جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

با شرایط زندگی در قبرس آشنا شوید

شرایط زندگی در قبرس

اگر به دنبال راهی ساده برای اقامت اروپا هستید ، قبرس را امتحان کنید. با شرایط زندگی در قبرس آشنا شوید و در کمتر از چیزی که فکر را فکرش بگید ، اروپایی شوید.

قبرس کشوری کوچک و جزیره در مجاورت ترکیه است. این کشور کوچک دارای دو جمهوری با یک میلیون و دویست هزار نفر جمعیت است. پس از استقلال یافتن و خروج انگلیس غارتگر ، شرایط زندگی در قبرس برای زندگی و مسافرت ایده آل و مطلوب شده و هر ساله هزاران نفز برای یافتن کار ، زندگی و خرید ملک به این کشور مهاجرت می کنند. اگر به دنبال زندگی اروپایی هستید ، قبرس را امتحان نمایید. با مشاورین املاک نود همراه باشید و شرایط زندگی در قبرس را دنبال نماید.

همچنین بخوانید: اطلاعات جامع درباره زندگی و اقامت در قبرس

جغرافیای قبرس

بعد از سیسیل و ساردینا جزیره قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است. بخشی منابع مهم اقتصادی قبرس در بخش اروپایی ، بخشی در قسمت آسیایی غربی و بخشی نیز در خاورمیانه واقع شده است. این کشور کوچک دارای ۶ ناحیه جغرافیایی است که هر ناحیه شرایط ویژه ای برای کار و زندگی در آن فراهم است. وجود کان های مس موجود در این کشور شرایط زندگی در قبرس و یافتن کار مناسب را فراهم آورده است.

بخش های مختلف قبرس

بعد از استقلال قبرس بین ترک نسین ها و یونانی نشین های قبرس و دولت ترکیه و انگلیسی های ارتدوکس توافق شد که بخش ترک شمالی با جمهوریت ترکی و بخش یونانی نشین که حدود ۸۰% از خاک و ملت این کشور کوچک را تشکیل میدهد جمهوری قبرس جنوبی را اداره کنند.

پرچم  و نماد کشور قبرس

روی پرچم قبرس نقشه جغرافیای جزیره قبری با پس زمینه زرد رنگ و دو شاخه زیتون سبز در پایین پرچم قرار دارد. شاخه های زیتون نماد صلح بین دو بخش قبرس شمالی و جنوبی و انگلیسی ها و ترکان ترکیه است.

نماد این کشور فاخته ای است که شاخه ای زیتون سبز رنگ با منقار دارد. بدنه فاخته نیز زرد رنگ است. رنگ زرد نماد و پرچم این کشور نمادی از کان ها و سنگ معدن های مس این کشور است.

شرایط زندگی در قبرس

شرایط زندگی در قبرس

از نظر جغرافیایی این کشور به دو بخش قبرس شمالی مسلمان و ترک نشین و بخش جنوبی اروپایی (یونانی نشین ارتدوکس) تقسیم می شود. بخش شمالی زندگی آسیایی دارند و بخش جنوبی آن با معیارهای اروپایی و ویژگی های فرهنگی اروپایی زندگی می کنند. اما استانداردهای زندگی و معیارهای اجتماعی عین اروپا نیست و تا رسیدن به استانداردهای ملاک های اجتماعی اروپا فاصله زیاد دارد.

بهداشت و درمان قبرس

از نظر درمانی و ارائه خدمات بیمارستانی در قبرس بیمارستان های بسیار مجهز و شیک با استانداردهای علمی جهان فراهم شده و به صورت خصوصی خدمات درمانی و بهداشتی را به مردم و مسافر قبرس ارائه می دهند.

اقتصاد مردم قبرس

تا قبل از استقلال ؛ کشاورزی ، محصولات آبزی ، صنعت پوشاک و تولید مواد خوراکی و صنعتی روش های تامین درآمد مردم در این کشور جزیره ای بود. با استقلال یافتن و برقراری صلح بین ترکان و یونانی نشین ها صنعت گردشگری در قبرس رونق یافته و همراستا با گسترش صنعت گردشگری ، صنعت معماری و شهرسازی نیز در این کشور گسترش چشمگیر داشته است.

املاک و مستغلات قبرس

در هر ۶ ناحیه قبرس آپارتمان های شیک و خانه های ویلایی بسیار مرفه و باشکوه ساخته شده و به بازار فروش عرضه شده است. هزینه خرید ملک تجاری و مسکونی در قبرس نسبت به سایر مناطق مدیترانه بسیار کمتر است. از نظر شرایط زندگی در قبرس همه امکانات رفاهی و زیربنایی برای یک زندگی مرفه و شاد فراهم است. خانه و آپارتمان های موجود در آن با کیفیت و مرفه است. به نسبت امکانات موجود هزینه خرید ملک در قبرس بسیار مناسب و به صرفه است.

شرایط زندگی در قبرس

ارتباط با مشاورین املاک نود

مشاورین املاک ۹۰ از قانون و قوانین خرید املاک و مستغلات در قبرس و شرایط خرید ملک برای اتباع خارجی به خوبی آشنایی دارند.  همه املاک قابل مبادله موجود را این کشور جزیره ای کوچک را می شناسند و مناسب با خواست ، هدف و نیاز مشتری بهترین ملک را برای او خواهند یافت.

هزینه خرید ملک در قبرس

قیمت آپارتمان های قبرس از ۴۰ هزار پوند شروع می شود و تا ۵۰۰ هزار پوند ادامه دارد.  قیمت خانه های ویلایی از ۸۰ هزار پون شروع و تا ۲۵۰۰ دو میلیون و ۵۰۰ هزار  پوند ادامه دارد. به نسبت سایر مناطق هزینه خرید ملک در قبرس بسیار مناسب و به صرفه است.

شرایط کلی اقامت در قبرس

  • داشتن منبع درآمد و برآمدن از عهده دخل و خرج از مهمترین شرایط اقامت در قبرس است.
  • داشتن بیمه درمانی دومین شرط بودن و زیستن در این کشور است. هزینه دکتر و دوا در این کشور به صورت خصوص بالا است و برای بهره مندی از هزینه های درمانی و بهداشتی لازم است که خود را بیمه کنید.
  • عدم تعهد نظام عمومی وظیفه و سربازی
  • ثبت محلی به اسم خود برای مدتی که قرار است در این کشور اقامت کنید خرید ملک یا اجاره آن

هزینه خورد و خوراک قبرس

از نظر هزینه خورد و خوراک بخواهیم قبرس را با ایران مقایسه کنیم هزینه مواد غذایی در این کشور بالاتر است. اما از نظر درآمدی و فرصت کاری شرایط زندگی در قبرس نسبت به ایران با شرایط بهتری مواجه هستید. مشاوران املاک ۹۰ را با هزینه چند خوراکی معمولی همراهی کنید.

  • هزینه یک وعده غذای مک دونالد ۱۹ لیر
  • برای یک وعده یک نفری در یک رستوران ارزان قیمت ۲۳ لیر ترکیه
  • و برای یک وعده غذای دو نفره در یک رستوران معمولی ۱۲۸ لیر باید هزینه کنید.
  • ۵/۹ لیر بری یک فنجان کاپوچینو
  • ۴/۲ پلیر برای آب معدنی کوچک یک نفره و ۵/۴ لیر برای یک نوشابه گازدار لازم دارید.

شرایط زندگی در قبرس

پول رایج قبرس

در قبرس شمالی برای خرید مایحتاج زندگی در قبرس لیر ترکیه  کاربرد دارد. خرید ملک و خانه و آپارتمان با پوند انگلیس مبادله می شود. برای خرید برخی اقلام هم دلار آمریکا مبادله می شود. اما در قبرس جنوبی یورو اروپا در معاملات ملکی و غیره مبادله می شود.

به قبرس شمالی و جنوبی سفر کنید و تجربه خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE