جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

با آب و هوای فاماگوستا آشنا شوید

آب و هوای فاماگوستا

آگاهی از شرایط آب و هوایی تا حدود زیادی به موفقیت در اجرای برنامه های کاری و تفریحی سفر کمک می کند. مشاورین املاک نود را با آب و هوای فاماگوستا همراهی نمایید.

آگاهی از شرایط آب و هوایی موجب میشود که در زمان سفر با طوفان ، گرد و غبار ، سوز شدید سرما و یخبندان مواجه نشوید و کار و زندگی را بر اساس برنامه از پیش تعین شده ، پیش برد. مواجه شدن با آب و هوای نامساعد و شرایط بد جوی مشکلات زیادی در سفر به وجود می آورد و موجب می شود از کار و تفریح عقب بمانید و کاری از پیش نبرید. بنابراین اگر قصد مهاجرت ، سفر و زندگی در قبرس شمالی را دارید ، مشاورین املاک نود را با آب و هوای فاماگوستا همراهی نمایید.

همچنین بخوانید: تاریخچه فاماگوستا قبرس شمالی

قبرس شمالی

قبرس کشوری کوچک و جزیره ای در ساحل دریای مدیترانه است و بعد از سیسیل و ساراندینا سومین جزیره بزرگ این منطقه می باشد. قبرس به دو بخش قبرس شمالی و جنوبی تقسیم شده است. در قبرس شمالی مسلمانان ترک زبان قبرسی سکونت دارند. این بخش از قبرس دارای جمهوری مستقل ترکی است که دولت ترکیه به تنهایی آن را یک جمهوری مستقل می شناسد و از آن حمایت و پشتیبانی می کند. قبرس شمالی کنسولگری ها و نماینده گی های خود را در همه شهرهای بزرگ ترکیه مستقر کرده است.

قبرس جنوبی

در بخش جنوبی قبرس یونانی نشین ها ۸۰ درصد از خاک و جمعیت این کشور جزیره ای را به خود اختصاص داده اند.جمهوری قبرس جنوبی را سازمان ملل متحد به عنوان یک جمهوری مستقل به رسمیت می شناسد و این بخش از قبرس عضو کوچکی از اتحادیه اروپا محسوب می شود.

فاماگوستا شهری ساحلی در قبرس شمالی

فاماگوستا در بخش شمالی جزیره واقع شده و از دانشگاه های خصوصی و دولتی معتبر و مراکز تجاری و تفریحی و جاذبه های گردشگری بیشمار برخوردار است. عده زیادی هر ساله این شهر را به عنوان مقصد سفر و یا مهاجرت خود انتخاب می کنند و به این شهر زیبای ساحلی قبرس شمالی مسافرت می کنند.

 آگاهی از شرایط آب و هوایی موجب میشود که مسافران در زمان سر با نوسان و بحران های هوایی و مشکلات ناشی از آن برخورد نکنند و سفر خوبی را پشت سر بگذارند. همراه با مشاوران املاک ۹۰ از آب و هوای فاماگوستا مطلع شوید.

آب و هوای فاماگوستا

جزیره قبرس از نظر آب و هوایی در منطقه نیمه گرم استوایی قرار گرفته و تابستان های طولانی دارد. زمستان در آن کوتاه است و به ندرت برف در ان دیده می شود. بارش آن در سال زیاد و به صورت باران است. گرمترین ماه سال جولای و آگوست دمای هوا به بالای ۳۰ درجه سانتی صعود می کند. در زمستان دمای هوا سردترین روزه به ۵ درجه سانتی خواهد رسید.

آب و هوای فاماگوستا

ویژگی هایی آب و هوای فاماگوستا

 • جولای و آگوست گرمترین ماه های سال هستند و دمای هوا به طور میانگین ۲۰ تا ۳۲ درجه است.
 • ژانویه سردترین ماه سال است و پایین ترین حد دما در آن ۵ تا ۷ درجه است. میانگین سردترین ماه سال ۱۰ درجه است.
 • در تابستان گاه دما به بالای ۳۷ درجه می رسد.
 • رطوبت نسبی در ماه های سرد سال و در شب به ۶۵% تا ۹۵% می رسد. در تابستان به ویژه در گرمای روز رطوبت به شدت کاهش می یابد و به ۱۵% تا ۳۰% می رسد.
 • دمای آب دریا در فاماگوستا
 • دمای آب دریا در ماه ژوئن تا نوامبر ۲۲ درجه است. در سردترین ماه ها به ۱۶ تا ۱۷ درجه می رسد. در آگوست دمای آب به ۲۳ تا ۲۸ درجه می رسد. جز در جاهایی که عمق آن کمتر از یک متر است نوسانات دمایی در آب دریا دیده نمی شود.

شرایط آب و هوای فاماگوستا برای سفر

 • از آوریل تا ماه می هوا گرم است. اگر به تفریح ها و ورزش های ساحلی علاقه دارید بهترین زمان همین موقع برای شما است. بودن در طبیعت و استفاده از آب و هوای آبادان در این فصل جذابیت خاص خود را دارد.
 • ژوئن ، جولای و آگوست برای شنا و حمام آفتاب بیشترین لذت را به جسم و روح مسافر و مردم شهر ارزانی می دارد.
 • سپتامبر و اکتبر نیز هوا نسبتاً گرم است و مسافر شهر در این موقع از سال زیاد است. شبها در این ماه ها خنک است. پس در زمان سفر به این شهر جزیره لباس پشمی و گرم برای شب ها به همراه داشته باشید.
 • نوامبر هوا کاملا پاییزی است و از نظر آب و هوای فاماگوستا موقعیت عالی برای زندگی دارد.
 • دسامبر و ژانویه تقریباً هوا پاییزی و خنک است. در هنگام سفر پوشاک نسبتاً گرم به همراه داشته باشید.
 • در ماه فوریه هوا تقریباً بهاری و خنک است. شکوفه های بادام سر در آورده اما دمای هوا هنوز سرد و ملایم است. اسکی در کوه های ترودوس لذتی خاص به مسافر می دهد.
 • در ماه مارس هوا در روز کمی خنک است و لباس مناسب لازم است. پیاده روی در این روزها مناسب ترین تفریح برای ساکنان و مسافران شهر است.

آب و هوای فاماگوستا

مشاورین املاک نود فاماگوستا

آب و هوای فاماگوستا برای زندگی بسیار مناسب است و از نظر فرصت های کاری و حرفه ای موقعیت مناسب برای سرمایه گذاری در زمینه زیرساخت های گردشگری و خدماتی است. ، همچنین سرمایه گذاری در صنعت ساختمان سازی و خرید خانه و ملک در فاماگوستا در دو دهه اخیر رونق زیادی گرفته و اتباع خارجی زیادی اقدام به خرید ملک تجاری و مسکونی در این شهر زیبای ساحلی می کنند.

دریافت مشاوره تخصصی در رابطه با املاک فاماگوستا

اگر شما نیز قصد سرمایه گذاری در صنعت ساختمان سازی و یا خرید و فروش و یا اجاره ملک و خانه در قبری و فاماگوستا دارید ، با مشاورین املاک ۹۰ تماس بگیرید و مشاوره تخصصی در رابطه با املاک و مستغلات قبرس و قوانین خرید ملک در قبرس برای اتباع خارجی اطلاع حاصل نماید.

چنان چه در قبرس زندگی کرده و یا به این کشور سفر نموده اید ، تجربه و خاطرات خود در رابطه با آب و هوای فاماگوستا و املاک و مستغلات آن را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE