جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

جاذبه های تاریخی و طبیعی گردشگری پافوس

با مشاورین املاک نود در سفری رویایی به قبرس افسانه ای قدم بگذارید و از جاذبه های تاریخی و طبیعی گردشگری پافوس دیدن کنید و با تاریخ مردم این دیار آشنا شوید.  

پافوس افسانه ای از دیر باز محل سکونت اقوام مختلف بوده و حاکمان دولت های بسیاری بر این سرزمین حکمرانی کرده اند. پافوس ساحلی در طول تاریخ پر فراز و نشیب خود مردمان بسیاری را در خود جای داده و رویدادهای تاریخی و طبیعی چشمگیری را مشاهده و تجربه کرده است. هر قوم و ملتی که وارد این آب و خاک شده است ، از منابع و امکانات آن سود برده و پس از تعامل با مردم شهر دانش و تجربه خود را به مردم انتقال داده است. اماکن تاریخی بسیاری در جای جای شهر به چشم می خورد که هر کدام از دوره ای از تاریخ برجا مانده است. برخی از اماکن تاریخی بازسازی شده و برخی نیز به ورطه نابودی کشیده شده و امروزه خرابه هایی از معماری سنتی و قدیمی از آن برجا مانده است. در ادامه با جاذبه های تاریخی و طبیعی گردشگری پافوس آشنا شوید.

همچنین بخوانید: با فرهنگ و رسوم مردم پافوس آشنا شوید

پافوس شهری ساحلی در جنوب غربی قبرس

با گشتن در شهر و دیدن از اماکن تاریخی و آثار باستانی بجا مانده از دوران های گوناگون می توان با رویدادهای تاریخی ، سیاسی ، فرهنگی و طبیعی که در طول دوران این شهر با ان مواجه بوده است ، آشنا شد. هر آثار برجا مانده تاریخ دوره ساخت و ساز و چگونگی نابودی خود را روایت می کند.

تاریخچه پافوس از احداث تا رونق و پیشرفت چشمگیر

فرهنگ و تمدن از ۱۴۰۰ سال قبل از میلاد در پافوس وجود داشته و پایه های این شهر در آن زمان احداث شده است. از زمان احداث تا حدود ۷ قرن پیش پافوس مرکز منطقه قبرس بوده و حکومت و حکمروایی در آن مستقر بوده است. در بندر شهر مبادلات تجاری جریان داشته و مردم و دولت از این طریق رونق اقتصادی و فرهنگی را تجربه کرده اند.

تاریخچه پافوس از قرون وسطی تا استقلال قبرس

در قرون وسطی تا قبل از استقلال قبرس ، مرکزیت از پافوس باز پس گرفته شد و نیکوزیا مرکز و پایتخت جزیره قبرس شد. کم توجهی به شهر موجب رکود و ویرانی آن شد. در این مدت از جمعیت شهر به شدت کاسته شد و مردم آن به سایر شهرهای قبرس مهاجرت کردند.

پس از استقلال قبرس و پس از صلح بین نیروهای ترک ، یونانی و انگلیسی ها ، دولت مرکزی قبرس به پافوس و صنعت گردشگری در آن توجه زیادی کرد. پس از استقلال در زمینه صنعت گردشگری و ساخت زیر ساز های آموزشی ، بهداشتی و گردشگری توسط دولت و بخش خصوصی سرمایه گذاری های کلان صورت گرفت. امروزه دوبار شهر پافوس رونق و فراوانی را تجربه کرده است. هر روز بر تعداد گردشگر و مهاجر وارد شده به شهر افزوده می شود.

جاذبه های گردشگری پافوس

مشاوران املاک ۹۰ را با جاذبه های تاریخی و طبیعی گردشگری پافوس همراهی نمایید. در ادامه به معرفی آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری می پردازیم.

مقبره پادشاهان

مقبره پادشاهان یک قبرستان در پافوس است که پادشاهان شهر در آن به خاک سپرده شده اند. این مکان در سال ۱۹۸۰ در به عنوان بخشی از پارک باستان شناسی کاپو در سایت میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. در دو کیلومتری شمال بندر پافوس در مقبره هایی که در زیر زمین در داخل سنگ ها تراشیده شده اند ، ۸ مقبره مربوط به پادشاهان در این مکان موجود است که در طول تاریخ دستبردهایی به آن صورت گرفته و برخی از آنها تخریب شده اند. برای ورودی مقبره ها ۵/۲ یورو نیاز است.

جاذبه های تاریخی و طبیعی گردشگری پافوس

قلعه پافوس

این قلعه در واقع قلعه بیزانسی است که در ان زمان برای محافظت از شهر ایجاد شده است. امروزه از این قلعه به عنوان مکانی تاریخی و جذب گردشگر استفاده می شود.

باغ وحش

باغ وحش در زمینی وسیع قرار گرفته و موجوداتی از سایر نقاط جهان به داخل باغ وحش آورده شده و از آنها نگهداری و محافظت می شود. طوطی های رنگارنگ و مارهای بزرگ سمی نمونه ای از جانوران این باغ است. افراد زیادی از حیوانات باغ وحش دیدن می کند. باغ وحش پافوس مکانی توریستی است و منبعی برای کسب درآمد افرادی است که در این زمینه فعالیت دارند. بزرگسالان ۱۶ یورو و کودکان در ورودی باغ ۹ یورو باید بپردازند.

پارک آب آفرودیت

پارک آبی یکی دیگر از مکان های توریستی این شهر باستانی است. سُرسُره های مواج و لغزنده و هزاران وسیله تفریحی مهیج دیگر در این پارک ،هیجان و وحشت را در دل شرکت کننده ها در تفریح های آبی زنده می کند.

موزه موزائیک رومی و ادئون باستان

خانه موزاییک رومی یکی دیگر از اماکن تاریخی و گردشگری است. این بنا که ۲ هزار سال پیش ساخته شده است. هنوز پابرجاست و از آن به عنوان سالن تئاتر استفاده می شود.

جاذبه های تاریخی و طبیعی گردشگری پافوس

استقرار ما پالئو کاسترو

استقرار ما پالئو کاسترو (قلعه قدیمی) از استحکامات شهر است که در ساحل غربی جزیره نزدیک کارال بی در ۱۲۰۰ سال پیش از میلاد مسیح ساخته شده است. این استحکامات دو دیوار موازی با هم هستند که اولی محافظت از شهر و مردم آن و دومی محافظت از دریا را بر عهده داشت.

ستون سانت پال

در سال ۴۵ میلادی “سنت پال” و سایر رسولان مسیحی به پافوس آمده و پادشاه وقت “سرگیوس” را به دین مسیح دعوت کردند. ستون سانت پال به احترام وی و برای یاد بود این ماجرا در حوالی بندر احداث شد. امروزه از این مکان به عنوان مکانی تاریخی و توریستی استفاده می شود.

قلعه سارانتا کلنز

این قلعه در قرن ۷ میلادی در شمال بندر احداث شد. قلعه دارای ۴۰ ستون سنگی از گرانیت باستان درست شده است. پس از تخریب قلعه توسط ونیزی ها ،  در قرن ۱۳ عثمانی ها دوباره قلعه را بازسازی کرده اند. دیواری با ارتفاع ۳ متر دیوار دور قلعه را محصور کرده است.

تپه آفرودیت

در تپه آفرودیت با فاصله یک مایل فاصله معبد الهه آفرودیت قرار دارد. بر اساس اسطوره های یونانی ، آفرودیت الهه عشق و باروری در این مکان متولد شده است.

جاذبه های تاریخی و طبیعی گردشگری پافوس

موزه قوم نگاری

در موزه قوم نگاری آثاری هنری از قرن ۱۹ و ۲۰ در آن نگهداری می شود. این مجموعه را آقای الیاس که علاقه عمیق به تاریخ ، باستان شناسی ، هنر مردمی و ادبیات داشته است ، گردآوری کرده و امروزه بر غنای آن افزوده شده است.

عتیقه جات ، سینی، سبد، پرده های نقش دار، محصولات بافته شده ، سفال ، گلدوزی ، لباس های ملی ، جواهرات ، سکه ، فسیل ، اجاق گاز چوبی برای پخت نان و موادی دیگر در این موزه گرداوری شده است.

پافوس ادئون

پافوس ادئیون در قرن ۲ میلادی از سنگ اهک تراشیده شده است. از این مکان به عنوان فانوس دریایی استفاده می شد. نتایج تحقیقات باستان شناسی سال ۱۹۷۴ نشان داده است که این مکان به عنوان دادگاه قضایی نیز کاربرد داشته است. در مجاورت ادئون قدیمی ، ادئون جدید احداث شده که هم مکانی گردشگری است و هم کاربرد سن تئاتر دارد.

مجلس دیونوسیوس

مجلس دیونوسیوس یک خانه لوکس اعیانی است که در قرن ۲ میلادی ساخته شده است. این بنا ۲ هزار متر مربع وسعت دارد. ۵۵۶ متر از آن موزاییک کاری شده است. سبک بنا فرنگی است. بنا از ۸ ستون سنگی و۴۰ اتاق های جذاب و زیبا تشکیل شده است.

ساحل دریای پترا ، سواحل پچ ایامس و خلیج مرجانی از سواحل جذاب این شهر هستند که با اقامت در آن می توان از تفریح های مهیج آبی و ساحلی را در آنها تجربه کرد.  

چنان چه از جاذبه های تاریخی و طبیعی گردشگری پافوس دیدن کرده اید ، تجربه و دانش خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE