جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

تفریح و سرگرمی های مهیج نیکوزیا

تفریح و سرگرمی های مهیج نیکوزیا

آیا تا به حال در کشور دو ملیتی نیکوزیا بوده اید؟ آیا با تفرجگاه و جاذبه های گردشگری آن آشنا هستید؟ هیجان واقعی را با تفریح و سرگرمی های مهیج نیکوزیا تجربه کنید.

در دنیای صنعتی و ماشینی امروز بخشی در زندگی افراد با نام اوقات فراغت ایجاد شده است. فراغت به خودی خود نه خوب است نه بد. عدم یا وجود فراغت در زندگی مشکل ساز نیست. بلکه بحران فراغتی و مشکلات ناشی از آن زمانی رونمایی می کند و خودش را نشان می دهد که هنجارهای فراغتی از حالت تحرک و هیجان و فعال بودن به حالت سکون ، بی تحرکی و مفعول بودن کشیده شود. انجام فعالیت های مهیج راهی برای مقابله با بحران فراغتی در قرن اخیر است. مشاورین املاک ۹۰ را با تفریح و سرگرمی های مهیج نیکوزیا دنبال نمایید.

همچنین بخوانید: خوراک های معروف و سنتی نیکوزیا

روابط مجازی و فعالیت های فراغتی

در دنیای ارتباطات و روابط مجازی ، فعالیت های فراغتی از مسیر صحیح تغییر مسیر داده است.  امروزه یه یمن اینترنت و دستگاه های هوشمند ، هزاران نفر در سراسر جهان با هم در ارتباطند ، بدون اینکه همدیگر را از نزدیک ببینند و بشناسند. کودکان و جوانان در شبانه روز چندین ساعت را پای گیرنده های دیجیتالی بی تحرک می نشینند و بازی ها و فعالیت های مجازی را دنبال می کنند. در این این که گستردگی روابط دسترسی به اطلاعات را آسان تر کرده است شکی نیست. اما مشکل اینجا است که در روابط مجازی نظم عادی زندگی به هم ریخته و تحرک ، پویایی و سرزندگی از بین رفته است.

مزایای بازی و ورزش های گذشته

در گذشته خبری از اینترنت و روابط مجازی نبود. هر چه بود واقعی ، عادی و طبیعی بود. افراد با هم رابطه طبیعی داشتند و در فعالیت های کاری و فراغتی به صورت گروهی با هم به فعالیت می پرداختند. در بازی های کودکان هزاران درس و نکته نهفته بود و کودک در داخل اجتماع با سایر هم سن و سالان خود و با بزرگ ترها رابط عینی داشت. هر کودکی از دوستان خود و از بزرگ ترها درس زندگی و شیوه صحیح روابط با دیگران ، سایر باشندگان و محیط زیست را یاد می گرفت.

تحرک و پویایی موجود در فعالیت های کاری و فراغتی در گذشته مملو از سرزندگی ، شور و نشاط بود. چاقی ، اضافه وزن و کم تحرکی وجود نداشت. ناراحتی های روحی و روانی به هیچ وجه نبود. روابط گرم افراد با همدیگر موجب شده بود که دل ها به هم نزدیک باشد و مهر و محبت و تعاون و همکاری در بین افراد به بالاترین حد ممکن برسد. سلامت جسمی و روحی و داشتن آرامش درونی و بیرونی دستاورد شیوه زندگی و نوع فعالیت ها در گذشته بود.

تفریح و سرگرمی های مهیج نیکوزیا

کارشناسان جامعه شناسی و محققان اجتماعی و همه پزشکان و روانپزشکان امروزه بر این باور هم پیمانند که داشتن تحرک و پویایی و شرکت در فعالیت های فراغتی مهیج ضرورتی انکارناپذیر در زندگی آدمی است. به همین علت مشاوران املاک ۹۰ بر آن شدند تا تفریح و سرگرمی های مهیج نیکوزیا را به شما کاربران گرامی معرفی نمایند و شما را به شرکت در فعالیت های فراغتی پر تحرک و مهیج دعوت کنند.

تفریح و سرگرمی های مهیج نیکوزیا

دسته بندی فعالیت های فراغتی

فعالیت های فراغتی به چند دسته تقسیم می شود. از نظر مکان و جایگاه انجام فعالیت فراغتی در منزل و در بیرون از منزل به فعالیت های مهیج پرداخت. از نظر سن و سال برخی از تفریح ها مختص کودکان و برخی نیز مخصوص بزرگترهاست. برخی فعالیت ها به زنان و برخی به مردان اختصاص دارد. در ادامه تفریح و سرگرمی هایی را معرفی میکنیم که برای همه در هر سن و سالی و هر جنسیتی عمومیت دارد. با ما همراه باشید و تفریح و سرگرمی های مهیج نیکوزیا را بشناسید.

چند نمونه از فعالیت های فراغتی

  • جمع آوری کلکسیون های گوناگون
  • تهیه و پخت غذاهای سنتی و مدرن
  • طراحی و نقاشی
  • مطالعه رمان و داستان
  • تحقیق در مواردی که به آن علاقه مندید
  • گفتن شعر و قصه و آواز خوانی
  • رفتن به طبیعت و کوه و دشت و دره
  • رفتن به باشگاه ورزشی
  • شرکت در کلاس های آموزشی و …

مواردی است که می توانید با غرق شدن در آنها فعالیت فراغتی سالمی داشته باشید. اما پرداخت به برخی تفریح های بسیار مهیج به صورت یکی دو بار در سال اثرات بسیار عمیق خوب بر روح و روان و نشاط و شادابی شما می گذارد. با ما همراه باشید و از تفریح و سرگرمی های مهیج نیکوزیا مطلع شوید.

پیاده روی

در سراسر شهر نیکوزیا و در بیرون از شهر چندین منطقه برای پیاده روی عمومی تدارک دیده شده و عده زیادی در این مسیرهای پیاده روی تند و کند را انجام می دهند.

تفریح و سرگرمی های مهیج نیکوزیا

 

رفتن به پارک ها و تفریح و استراحت در فضای آزاد

با رفتن به پارک های موجود در شهر عده زیادی هر روزه غروب دل انگیز خود را در طبیعت و رد فضای آزاد پارک ها سپری می کنند و ضمن استراحت از امکانات ورزشی و تفریحی موجود استفاده می کنند.

تفریح در آب های  مدیترانه

می توانید به حواشی مدیترانه سفر کنید و در آب های زلال آن غواصی و شنا کنید. قایق های کرایه ای بادی و عادی مسافران را جا به جا می کنند. می توانید با قایق بادی لذت و هیجان واقعی را به روح و جسم خود هدیه دهید. می توانید از سایر امکانات و تجهیزات آبی همچون رفتینگ ، شاتل و پاراسل و قایق موتوری و موج سواری روی آب و بسیاری از تفریح های مهیج دیگر را امتحان نمایید.  

تفریح در پارک آبی

در پارک آبی می توانید جانوران دریایی را در آب زلال شنا کنید. در اعماق فرو روید و در هنگام غواصی موجودات دریایی را نظاره کنید. با آنها عکس یادگاری بگیرید و بر پشت و بالهای دلفین ها دست بکشید.  در پارک آبی امکانات مهیج وجود دارد. چندین سُرسُره مارپیچ با شیب تند و کند که لذت و هیجان یک روز تفریحی واقعی را به شما ارزانی می دارد.

تفریح و سرگرمی های مهیج نیکوزیا

اسب سواری

اسب سواری در باغ ها و دامنه کوهای توروس هیجان واقعی را به جسم و روح شما می دهد. در برخی مکان ها در نیکوزیا اسب های کرایه ای موجود است و گردشگران از آن برای بالا بردن هیجان روحی خود استفاده می کنند.

جیپ سافاری

جیپ سافاری موتورهای چهارچرخ قدرتمندی هستند که از مسیرهای صعب العبور و در میان باتلاق و آب راه های باریک و پستی و بلندی ها می توانند به راحتی گذر کنند و شور و هیجان واقعی را به شما هدیه می دهند.

شرکت در جشنواره  و فستیوال های سالانه

جشنواره سالانه موسیقی در خرداد ماه و جشنواره و نمایشگاه های محلی صنایع دستی در اواخر خرداد و اوایل تیر ماه از سرگرم کننده ترین تفریح های نیکوزیا می باشد. جشن روز استقلال در قبرس هر سال در اول ماه می انجام می شود و همه مردم روز شادی را تجربه می کنند.

اگر در نیکوزیا زندگی کرده اید و در تفریح و سرگرمی های مهیج آن شرکت نموده اید ، تجربه خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE