جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

بورسیه تحصیلی در قبرس ، شرایط و مدارک مورد نیاز در سال ۲۰۱۹

بورسیه تحصیلی در قبرس

آیا می دانید برای تمامی دانش آموزان و دانشجویانی که معدل ۱۹ به بالا را دارند ، امکان پذیرش و بورسیه تحصیلی در قبرس وجود دارد. با بورسیه تحصیلی وارد قبرس شوید.

در مقاله شرایط تحصیل در قبرس اندکی در مورد هزینه ها و شرایط کلی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم. در ادامه میخواهیم در مورد بورسیه تحصیلی در این کشور نکاتی را به شما یادآور شویم. در کشور اروپایی و مستقل جمهوری قبرس چند دانشگاه معتبر وجود دارد که شرایط تدریس در آن با استانداردهای اتحادیه اروپا وفق می کند و مدارک صادر شده از آنها در وزارت تحقیقات علوم و فناوری ایران نیز به رسمیت شناخته شده و معتبر است. همه دانشگاه های معتبر جهانی از امکاناتی چون بورسیه تحصیلی برخوردارند. دانشگاه های معتبر قبرس نیز از این مهم برخوردار بود و امکان بورسیه تحصیلی در قبرس برای دانش آموزان و دانشجویان نخبه فراهم است. با مشاورین املاک نود همراه باشید و از تحصیل و بورسیه تحصیلی در قبرس مطلع شوید.

همچنین بخوانید: بررسی شرایط ادامه تحصیل در قبرس

معرفی کشور قبرس

در حواشی دریای پهناور مدیترانه چندین جزیره خوش با آب و هوا و مرفه با موقعیت عالی برای زندگی و کار وجود دارد. جزیره قبرس سومین جزیره بزرگ این دریا است که موقعیت عالی برای زندگی و امنیت اجتماعی و سیاسی موجود در آن شرایط را برای داشتن زندگی در رفاه و آسایش فراهم کرده است. برای همین هر ساله عده زیادی از کشورهای دور و نزدیک به بهانه های مختلف چون تفریح ، زندگی در آرامش پس از بازنشستگی ، یافتن کار مناسب و راه اندازی کسب و کار تازه و یا ادامه تحصیل به این کشور کوچک مهاجرت می کنند و از امکانات طبیعی و مادی آن سود می برند.

دریافت اقامت موقت در قبرس از طریق تحصیل در دانشگاه

دریافت اقامت تحصیلی یکی از راه هایی است که افراد و اتباع خارجی می توانند برای مدت چند سال اقامت موقت این کشور اروپایی را اخذ نمایند و از طریق آن بتوانند با ماندن در این کشور به دنبال راهی برای دریافت اقامت دائم در آن باشند.  تحصیل در قبرس و دریافت بورسیه تحصیلی در قبرس راهی آسان ، مطمئن و کم هزینه برای همه کسانی است که نخبه هستند و از هوش و ذکاوت زیادی برخوردارند و به دلایلی نمی توانند از راه های دیگر اقامت یک کشور اروپایی را دریافت نمایند. مشاوران املاک ۹۰ را با شرایط بورسیه تحصیلی در قبرس همراهی کنید.

مدارس قبرس

در این کشور کوچک دبستان و دبیرستان های معتبر فراوان وجود دارد که خدمات آموزشی را در سطح عالی تدریس می کنند. زبان رسمی و تحصیلی در مدارس این کشور زبان یونانی است. افراد از ۶ تا ۱۸ سالگی در مدارس دولتی به صورت رایگان تحصیل می کنند. مگر این که خانواده ها دوست داشته باشند از مدارس غیر انتفاعی برای آموزش فرزندانشان استفاده کنند و هزینه تحصیل را بپردازند. زبان فرانسوی و انگلیسی در مدارس خصوصی تدریس می شود.

بورسیه تحصیلی در قبرس

دوره های تحصیل در قبرس

شرایط تحصیل در قبرس با سایر کشورها اندکی متفاوت است . برای این که پله های تحصیلی در مدارس و دانشگاه های این کشور به درستی سپری شود. پس در اتمام دوره دبیرستان مدرک « certificate » پس از پایان یک دوره چند ماه آموزشی و کسب نمره قبولی به دانش آموز اعطا می شود. با شرکت در این دوره فرد برای انجام کار و حضور در اجتماع آموزش می بیند. پس از آن با دوسال ادامه تحصیل و مدرک « diploma » را دریافت می کند.

پس از دیپلم دوره « higher diploma  » یا همان کاردانی دریافت می شود. این دوره حدود سه سال به طول می انجامد. پس از آن دوره « bachelor » لیسانس است که تقریباً ۴ سال ادامه دارد. دو سال دیگر ادامه می یابد تا فرد مدرک مستر (فوق لیسانس) را دریافت نماید. اگر ۴ سال دیگر ادامه دهد مدرک پی اچ دی (دکتری) به او داده میشود.

ادامه تحصیل در قبرس

دانشگاه های خصوصی و دولتی در این کشور خدمات آموزشی را ارائه می دهند. شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های خصوصی بسیار آسان تر از دانشگاه های دولتی است. دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه دولتی باید در آزمون ورودی شرکت کنند. پس از قبولی وارد دانشگاه می شوند.

وزارت تحصیلات عالیه در قبرس توسط شورای (SEKAP ) تاییدیه و سازمان KYSATS کنترل‌ علمی مراکز علمی نظارت و کنترل مدارک صادره از دانشگاه ها را انجام می دهند.

بورسیه تحصیلی در قبرس

تمامی متقاضیان تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و برخی رشته های تحصیلی در مقطع دکتری پس از گذراندن یک ترم تحصیلی در دانشگاه های این کشور برای دریافت بورسیه تحصیلی برای ادامه تحصیل خود در این کشور اقدام نمایند.

دانشجویان خارجی اگر بتواند کل نمره دروس ارائه شده را دریافت نمایند به صورت صد درصد از پرداخت هزینه تحصیلی معاف می شوند. این امکان تا شرط اخذ نمره بالا تا ۵۰% از هزینه تحصیلی (۷۵% نمره را دریافت نمایند) نیز امکان پذیر است. چنانچه دانشجو مدرکی معتبر ارائه دهد که فقط از عهده ۵۰% از هزینه بر می آید شرایطی وجود دارد که ۵۰% دیگر بخشیده می شود. اگر دانشجو از طریق دریافت نمره عالی بتواند اخذ بورسیه را داشته باشد نیاز به ارائه مدرک عدم تمکین مالی نخواهد داشت.

بورسیه تحصیلی در قبرس

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورس تحصیلی

  • اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
  • اصل مدارک شناسایی معتبر و کپی برابر اصل همه صفحات
  • چند قطعه عکس پاسپورتی
  • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با ترجه رسمی آن همراه با ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی با تاید از وزارت خارجه کشور مربوطه
  • برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ارائه همه مدارک بالا همراه  ارائه مدرک کارشناسی همراه با ترجه رسمی و ریز نمرات دوره کارشناسی
  • برای تحصیل در مقطع دکتری همه موارد ذکر شده در بالا همراه با ارائه مدرک کارشناسی ارشد و ترجمه رسمی آن همراه با ارائه ریز نمرات دوره کارشناسی

چنان چه در دانشگاه قبرس نفر برتر شناخته شوید ، این امکان برایتان وجود دارد که توسط دانشگاه های معتبر اروپایی و آمریکایی برای مراحل بالاتر بورسیه شوید.

اگر تجربه تحصیل در قبرس را داشته اید و از بورسیه تحصیلی در قبرس استفاده کرده اید و یا در این مسیر با مشکلات و موانعی برخورد نموده اید ، تجربه و یافته های خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE