافظت مردم شهر از خطر هجوم اقوام و دولت های بیگانه احداث شده است.

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فاماگوستا

حمام Kirtikli

یکی دیگر جاذبه های تاریخی این شهر حمام Kirtikli است. این حمام در داخل شهر واقع شده که دارای معماری و چشم انداز زیبایی است. با بازدید از این حمام می توانید معماری سنتی و قدیمی آن را به نظاره بنشینید و از استحکام و دوام دیوار و ستون های آن لذت ببرید.  

مراکز خرید شهر فاماگوستا

مراکز خرید زیادی در این شهر جذاب ساحلی وجود دارد که اجناس اصل و بدل با مارک معتبر و نامعتبر در آن به فروش میرسد. می توانید لذت سفر و تفریح خود را با خرید هدیه و سوغات از مراکز خرید شهر تکمیل نمایید. حتی اگر کار خرید ندارید از معماری و چشم انداز مراکز خرید شهر دیدن کنید و در بوفه های محبوب آن چای و قهوه بنوشید و خوراک های خیابانی و غذاهای سنتی و بین المللی رستوران های آن را امتحان نماید. در پایان سفر تجربه و خاطره های خود را در رابطه با جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فاماگوستا و فرهنگ و رسوم مردم این دیار با مشاوران املاک ۹۰ به اشتراک بگذارید.

هر گونه سوال در رابطه با املاک و مستغلات قبرس ، هزینه املاک ، قوانین خرید ملک برای اتباع خارجی و هر گونه پرسش دیگر را از طریق بخش نظرسنجی همین صفحه با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید و مشاوره های تخصصی و رایگان دریافت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE