جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

با آب و هوای نیکوزیا آشنا شوید

آب و هوای نیکوزیا

آگاهی از شرایط آب و هوایی یکی از عوامل حیاتی برای زندگی و سفر به هر کوی و برزن است. با آب و هوای نیکوزیا آشنا شوید و سفری رضایت بخش به این شهر جزیره داشته باشید.

شرایط آب و هایی یک از عامل هایی است که نوع زندگی ، روابط و کار و پیشه افراد را تعیین می کند. از قدیم گفتند که هر جا آب هست ، آبادی است. در دسترس بودن آب مورد نیاز و داشتن هوایی پاک و بی آلایش از ضروریات اقامت و سکونت در هر محل و مکانی است. چنان چه شرایط آب و هوایی مساعد باشد ، برنامه های کاری ، زندگی و اقامت و سفر دلپذیر و دلچسب می شود. مواجه شدن با گرد و غبار ، آلودگی هوایی و شرایط نامساعد اقلیمی زندگی را با رکود مواجه می کند و تا درست شدن اوضاع همه امور تعطیل می شود. اگر قصد سفر و یا مهاجرت به قبرس را دارید ، همراه با مشاورین املاک نود با آب و هوای نیکوزیا آشنا شوید و برنامه ای دقیق و منظم برای سفر خود طرح ریزی نمایید.

همچنین بخوانید: آشنایی با آب و هوای قبرس

جغرافیای قبرس

قبرس کشوری جزیره ای در حاشیه دریای مدیترانه است. این کشور کوچک با ترکیه ، سوریه ، فلسطین و یونان هم مرز و همسایه است. دو رشته کوه بزرگ و طویل ترودوس و کرینا بر آب و هوای این منطقه تاثیر گذاشته و مانع از خارج شدن جریان های هوایی حاصل از دریای مدیترانه می شود. برای همین در این منطقه بارندگی فراوان و زندگی به آرامی در جریان است. اقلیم این منطقه به گونه ای است که زندگی را برای ساکنان آن فرح بخش و دلپذیر کرده است.

جغرافیای نیکوزیا

در بین شهرهای جزیره قبرس ، نیکوزیا تنها شهری است که در مرکز قرار گرفته و دور از ساحل می باشد. برای همین این شهر به عنوان پایتخت کشور مستقل قبرس انتخاب شده و دو قوم ترک نشین و یونانی نشین ها به طور مسالمت آمیز در این شهر زندگی می کنند. سفارت خانه سایر دولت ها ، موسسات اداری ، امکانات و تجهیزات مرفه بیمارستان و کالج های آمریکایی و دانشگاه معتبر قبرس در این شهر قرار دارد.

تاریخ نیکوزیا

اقلیم نیکوزیا به گونه ای بوده است که از گذشته های بسیار دور زندگی در این منطقه جریان داشته و قوم های بسیاری در این مرزو بوم سکونت داشته اند. نیکوزیا نیز چون قبرس در بین دو قوم ترک و یونانی تقسیم شده است. در این شهر ۲۰۸ هزار نفر زندگی می کنند. در بخش شمالی شهر ترکان با جمعیتی بالغ بر ۵۰۰۰۰ نفر اقامت دارند و تحت جمهوری ترک قبرس اداره می شوند. در بخش جنوبی ۱۵۰ هزار نفر مسیحی ارتدوکس یونانی زندگی می کنند. یونانیان تحت جمهوری قبرس جنوبی اداره و راهبری می شوند.

آب و هوای نیکوزیا

جمهوری قبرس شمالی

جمهوری ترک قبرس را تنها کشور ترکیه به رسمیت می شناسد. این جمهوری در آنکارا ، استانبول ، ازمیر و مرسین دارای کنسولگری است. این جمهوری علاوه بر ترکیه با ۱۳ کشور آسیایی و اروپایی و آمریکایی داد و ستد و مراوده تجاری و خدماتی دارد. در سفارت خانه های این کشور امور مربوط به صدور پاسپورت و ویزا به این کشورها نیز انجام می شود.

جمهوری قبرس جنوبی

پس از این که در جنگ دوم جهانی انگلیسی های استعمارگر قدرت نفوذشان کاهش یافت و از قبرس بیرون رفتند یونانی نشین ها استقلال این کشور را در دست گرفتند و جمهوری قبرس را بنا نهادند. این جمهوری توسط سازمان ملل متحد تایید شده و آن را به عنوان عضوی کوچک از اتحاده اروپا معرفی کردند.

آب و هوای نیکوزیا

از نظر آب و هوای نیکوزیا در منطقه نیمه خشک گرمسیری با اقلیم خشک و نیمه خشک قرار گرفته است. تعداد روزهای گرم سال بسیار زیاد است. بیش از ۳۰۰ روز در سال خورشید بر شهر می تابد. اقلیم تابستانی از ماه آخر بهار شروع می شود و تا اواخر پاییز ادامه دارد. به همین علت فصل بهار و پاییز در آن کوتاه است.

اقلیم نیکوزیا در فصل بهار

اقلیم نیکوزیا در فصل بهار بسیار دلپذیر و مطبوع است. نسیم خنک و ملایم بهاری و شُرشُر جریان آب در جویبارها و دشت های سرسبز و صدای آواز پرندگان نغمه خوان جذابیت خاص به شهر می دهد. بهترین زمان سفر به پایتخت قبرس در فصل بهار است. در سایر فصول سال نیز گردشگران زیادی از این شهر و جاذبه های تاریخی و طبیعی آن دیدن می کنند.

آب و هوای نیکوزیا

اقلیم نیکوزیا در فصل تابستان

در اواسط تابستان درجه حرارت بالا رفته و گرمای سوزان بر شهر حاکم می شود. گرما مسافران را از سفر به پایتخت باز نداشته و در اوج گرما نیز به سبب تعطیلات تابستانه شهر مملو از مسافر و گردشگر است. پارک ها و شهربازی های و مکان های تفریحی تا نصف های شب شلوغ است و جنب و جوش و تکاپو تا دم دمهای صبح در اماکن تفریحی برپا است. در وسط روز شهر آرام است و همه در داخل خانه هایشان به استراحت می پردازند.

اقلیم نیکوزیا در فصل پاییز

آب و هوای نیکوزیا در فصل پاییز ملایم و خنک است. بارش های پاییزی کم کم شروع می شود و در فصل زمستان به اوج می رسد. مسافر و مهاجر شهر در پاییز ادامه دارد. وجود تخفیف های حراج پاییزه و پایین آمدن هزینه سفر از دلایلی است که سفر پاییزی به این شهر را دلپذیر می کند.

اقلیم نیکوزیا در فصل زمستان

گاه در فصل زمستان دمای هوا به ۵ درجه سانتی گراد می رسد. اما یخبندان ، کولاک و سرمای شدید در این شهر وجود ندارد. زندگی عادی در فصل زمستان در شهر جریان دارد و برودت هوا مانع کار و زندگی افراد نمی شود. حراج های زمستان و تخفیف های هزینه زندگی و خورد و خوراک و اقامت در هتل های شهر از دلایل عمده وجود گردشگر فراوان شهر در فصل سرد سال است.

جزئیاتی در رابطه با آب و هوای نیکوزیا

  • بیشترین میانگین دمایی در ماه ژوئن وژوئیه ۲۵ درجه سانتی گراد است.
  • گرمترین روز سال در ماه ژوئیه ۳۷ درجه سانتی گراد است.
  • کمترین میانگین دمایی در ماه ژانویه و فوریه حدود ۱۴ درجه سانتیگراد است.
  • کمترین دما در ماه ژانویه به ۵ درجه سانتی گراد می رسد.
  • میانگین دمای سالانه ۱۹ تا ۲۲ درجه سانتی گراد است.
  • کمترین میزان بارش در ماه اوت  ۳/۱ میلیمتر و بیشترین میزان بارندگی در ماه دسامبر به ۶۶ میلیمتر می رسد. میزان بارش سالانه به ۳۴۳ میلیمتر در سال می رسد.
  • حدود ۴۴ روز در سال باران می بارد و بقیه اوقات هوا آفتابی است.

آب و هوای نیکوزیا در ۴ فصل سال برای مسافرت و اقامت مناسب است. همیشه شهر مملو از جمعیت و شلوغی است. اگر در شهر نیکوزیا زندگی کرده اید ، تجربه های خود را در رابطه با اقلیم و آب و هوای نیکوزیا با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE