جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

چگونگی دریافت ویزای تحصیلی در قبرس

چگونگی دریافت ویزای تحصیلی در قبرس

اگر قصد ادامه تحصیل را دارید و می خواهید در یک کشور اروپایی به تحصیل بپردازید ، با چگونگی دریافت ویزای تحصیلی در قبرس آشنا شوید.

قبرس کشوری تازه استقلال یافته است که به اتحادیه اروپا پیوسته و سردمداران آن در تلاشند تا امکانات و شرایط تحصیل ، کار و زندگی را مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا در آن فراهم کنند. در چند دهه اخیر از نظر رتبه علمی دانشگاه های معتبر در این کشور بر سر کار آمده و موارد علمی و آموزشی را در سطح جهانی تدریس می کنند. ۳ دانشگاه دولتی و ۵ دانشگاه خصوصی در این کشور کوچک وجود دارد که خدمات آموزشی را در چندین دانشکده و در رشته های بیشمار تدریس می کنند. با مشاورین املاک نود همراه باشید و از چگونگی دریافت ویزای تحصیلی در قبرس مطلع شوید.

همچنین بخوانید: هزینه تحصیل در قبرس

تحصیل در دانشگاه های قبرس

کشور جزیره ای قبرس از دو بخش قبرس جنوبی (یونانی نشین های مسیحی ارتدوکس) و قبرس شمالی (بخش ترک نشین مسلمان سنی مذهب) تشکیل شده است. هر بخش جمهوری ویژه دارد و هر بخش دارای رئیس جمهور خود است. از نظر امکانات مالی و مادی بخش جنوبی در وضعیت بهتری قرار دارد.

دو بخش مختلف و دو جمهوری قبرس

 بخش جنوبی ۸۴% از خاک این کشور و حدود ۸۰% باشندگان آن را تشکیل می دهد. اتحادیه اروپا بخش جنوبی را به عنوان جمهوری مستقل به رسمیت می شناسد و این بخش عضوی کوچک از اتحاده اروپا است. بخش شمالی بقه خاک و باشندگان این کشور را تشکیل می دهد. جمهوری بخش ترک نشین را فقط دولت ترکیه به رسمیت می شناسد و دولت یا مرکزی دیگر استقلال جمهوری قبرس شمالی را تایید نکرده است.

دانشگاه های قبرس شمالی

با وجود این که بخش شمالی درصد کمی از خاک و باشندگان این کشور را تشکیل می دهد و منابع کمتری در دسترس دارند ، به کمک دولت و دانشگاه های معتبر ترکیه در قبرس شمالی هزینه های بسیار در زمینه آموزش و تحصیلات دانشگاهی هزینه شده و در شهرهای شمالی دانشگاه های معتبر احداث و راه اندازی شده است.

چگونگی دریافت ویزای تحصیلی در قبرس

دانشگاه های موجود در قبرس شمالی

دو دانشگاه بزرگ و معتبر این کشور در دو شهر بزرگ فاماگوستا با نام دانشگاه مدیترانه شرقی و در شهر نیکوزیا پایتخت با نام دانشگاه نیکوزیا از بهترین دانشگاه های این کشور هستند که در بخش قبرس شمالی احداث شده و هر کدام چندین دانشکده مجزا مطابق با استانداردهای جهانی دارند که رشته های بسیار متنوع در آنها تدریس می شود. مشاوران املاک ۹۰ را با چگونگی دریافت ویزای تحصیلی در قبرس همراهی نمایید.

چگونگی دریافت ویزای تحصیلی در قبرس

موقعیت عالی جغرافیایی ، شرایط مساعد آب و هوایی ، تفرجگاه ها و مکان های تفریحی و امکانات رفاهی متنوع و شرایط کاری مناسب با درآمد عالی همراه با هزینه های مناسب همراه با دردسترس بودن دانشگاه های معتبر با درجه علمی عالی موجب شده که هر ساله عده زیادی از کشورهای اروپایی و آسیایی برای ادامه تحصیل به قبرس سفر کنند و تحصیل علم را در دانشگاه های این کشور به پایان برسانند.

دریافت اقامت قبرس

برای این که اقامت قبرس را دریافت نمایید لازم است که دلیلی موجه برای اقدام خود ارائه دهید. راه اندازی کسب و کار تازه و به خدمت گرفتن نیرو کار کشور مزبور ، سرمایه گذاری در صنایع و معادن  ، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و خرید ملک ، انجام کار در ازای دریافت دستمزد و تحصیل در دانشگاه دلایلی موجه برای دریافت اقامت کوتاه مدت کشور قبرس است. یکی از آسانترین راه ها برای دریافت اقامت کوتاه مدت و موقت از طریق تحصیل در دانشگاه است. مشاوران املاک نود را با چگونگی دریافت ویزای تحصیلی در قبرس همراهی کنید.

دانشگاه های معتبر قبرس

در این جزیره تازه استقلال یافته سه دانشگاه دولتی و ۵ دانشگاه خصوصی وجود دارد. از طریق شرکت در آزمون و کسب نمره قبولی می توان در یکی از این دانشگاه ها به ادامه تحصیل پرداخت. در ادامه اسم این ۸ دانشگاه آمده است.

 1. University of Nicosia
 2. University Cyprus (EUC)
 3. Near East University
 4. Cyprus Near East University
 5. University of Cyprus (UCY)
 6. Neapolis University Pdf
 7. Girne American
 8. Cyprus Institute of Marketing

دریافت ویزای تحصیلی قبرس

دانشجو میتواند اینترنتی مدارک خود را به سایت دانشگاه مورد نظر ارسال نماید. در آزمون مربوطه شرکت کند و با در دست داشتن نامه پذیرش دانشگاه می تواند از طریق خاک ترکیه وارد قبرس شمالی شود. برای رفتن به قبرس به ویزا نیاز نیست. با وارد شدن به فرودگاه قبرس شمالی و نشان دادن نامه پذیرش دانشگاه به ماموران مهاجرت ، ماموران مهاجرتی برای وی ویزای اقامت یک تا سه ماه صادر می کنند.

پس از این که دانشجو در دانشگاه ثبت نام انجام داد نامه اشتغال به تحصیل برای او صادر می شود. دانشجو برای اسکان خود اقدام به تهیه مسکن و اجاره آن می نماید. سپس برای انجام آزمایش های پزشکی سلامت به بیمارستان دولتی شهر فاماگوستا مراجعه کرده و آزمایش های درخواستی را انجام می دهد. پس از یک هفته که جواب آزمایش آماده شد ، دانشجو با در دست داشتن برگه اشتغال به تحصیل ، برگه تامین مسکن و سرپناه و جواب آزمایش به دفتر مهاجرت مراجعه کرده و برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام می کند.

در اوایل هر ترم ماموران اداره مهاجرت به دانشگاه رفته و دانشجو می تواند نسبت به تمدید اقامت خود اقدام نماید. البته برگه تمکین مالی (این که دانشجو ثابت کند که از عهده دخل و خرج خود بر خواهد آمد) در قبرس شمالی ضرورت ندارد.

چگونگی دریافت ویزای تحصیلی در قبرس

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی در قبرس جنوبی (اروپایی)

 • کپی برابر اصل و اصل پاسپورت
 • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات دبیرستان ، کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • اصل و ترجمه همه مدارک و گواهینامه های دریافتی علمی و رزومه کاری
 • دریافت برگه عدم سوء پیشینه از پلیس قبرس و تایید شده توسط دادگستری و امور خارجه این کشور
 • تاییدیه تمکن مالی و برگه گردش مالی به یورو
 • تاییده سلامت و پزشکی
 • تاییدیه اشتغال به تحصیل
 • تاییدیه اجاره و تهیه مسکن
 • رسید پرداخت شهریه مالی دانشگاه
 • چند قطعه عکس پاسپورتی

البته ریز نمرات و گواهی های تحصیلی برای ارائه به دانشگاه و ثبت نام در رشته مورد نظر می باشد و بقیه مدارک را به پلیس مهاجرت برای دریافت ویزای تحصیلی و اقاکت موقت در این کشور ارائه می دهید. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه های قبرس شمالی نیز همین ها است. با این تفاوت که در دانشگاه های قبرس شمالی تمکن مالی نیاز نیست.

اگر در دانشگاه های قبرس تحصیل نموده اید ، تجربه و آموخته های خود را در رابطه با چگونگی دریافت ویزای تحصیلی در قبرس با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE