جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

تاریخچه فاماگوستا قبرس شمالی

تاریخچه فاماگوستا

اگر به مطالعه تاریخ و فرهنگ سایر ملل جهان علاقه مند هستید ، تاریخچه فاماگوستا در قبرس شمالی را همراه با مشاوران املاک ۹۰ مطالعه نماید و از مطالعه خود لذت ببرید.

منطقه مدیترانه از اولین سکونتگاه های جهان است. خاک حاصلخیز ، آب فراوان و شرایط جوی و محیطی مساعد و قرار گرفتن این منطقه در حاشیه دریا و واقع شدن در میان دو قاره مهم و قدیمی جهان (آسیا و اروپا) و وجود معادن و کان های معدنی طبیعی زمینه ای را فراهم آورده است که در طول تاریخ دولت ها و حکومت های بزرگ جهان و قوم و قبیله های محلی متعدد در دوران های مختلف تاریخی بر سر تصاحب منابع این منطقه با هم به رقابت بپردازید و برای تصاحب آن از استراتژیهای جنگی یا گسترش روابط سیاسی و تجاری با دولت و ملت این منطقه بهره بگیرند. تاریخچه فاماگوستا را با مشاوران املاک ۹۰ پی بگیرید.

فاماگوستا شهری در قبرس شمالی

این شهر ساحلی در قبرس شمالی قرار دارد و زیر نظر دولت جمهوری ترک قبرس شمالی اداره می شود. این شهر از نظر جاذبه های گردشگری و منابع طبیعی و تاریخی از جاذبه های فراوان و منابع غنی برخوردار است و اقتصاد و فرهنگ آن در حال رشد و شکوفایی است. زبان رسمی مردم ترکی قبرسی و مردم آن مسلمان سنی مذهب هستند. پول رایج این شهر لیر ترکیه برای خرید اقلام ریز ، پوند انگلیس برای خرید و فروش املاک و مستغلات و دلار آمریکا در دانشگاه ها و امور تحصیلی است. این شهر ساحلی در طول تاریخ فراز و فرودهای تاریخی و طبیعی فراوانی را پشت سر نهاده است. با تاریخچه فاماگوستا از نظر سیاسی آشنا شوید.

تاریخچه فاماگوستا از یک هزار قبل از میلاد تا دوره بیزانس

تاریخ این منطقه به گونه ای بوده است که در ۷۰۸ سال قبل از میلاد آشوریان بر جزیره حکومت می کردند. پس از چند سال رومیان بر این منطقه تاختند و آن را به تصرف خود درآوردند. در ۵۸ سال قبل از میلاد مصری ها جزیره را از رومیان گرفتند و بر آب و خاک این منطقه حکمروایی کردند.

تاریخچه فاماگوستا

تاریخچه فاماگوستا از دوره بیزانس تا آغاز استقلال قبرس

در دوران بیزانس و سقوط روم و تبدیل شدن آن به روم شرقی و روم غربی جزیره قبرس در بخش متعلق به بیزانس یعنی روم شرقی قرار گرفت. پس از مدتی ریچارد لیون هارت جزیره را تسخیر کرد. در مدت زمانی هم لو سیگنال حکومت جزیره را در دست داشت.

با حمله دولت پهناور عثمانی  در قرن ۱۵ میلادی جزیره به تسلط حکومت عثمانی درآمد و آنها حدود ۳ و نیم قرن بر این منطقه حکومت کردند. پس از جنگ اول جهانی بریتانیا به این مملکت یورش برد و حدود یک قرن منابع آن را به تاراج برد. پس از پایان جنگ دوم جهانی قدرت بریتانیایی ها کاهش یافت و مجبور به ترک جزیره شدند.

تاریخچه فاماگوستا پس استقلال قبرس

در سال ۱۹۶۰ قبرس استقلال خود را اعلام کرد. یونانیان بر این منطقه حکومت می کردند. ترکان قبرس که بخش بزرگی از باشندگان جزیره را تشکیل می دهند ، ادعای حق حاکمیت بر این منطقه را داشتند و به سرکردگی کشور ترکیه در سال ۱۹۷۴ نیروهای ترک به این منطقه یورش آوردند و بخش شمالی آن را صاحب شدند. نیروهای صلح سازمان ملل متحد برای ایجاد آرامش در منطقه و برقراری صلح در بین ترکان و یونانیان و انگلیسی ها نیروهای مصلح خود را در منطقه مستقر کرد و هنوز هم این نیروها از منطقه پاسداری می کنند.

تاریخچه فاماگوستا با جمهوری های دوگانه قبرس

 پس از توافق بین ترکان و یونانی ها و انگلیسی ها و کشور ترکیه ، امروزه در دو بخش شمالی و جنوبی قبرس دو جمهوری مستقل اداره امور را به عده دارند. جمهوری قبرس شمالی را دولت ترکیه به رسمیت می شناسد و این دولت در خاک ترکیه در شهرهای آنکارا ، استانبول ، ازمیر و .. کنسولگری دارد. بخش یونانی و جنوبی قبرس نیز توسط دولت جمهوری یونانی اداره می شود. این دولت مستقل را سازمان ملل متحد به رسمیت می شناسد و این بخش عضوی کوچک در اتحادیه اروپا است. فاماگوستا در جمهوری شمالی قبرس واقع شده است و تحت نظر ابن جمهوری اداره می شود.

تاریخچه فاماگوستا

امکانات تجاری و تفریحی فاماگوستا

 در این شهر زیبا در چند دهه اخیر از نظر زیرساخت های آموزشی ، بهداشتی ، رفاهی و تفریحی و صنعت ساختمان سازی رونق صعودی داشته است و بیمارستان های مجهز ، بیمارستان هایی با امکانات استاندارد و تخت بیمارستانی مجهز و امکانات بی نظیر درمانی و بهداشتی ، بناها و خانه های بسیار لوکس ، و زیرساخت های اقتصادی و تجاری فراوان مانند هتل و اقامتگاه های تفریحی و تجاری مرفه تدارک دیده شده و بخش خصوصی و دولتی در این زمینه ها هزینه های بسیاری را خرج کرده اند.

دریافت مشاوره از مشاورین املاک ۹۰ در رابطه با املاک قبرس

امروزه عده زیادی از سایر کشورهای اروپایی و آسیایی به قبرس شمالی به عزم سرمایه گذاری در زمینه معادن و صنایع و صنعت گردشگری و تحصیل مهاجرت می کنند. سرمایه گذاری در امور ساختمان سازی نیز در این شهر رونق زیادی داشته و تقاضای خرید ملک و تجاری و مسکونی در این شهر زیاد است. مشاوران املاک ۹۰ از زمینه خرید و فروش و اجاره ملک مسکونی و تجاری در کل ترکیه و قبرس متخصص هستند و مشاوره های بسیار تخصصی در زمینه املاک و مستغلات به مشتری و متقاضی خرید و فروش ملک ارائه می دهند.

املاک و مستغلات قبرس

در هر شش منطقه مهم تجاری و تفریحی قبرس (نیکوزیا ، لیماسول ، لارناکا ، پافوس ، فاماگوستا و گیرنه) بناها و آپارتمان های لوکس و مرفه یک تا ۴ خوابه احداث شده است. هزینه خرید ملک تجاری و مسکونی در مناطق مختلف قبرس متفاوت است. برای کسب آگاهی بیشتر در زمینه املاک و مستغلات قبرس می توانید از مشاوران خبره املاک ۹۰ کمک بگیرید.

دریافت مشاوره از مشاورین املاک ۹۰

 مشاوران متخصص و کارشناس املاک ۹۰ با قوانین خرید و فروش هر گونه ملک در قبرس به اتباع خارجی آشنا هستند و املاک ارزان و گران جزیره را می شناسند. این افراد با توجه به موقعیت کار و زندگی شما و سلیقه و نیاز شما ملک مناسب را برایتان پیدا کرده و به شما معرفی خواهند کرد.  

اگر در قبرس و شهر زیبا و ساحلی فاماگوستا زندگی کرده اید ، از تاریخ و فرهنگ مردمان این سرزمین هرگونه اطلاعات و آگاهی دارید ، دانش و تجربه خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE