جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

با آب و هوای لارناکا آشنا شوید

آب و هوای لارناکا

آگاهی از شرایط آب و هوایی کمک می کند که در انجام کار و رفتن به سفر برنامه ریزی درست و دقیق داشته باشید. با اطلاع از آب و هوای لارناکا سفر خوبی داشته باشید.

لارناکا سومین شهر بزرگ و پرجمعیت قبرس است که در جنوب این کشور واقع شده است. آب و هوای این شهر مدیترانه ای نیمه خشک با تابستان های بسیار طولانی است. حتی دمای زیاد تابستان و اوج گرما نیز مانع مسافرت مردم یه جزیره و لذت و تفریح در سواحل زیبای آن می شود. جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی و سواحل زیبا و بندری بودن شهر و وجود منابع و معادن طبیعی افراد زیادی را به این منطقه سرازیر کرده است. این بار مشاورین املاک نود  را آب و هوای لارناکا همراهی کنید.

همچنین بخوانید: معرفی لارناکا شهری در قبرس اروپایی

تاریخچه لارناکا

جزیره قبرس به علت قرار گرفتن در ساحل دریا و دارا بودن لنگرگاه کشتی های کروز و وجود معادن و منابع طبیعی فراوان در طول تاریخ منطقه ای استراتژیک برای استثمار توسط استعمارگران شرق و غرب بوده است. حاکمان دولت های یونان و ایران ، آشوری ، رومی ، عثمانی و در نهایت انگلیسی ها در جزیره حکومت کرده و از منابع آن سود برده اند.

جغرافیای قبرس

جزیره قبرس سومین جزیره منطقه مدیترانه پس از سیسیل و ساردینا است. لارناکا نیز سومین شهر بزرگ آن است. جزیره پس از استقلال و صلح میان ملت های ترک و یونانی و دولت های ترکیه ، انگلستان و یونان به دو بخش قبرس شمالی با ساکنان ترک زبان مسلمان و یونانی نشین های مسیحی ارتدوکس یونانی زبان در قبرس جنوبی (اروپایی) تقسیم شده است. قبرس با یونان ، ترکیه ، فلسطین ، سوریه و لبنان هم مرز و همسایه است.

فرهنگ و رسوم مردم لارناکا

مردم جزیره دارای فرهنگی غنی و متنوع هستند که از گذشته های بسیار دور تاکنون  در اثر فراز و فرودهای تاریخی و رویدادهای طبیعی در این منطقه شکل گرفته است. هر دولت و ملتی که به این منطقه سفر کرده و روابط سیاسی و تجاری و فرهنگی با مردمان آن داشته است به نحوی دانش و فرهنگ خود را به ساکنان جزیره انتقال داده و به نحوی در شکلگیری فرهنگ و رسوم مردم قبرس تاثیر گذاشته است. مهمان نوازی و مردم داری از خصلت های بارز افراد این منطقه است. داشتن روابط قوی تجاری و سیاسی بین المللی از مشخصه های این مردمان است.

آب و هوای لارناکا

روابط بین المللی مردم قبرس

داشتن مراوده های موفقیت آمیز بین المللی با دولت و ملت های اروپایی و آسیایی ، موجب شکوفایی فرهنگی و اقتصادی مردم جزیره شده است. شکوفایی فرهنگی و اقتصادی موجب شده که فعالیت در زمینه راه اندازی کسب و کارهای تجاری ، داشتن روابط تجاری با سایر ملل اروپایی و آسیایی ، سرمایه گذاری در زمینه صنعت ساختمان سازی ،سرمایه گذاری در صنعت گردشگری و زیر شاخه های خدمات رسانی در این زمینه همچون؛  صنعت هتل و رستوران داری و مراکز خرید مجهز و مجلل و سرمایه گذاری در زمینه استخراج و بهره برداری از معادن طبیعی در این کشور رونق فراوانی داشته باشد.

مهاجران قبرس

زمینه مناسب برای مهاجرت در چند دهه اخیر بر مسافر و مهاجر جزیره افزوده و هر کس به دلیلی وارد این کشور کوچک مدیترانه می شود. در هر حال برای مسافر و مهاجر جزیره آگاهی از شرایط اقلیمی از ضروریات سفر است. بنابراین مشاوران املاک ۹۰ را با آب و هوای لارناکا دنبال نمایید.

آب و هوای لارناکا

آگاهی از شرایط آب و هوایی به انسان کمک می کند که در موقعیت های متفاوت کاری و همچنین در زندگی و مسافرت برنامه ریزی درست و دقیق داشته باشد و با بحران های دمایی و شرایط ناگوار آب و هوایی مواجه نشود. تگرگ و طوفان ، برف و بوران ، گرد و غبار و آلودگی هوایی ، بارش های ناگهانی و رعد و برق های سهمناک نشانه هایی از شرایط نامساعد آب و هوایی هستند که کار و زندگی انسان را مختل می کنند.

 برای این که در زمان سفر با بحران های آب و هوایی و دمای بسیار سرد و یا زیاد گرم مواجه نشوید ، قبل از شروع سفر و یا انجام هر کاری باید به خوبی از وضعیت اقلیم و شرایط آب و هوایی آگاهی حاصل کرد.

آب و هوای لارناکا در فصل بهار

فصل بهار در جزیره براستی زیبا و تماشایی است. از نظر شرایط آب و هوایی فصل بهار مناسب ترین زمان برای سفر به لارناکا است. صدای آواز پرندگان ، دامن سبز و پر از گل های رنگارنگ بهاری دشت و کمن ، هوای خنک و تمیز بهاری همه و همه شرایط را برای سفر و زندگی موفقیت آمیز و مناسب در قبرس فراهم می کند. از نظر هزینه سفر در این فصل با هزینه بالا سفر و زندگی در لارناکا مواجه می شوید. اما جذابیت زندگی و سفر در بهار بر هزینه های بالای صفر ارجحیت دارد و عده زیادی در این فصل زیبا و دل انگیز مسافرت کاری و تفریحی خود را به جزیره آغاز می کنند.

آب و هوای لارناکا در تابستان

از نظر دمایی تابستان در این شهر ساحلی گرم است. دمای ها گاه در ظهر و بعد از ظهر به بالای ۳۷ درجه سانتی گراد می رسد. در این زمان مردم در خانه و اقامتگاه های خود می مانند و رد ساعت های پایانی روز برای تفریح و یا خرید و یا انجام کارهای روزانه بیرون می روند. فصل تابستان در جزیره طولانی است و از اواخر بهار تا اواسط پاییز ادامه دارد. تیر و مرداد گرمترین زمان از نظر دمایی است.

دمای زیاد هوا در تابستان مانع ورود مسافر و مهاجر شهر نمی شود. فرصت های کاری و تعطیلات تابستانی و تفریح در سواحل زیبا و جذاب تعداد مسافر شهر را به شدت افزایش داده است. مردم از هر فرصتی برای ورود به جزیره در زمان تعطیلات استفاده می کنند و روزهای بسیار شاد و مفرحی را در سواحل دریا و مراکز شهر سپری می کنند.

آب و هوای لارناکا

آب و هوای لارناکا در فصل پاییز

پاییز در جزیره دمای هوا مساعد است. بارش های پاییزه بر جذابیت شرایط آب و هوایی آن می افزاید. اگر چه در پاره ای از اوقات گرد و غبار و وزش شدید باد وجود دارد اما در کل فصل پاییز زمان مناسبی برای بودن در تفرجگاه ها و سواحل زیبای لارناکا است.

آب و هوای لارناکا در فصل زمستان

زمستان در این شهر کوتاه است و دمای هوا در ان ملایم و خنک می باشد. به ندرت برف دیده می شود و بارش ها به صورت باران است. در فصل زمستان اسکی در ارتفاعات و کوه های اطراف تفریح و سرگرمی رایج مردم شهر است. نوشیدنی های گرم در ارتفاعات جذابیت تفریح مسافر و گردشگر شهر را تشدید می کند.

ویژگی های آب و هوای لارناکا

  • میانگین دمایی در طول سال ۲۰ درجه سانتی گراد است.
  • میانگین دمایی در فصل گرم سال ۳۰ تا ۳۲ درجه و بیشترین دما به بالای ۳۷ درجه سانتی گراد می رسد.
  • میانگین دمایی در ماه های سرد سال به ۱۰ تا ۱۴ درجه سانتی گراد می رسد و گاه به ندرت دما در سردترین روزها به زیر صفر درجه تنزل می کند.
  • بارش در زمستان بیشتر از سایر اوقات و به صورت بارندگی است.
  • رطوبت نسبی هوا در سواحل تقریباٌ در تابستان بالا و هوا شرجی است.

آیا به قبرس و شهر زیبا و ساحلی لارناکا مسافرت کرده اید؟ آیا از جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی آن دیدن نموده اید؟ از آب و هوای لارناکا چه می دانید؟ تجربه و خاطره های خود را با مشاوران املاک ۹۰ به اشتراک بگذارید. در ضمن کارشناسان مشاور املاک ۹۰ در رابطه با املاک و مستغلات قبرس ولارناکا به همه کاربران گرامی مشاوره تخصصی و رایگان ارائه می دهند. هر گونه پرسش در رابطه با املاک تجاری و مسکونی قبرس از قبیل خرید و فروش یا اجاره ملک و یا پرسش های قانونی برای خرید ملک در قبرس برای اتباع خارجی را با مشاورین املاک نود در میان بگذارید و راهنمایی های تخصصی دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE