جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

با آب و هوای لیماسول آشنا شوید

آب و هوای لیماسول

با اطلاع از شرایط آب و هوایی می توان ، مسافرت کاری و تفریحی موفقیت آمیز را تجربه کرد. مشاورین املاک نود را با آب و هوای لیماسول در قبرس جنوبی همراهی کنید.

لیماسول از نظر وسعت جغرافیایی بزرگترین شهر جزیره است که ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارد. این شهر پر جاذبه در “خلیج اکروتیری” از سواحل قبرس جنوبی واقع شده است. بندر لیماسول یکی از شلوغ ترین بنادر اروپا است که مبادله کالا در آن به شدت و سرعت در حال انجام است. مشاغل ؛ تجاری و بازرگانی ، صنعت گردشگری و صنعت بانکداری از جمله فعالیت هایی است که در این بندر امرار معاش از طریق آن انجام می شود. با آب و هوای لیماسول مشاوران املاک ۹۰ را همراهی نمایید.

همچنین بخوانید: فرهنگ و رسوم مردم لیماسول

معرفی لیماسول

قبل از مسافرت به قبرس جنوبی ، لیماسول محبوب را بیشتر بشناسید. از نظر امکانات رفاهی ، تجاری و تفریحی در این شهر تمهیدات ویژه ای اندیشیده شده و سرمایه های کلان در ساخت و توسعه زیرساخت های آموزشی ، رفاهی و بهداشتی هزینه شده است. بیمارستان های مجهز و مجلل ، دانشگاه های بین المللی معتبر ، مراکز خرید و هتل و اقامتگاه های لوکس و مرفه در شهر ایجاد شده است. علاوه بر زیرساخت های موجود ، سواحل جذاب و زیبا و اماکن تاریخی و موزه و سایر جاذبه های گردشگری بر غنای فرهنگی و اقتصادی شهر افزوده است.

فرودگاه لارناکا و پافوس نزدیکترین فرودگاه به لیماسول است. با ۴۰ دقیقه رانندگی از این شهر به فرودگاه لارناکا بروید.

آب و هوای لیماسول

حمل و نقل در لیماسول

برای ورود به لیماسول از سه مسیر بیرونی شهر ؛ جاده ساحلی ، جاده منتهی به خیابان ماکائو س و جاده گریوا دنجی می توان استفاده کرد. تردد در داخل و بیرون شهر با اتوبوس و تاکسی و دوچرخه استفاده کرد. در مسیرهای مختلف دوچرخه های اجاره ای برای تردد در مسیرهای مختلف داخل شهر و حومه آن تهیه شده است.

تردد با اتوبوس از نظر امنیت و هزینه مطمئن تر و ارزان تر است. اما کمی معطلی دارد. اگر فرصت کافی دارید ، اتوسوس انتخاب به صرفه و مناسب است. در صورت عجله تاکسی های درون شهری و بین شهری در این شهر فراهم شده تا خدمات جا به جایی و انتقال مسافران تجاری و گردشگران را انجام دهند. با مشاوران املاک ۹۰ از آب و هوای لیماسول اطلاع حاصل نمایید.

آب و هوای لیماسول

جزیره قبرس از شرایط آب و هوایی در منطقه مدیترانه ای نیمه خشک و گرمسیری قرار گرفته است. لیماسول در بخش جنوبی جزیره دارای آب و هوای نیمه خشک با تابستان های طولانی و گرم است. زمستان در این منطقه کوتاه و بارش های آن به صورت باران های پراکنده و غرش های بهاری است. برف به ندرت در این منطقه دیده می شود.

در بالای کوه های رشته کوه های ترودوس در زمستان برف می بارد و ورزش اسکی عده زیادی را به سمت خود جلب می نماید.

ویژگی های آب و هوای لیماسول

  • میانگین دمای سالانه ۲۴ درجه سانتی گراد (۷۵ درجه فارنهایت) در روز و ۱۵ درجه سانتی گراد (۵۷ درجه فارنهایت) در شب است.
  • تابستان در شهر طولانی و حدود ۸ ماه طول می کشد. از اوایل آوریل دمای هوا کم کم بالا می رود. در طول روز دما ۲۲-۲۴ درجه و در شب ۱۱—۱۳ درجه سانتی گراد می باشد.
  • با گذر زمان کم دمای هوا بالا می رود. متوسط دما در اواسط تابستان ماه اوت و ژوئیه به ۳۲ درجه در روز و ۲۱ درجه در شب می رسد.
  • در ماه نوامبر دمای هوای شهر همچون ماه آوریل است. در چهار ماه باقی مانده سال کم کم دمای هوا پایین می آید.
  • در فصل زمستان میانگین دمای هوا در روز ۱۲ درجه و در شب تا ۵ درجه سانتی گراد تنزل می کند.
  • میانگین دمای آب دریا در طول سال ۲۱ تا ۲۲ درجه سانتی گراد است. ۱۷ درجه کمترین و ۲۸ درجه بیشترین دمای آب دریا است.
  • ۵ تا ۶ ساعت در زمستان و در تابستان ۱۲- ۱۳ ساعت آفتاب بر شهر می تابد.
  • رطوبت نسبی هوا در تابستان اندک و در سایر فصول مناسب است.
  • تودهای هوایی ناشی از دریا بر آب و هوای جزیره تاثیر گذاشته و در فصول مختلف آن را تعدیل می کند.

آب و هوای لیماسول

زمان مناسب مسافرت به لیماسول

در تمامی فصول سال مسافر تجاری و تفریحی شهر زیاد است. بالا رفتن دما در تابستان مانع ورود توریست و مسافر سهر نمی شود. عده زیادی از کشورهای اطراف جزیره قبرس را برای مسافرت تعطیلات تابستانه خود انتخاب می کنند. سواحل شهر در تابستان مملو از جمعیت است.

شنا ، غواصی در آب دریا ، ماهیگیری ، شنا و حمام آفتاب و تفریح با تجهیزات تفریحی آبی همچون ، جت اسکی ، فلای بورد و سایز وسایل مکانیکی گردش و تفریح در سواحل جذاب لیماسول را با هیجان و نشاط همراه کرده است.

اگر چه در بندر لیماسول فعالیت های تجاری و خدماتی رونق فراوان دارد و عده زیادی از مردم و مسافر شهر از طریق مراوده و داد و ستد با اتباع خارجی از سود اقتصادی برخوردار هستند ، اما جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی این شهر بر جذابیت آن افزوده و هزاران نفر با بازدید از موزه های تاریخی و باستانی و اماکن مذهبی و تاریخی لذت سفر خود را دو چندان می کنند.

مشاورین املاک نود

مشاورین املاک نود در زمینه املاک و مستغلات قبرس و ترکیه تخصص دارند و خدمات ملکی را در این دو کشور ارائه می دهند. متقاضیان خرید ، فروش و اجاره ملک در قبرس شمالی و جنوبی ، می توانند ؛ با مشاورین املاک ۹۰ از طریق بخش نظر سنجی همین صفحه با مشاوران املاک ۹۰ در ارتباط باشند و در رابطه با همه انواع ملک تجاری و مسکونی و قوانین خرید ملک در قبرس برای اتباع خارجی و هر گونه اطلاع ملکی دیگر مطلع شود.

آیا شما در قبرس و شهر زیبای لیماسول بوده اید؟ آیا از جاذبه های تاریخی و گردشگری شهر دیدن کرده اید؟ در رابطه با آب و هوای لیماسول و تاریخ و فرهنگ و رسوم مردم آن تجربیات و نظرات خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE