جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

شرایط تحصیل در قبرس برای ایرانیان در سال ۲۰۱۹

شرایط تحصیل در قبرس

اگر قصد ادامه تحصیل را دارید و می خواهید به یک کشور خارجی برای ادامه تحصیل سفر کنید ، همراه با مشاورین املاک نود از شرایط تحصیل در قبرس اطلاع حاصل نمایید.

جزیره ی قبرس در منطقه دریای مدیترانه واقع شده و به علت منابع طبیعی غنی و کانی های معدنی مس از نظر تجاری در چند دهه اخیر رونق فراوانی یافته است. اقتصاد و تجارت رو به رشد این کشور جزیره ای کوچک موجب شده پس از استقلال یافتن افراد زیادی به این جزیره مهاجرت کنند و در آن زندگی ، کار و یا تحصیل کنند. مشاورین املاک نود را با شرایط تحصیل در قبرس همراهی نمایید.

همچنین بخوانید: همه چیز درباره هزینه زندگی در قبرس

شرایط اخذ اقامت قبرس

برای این که بتوانید اقامت یک کشور دیگر را دریافت نمایید ، راه های متفاوتی وجود دارد. اما یکی از بهترین و آسان ترین راه ها برای اخذ اقامت ترکیه و قبرس خرید ملک ، پرداختن به تجارت و انجام کار و ادامه تحصیل در این کشورها است.

شرایط تحصیل در قبرس

دریافت مجوز تحصیلی یکی از معتبرترین و آسان ترین راه ها برای اخذ اقامت موقت قبرس است. در این کشور جزیره ای دانشگاه های معتبر و قابل اعتماد مشغول پرورش دانشجویان می باشند. اگر می خواهید که در یک کشور اروپایی تحصیل کنید و از ملاک ها و معیارهای اتحادیه اروپا برای تحصیل و زندگی برخوردار باشید ، کشور قبرس و تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور فرصت مناسبی برای شما خواهد بود.

شرایط تحصیل در قبرس

مدارک لازم برای ادامه تحصیل در قبرس

برای این که بتوانید مجوز ادامه تحصیل را در یکی از معتبرترین دانشگاه های قبرس دریافت نماید ، باید مدارک تحصیلی و مدارک هویتی خود را به سازمان پذیر مهاجر این کشور ارسال نمایید. مشاوران املاک ۹۰ شما را به مطالعه ادامه متن دعوت می کند.

 مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت تحصیلی در قبرس

 • کپی همه صفحه های گذرنامه و کارت شناسایی
 • ریز نمرات دوران تحصیلی دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • کپی مدارک تحصیلی دبیرستان و پیش دانشگاهی و دانشگاهی
 • کپی مدرک زبان و سایر مدارک معتبر دریافتی از طرف متقاضی
 • کپی رزومه تحصیلی و کاری
 • فرم تکمیل شده درخواست ادامه تحصیل
 • فرم درخواست و پذیرش اقامت قبرس

مدارک مورد نیاز را باید به دفتر مهاجرتی قبرس ارسال نماید. پس از تایید نسبت به ثبت نام در دانشگاه اقدام کنید.

تحصیل در دانشگاههای قبرس

برای ادامه تحصیل در کالج های قبرس می توانید درخواست ادامه تحصیل و رزومه و کپی مدارک تحصیلی خود را  دانشگاه های معتبر ارسال نمایید. پس از بررسی های اولیه و تایید مدارک گذرنامه و ویزای معتبر درخواست شما تایید شده و در عرض چند هفته می توانید ثبت نام خود را انجام دهید. یکی از رشته هایی که به راحتی می توانید در آن پیشرفت کنید زبان انگلیسی است. به علت مستعمره بودن انگلیس اکثر مردم این کشور با زبان انگلیسی آشنایی دارند. می توانید با مردم کوچه بازار نیز با زبان انگلیسی مراوده داشته باشید. برای آگاهی از شرایط تحصیل در قبرس به بررسی چند نمونه از هزینه های موجود می پردازیم.

هزینه تحصیل در قبرس

هزینه هر رشته تحصیلی در دانشگاه های مختلف متفاوت است. برای اطلاع از هزینه دانشگاه ها می توانید به سایت دانشگاه مربوطه وارد شوید و همه اطلاعات لازم در رابطه با هزینه ثابت و هزینه متغیر تحصیلی ، هزینه خوابگاه و غیره را به دست آورید. هزینه خورد و خوراک ، پوشاک اجاره یا خرید ملک و تردد و حمل و نقل بخشی از هزینه های شما برای اقامت تحصیلی خواهد بود. اگر به صورت سر انگشتی برخی از هزینه ها را با یورو برآورد کنید ، برخی از هزینه ها به قرار زیر است.

شرایط تحصیل در قبرس

هزینه تحصیل در دانشگاه های قبرس

هزینه تحصیل در قبرس با توجه به شهری که در آن ساکن هستید، نوع دانشگاه، هزینه های جانبی مثل هزینه کتاب و منابع آموزشی متفاوت است. اما به طور میانگین می توان این هزینه ها را به صورت زیر در نظر گرفت.

 •  هزینه تحصیل در دانشگاه در مقطع کارشناسی ۴۱۷۸ یورو
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ۳۱۵۸ یورو
 • هزینه تحصیل در مقطع دکتری ۵۲۲۸ یورو می باشد.

هزینه خوراک در قبرس

با توجه به موقعیت تجاری و توریستی در جزیره هزینه ها نیبتاً بالا است. برای نمونه:

 • برای یک وعده مک دونالدی به ۱۹ لیر
 • یک وعده در یک رستوران ارزان ۲۳ لیر
 • یک وعده برای دو نفر در یک رستوران متوسط ۱۲۸ لیر
 • یک لیتر شیر ۲۷/۴ لیر
 • یک کیلو گوشت سینه مرغ ۲۵ لیر و ران یک کیلو ۲۸ لیر
 • یک کیلو موز ۷۵/۴ لیر و یک کیلو سیب ۶ لیر
 • آب معدنی کوچک ۲۳/۲ لیر و نوشابه گازدار ۳۶/۹ لیر نیاز خواهید داشت.

البته باید نرخ تورم و زمان را به هزینه ها اضافه کنید.

هزینه حمل و نقل در داخل شهر

مثل هر کشور دیگری در جهان، در قبرس نیز هزینه ها به صورت نوسانی هستند. ممکن است به دلیل تغییرات فصلی، سیاسی، اقتصادی و حتی اجتماعی در یک منطقه از آن همواره در حال تغییر باشد. از این رو قیمت هایی که در زیر یا در این مقاله ذکر کردیم ممکن است بالا و پایین داشته باشد.

 • بلیط تاکسی ۴۴/۱۱ لیر 
 • بلیط مترو ۸۱/۴ لیر
 • تاکسی برای یک کیلومتر ۲/۳  لیر و برای یک ساعت انتظار ۵۶ لیر اضافه می شود.

شرایط تحصیل در قبرس

هزینه خرید یا اجاره ملک در قبرس

هزینه اجاره و یا خرید ملک از دیگر هزینه های اقامت و تحصیل در قبرس است. شرایط تحصیل در قبرس زمانی برای شما امکان پذیر خواهد بود که بتوانید از عهده خرج و مخارج تحصیل و زندگی در قبرس بر آید. با مطالعه هزینه های زندگی در قبرس و آگاهی یافتن از انواع شرایط اجاره و یا خرید ملک در این کشور می توانید برنامه ریزی درست و دقیق برای اخذ اقامت و تحصیل در این کشور توریستی و جزیره ای داشته باشید. با داشتن برنامه ای درست و منظم و حساب شده است که می توانید بر موانع و مشکلات پیش رو غلبه کنید و زندگی موفق و شادی را در این کشور تازه استقلال یافته و مرفه سپری نماید.

مشاورین املاک نود

مشاوران خبره و کارشناسان املاک ۹۰ همه گونه اطلاعات مفید و مهم در رابطه با انواع املاک گوناگون این کشور و شرایط اخذ اقامت دائم و موقت و چگونگی خرید و فروش و اجاره هر گونه ملک را می دانند و با آگاهی کامل به متقاضیان خرید و فروش یا اجازه هرگونه ملکی در قبرس و ترکیه مشاوره تخصصی ارائه می دهند. می توانید از طریق همین صفحه سوالات و پرسش های خود را با آنها در میان بگذارید و مشاوره های کامل دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE