جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

بررسی شرایط ادامه تحصیل در قبرس

بررسی شرایط ادامه تحصیل در قبرس

اگر قصد ادامه تحصیل در قبرس را دارید ، مشاورین املاک نود را همراهی نمایید و از شرایط  تحصیل در دانشگاه های قبرس و هزینه های آن مطلع شوید.

قبرس کشوری تازه به استقلال رسیده و جزو اتحادیه اروپا است. در چند دهه اخیر در این کشور توریستی دانشگاه های معتبر با استانداردهای آموزشی جهانی برپا شده است. عده زیادی به علت شرایط مناسب زندگی و معتبر بودن دانشگاه های این کشور ، برای ادامه تحصیل به قبرس مهاجرت میکنند و برای مدت چند سال اقامت این کشور اروپایی را دریافت می کنند. با مشاورین املاک نود همراه باشد و از شرایط تحصیل در دانشگاه های قبرس و چگونگی تحصیل در این دانشگاه ها اطلاع حاصل نمایید.

همچنین بخوانید: چگونگی دریافت ویزای تحصیلی در قبرس

شرایط تحصیل در قبرس

قبرس کشوری کوچک با استانداردهای زندگی اروپایی است. آب و هوای معتدل مدیترانه ای ، فرصت های شغلی برابر برای همه ، امنیت اقتصادی و اجتماعی ، دانشگاه های معتبر علمی ، هزینه های مناسب زندگی ، هزینه کم خرید یا اجاره ملک مسکونی و تجاری در این کشور نسبت به سایر کشورهای منطقه مدیترانه ، وجود تفرجگاه ها و اماکن تاریخی و گردشگری بی نظیر همه و همه شرایط را برای تحصیل در این کشور کوچک توریستی فراهم آورده است.

تحصیل در دانشگاه های قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی در شهر فاماگوستا در قبرس شمالی ، دانشگاه Near east university در شهر نیکوزیا قبرس شمالی و  دانشگاه اروپایی  of lefke European university دانشگاه های معتبر و مورد تایید وزارت علوم  در این کشور می باشند. رشته های فنی و مکانیکی ، علوم پایه ، فنی و مهندسی ، کشاورزی و علوم پزشکی در این دانشگاه ها تدریس می شود.

برای نمونه در دانشگاه مدیترانه شرقی ۱۲ دانشکده ( معماری ، علوم پایه و هنر ، اقتصاد و تجارت ، ارتباطات . مطالعات رسانه ای ، حقوق و قانون ، فنی و مهندسی ، جهانگردی ، داروسازی ، دندانپزشکی ، پزشکی و علوم بهداشت) وجود دارد که هر دانشکده چندین رشته را آموزش میدهد.

بررسی شرایط ادامه تحصیل در قبرس

شرایط ثبت نام در دانشگاه های قبرس

برای اینکه بتوانید در دانشگاه قبرس برای مقطع کارشناسی در یکی از رشته های موجود ثبت نام نماید باید مدرک دیپلم داشته باشید. پذیرش از طریق آزمون و مصاحبه انجام می شود. در دست داشتن مدرک زبان معتبر الزامی نیست اما داشتن مدرک زبان بین المللی کمک زیادی به پذیرش دانشجو می کند. تحصیل در مقطع کارشناسی ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. تدریس به زبان انگلیسی صورت می گیرد. بنابراین تسلط بر این زبان به دانشجو کمک زیادی می کند. اگر بر  زبان انگلیسی تسلط ندارید ف نگران نباشید با بودن در قبرس و تحصیل در دانشگاه های آن به خوبی در کمترین زمان ممکن خواهید توانست بر زبان انگلیسی مسلط شوید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه های قبرس

 • ترجمه رسمی کلیه مدارک تحصیلی با اصل فارسی آن
 • برای تحصیل در رشته های کارشناسی و مهندسی ترجمه گواهی و ریز نمرات دوره دبیرستان
 • برای رشته های پزشکی و داروسازی ترجمه و اصل گواهی تحصیلی دبیرستان و پیش دانشگاهی با ریز نمرات
 • برای ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد در دست داشتن ترجمه رسمی و ریز نمرات کارشناسی
 • برای ثبت نام در مقطع دکتری در دست داشتن ریز نمرات و ترجمه رسمی و اصل گواهی پایان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • ترجمه هر نوع گواهینامه تحصیلی و مهارتی که در زندگی کسب کرده اید.

لوازم ورزشی و تجهیزات لب تاب و گوشی و مخلفات مربوطه را به همراه داشته باشید. چون که هزینه تهیه آن در قبرس برایتان هزینه زیاد در بر خواهد داشت.  لباس تابستانی ، دمپایی و کفش و کلاه به همراه داشته باشید. اندکی پوشاک زمستانی نیز با خود برای روزهای سرد به همراه داشته باشید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

برای این که بتوانید در یکی از رشته های کارشناسی ارشد ثبت نام نمایید به مدرک کارشناسی و مدرک زبان معتبر نیاز دارید. تحصیل در این مقطع دو سال طول می کشد.

با در دست داشتن مدرک کارشناسی ارشد ، این امکان برای شما پیش می آید که در یکی از رشته های دکتری ثبت نام نماید. کافی است که مصاحبه مربوطه را با موفقیت پشت سر بگذارید و مدرک کارشناسی ارشد و مدرک زبان معتبر در دست داشته باشید. تحصیل در این دوره ۳ تا ۵ سال به طول می انجامد. برای دانشجویان دکتری از ترم دوم به بعد امکان یافتن شغل مناسب وجود دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های قبرس

در کشور قبرس ۳ دانشگاه معتبر دولتی و ۵ دانشگاه عالی خصوصی وجود دارد.  هر کدام این دانشگاه ها چندین  دانشکده را با تدریس رشته های گوناگون تحصیلی پوشش می دهند. در شهر نیکوزیا (پایتخت این کشور) دانشگاه «نیکوزیا» یکی از معتبرترین دانشگاه های این کشور است. در ادامه با مشاوران املاک ۹۰ همراه باشید و از برخی هزینه های تحصیلی در دانشگاه نیکوزیا آشنا شوید.

بررسی شرایط ادامه تحصیل در قبرس

هزینه تحصیل در دانشگاه نیکوزیا

در مقطع کارشناسی سالانه برای تحصیل در این دانشگاه حدود ۱۰۰۰۰ یورو نیاز دارید.

برای کل مقطع کارشناسی ارشد (۲ سال تحصیلی) ۱۰ تا ۳۰ هزار یورو نیاز است.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری برای سه سال ۱۳۵۰۰ یورو و به ازای هر سال اضافه ۱۵۰۰ یورو دیگر از شما دریافت می شود.

 چرا ادامه تحصیل در قبرس

کشور تازه استقلال یافته قبرس دارای شرایط ایده آل برای زندگی است. از نظر امنیت این کشور دارای امنیت خوبی است. دانشگاه های ان معتبرند و هزینه تحصیل در آن نسبتاً مناسب است. امکان انتقال به دانشگاه های اروپایی و امریکایی معتبر و بورس تحصیلی به آن دانشگاه ها برای دانشجویان نخبه فراهم است. بسیاری از افراد سرشناس اروپایی و خاورمیانه دانشگاه های قبرس را برای ادامه تحصیل خوب انتخاب می کنند.

مزایای تحصیل در قبرس

 • دانشگاه های موجود در این کشور از نظر علمی دارای رتبه عالی است و مدارک صادر شده از این دانشگاه ها  مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران است.
 • امکان ادامه تحصیل برای همه کس در این دانشگاه ها وجود دارد.
 • برای مشمولین تحصیلی ، امکان مرخصی معافیت سربازی موجود می باشند.
 • برای دانشجویان دوره دکتری از ترم دوم به بعد امکان یافتن شغل مناسب موجود می باشد.
 • امکان ترانسفر دانشگاهی برای آموزش به دانشگاه های آمریکا ، اروپا و کانادا
 • عدم نیاز به مدت معتبر بین المللی زبان انگلیسی برای پذیرش اولیه
 • امکان تقویت زبان انگلیسی و دریافت مدارک معتبر بین المللی برای دانشجویان
 • امکان زندگی و تحصیل برابر با استانداردهای اتحادیه اروپا برای همه در این کشور وجود دارد.

مدارس بین المللی معتبر موجود در قبرس

علاوه بر دانشگاه های معتبر در این کشور اروپایی مدارس ابتدای و دبیرستان های معتبر برای تحصیل فرزندان مهاجر ان و ساکنان قبرسی موجود است که در آن مدارس مطابق با استانداردهای بین المللی و جهانی امکانات و آموزش های تحصیلی ارائه می شود. با مشاوران املاک ۹۰ همراه باشید و چند نمونه از مدارس بین المللی این کشور کوچک را بشناسید.

 • مدرسه خصوصی هریتیج
 • آکادمی آمریکایی نیکوزیا
 • مدرسه آمریکایی لارناکا
 • آکادمی انگلیسی نیکوزیا
 • مدرسه فالکون
 • دبیرستان زنیون قبرس

اگر تجربه تحصیل در قبرس و با شرایط تحصیل و هزینه های زندگی در این کشور آگاهی دارید ، تجربه و آموخته های خود را در رابطه با تحصیل در دانشگاه های قبرس با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE