جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

شرایط مهاجرت به ترکیه در سال ۹۸ برای ایرانیان

برای مهاجرت به ترکیه چه شرایطی لازم است؟

برای مهاجرت به ترکیه چه شرایطی لازم است و انواع مهاجرت به چه صورتی می باشد؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط لازم برای مهاجرت به ترکیه بپردازیم.

ترکیه، کشوری اوراسیایی است که در جنوب شرقی اروپا و جنوب غربی آسیا قرار دارد و دو قاره مهم آسیا و اروپا را به هم متصل می کند. مساحت این کشور نصف ایران کمتر و جمعیت در حدود ۷۷ میلیون را دارا است. ترکیه یک کشور کوهستانی و به نسبت پر باران است. شهر آنکارا پایتخت ترکیه می باشد که از شهر های آرام و تجاری کشور ترکیه محسوب می شود. شهر استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه و تنها شهری است که در بین قاره اروپا و آسیا قرار گرفته است. استانبول یکی از شهرهای مهم ترکیه و پیشرفته ترین شهر ترکیه می باشد که بسیاری از افراد این شهر را برای مهاجرت انتخاب می کنند.

کشور ترکیه یکی از کشورهایی است که به دلیل فاصله کم و نزدیکی فرهنگ بسیار مورد استقبال ایرانیان برای مهاجرت و مسافرت قرار می گیرد. در ادامه این مقاله شما را با برخی از شرایط مهاجرت به ترکیه و انواع مهاجرت آشنا خواهیم کرد پس در ادامه با ما همراه باشید.

ویزای ترکیه

از جمله شرایط مهاجرت به ترکیه دریافت ویزا این کشور می باشد. صرف نظر از دلیل مهاجرت، برای ورود به هر کشوری نیاز به یک گذرنامه معتبر از کشور مبدأ خود دارید. و گذرنامه شما حداقل باید ۹۰ روز اعتبار داشته باشد. نیاز شما به ویزا بسته به کشور مبدأ، مدت اقامت و دلیل سفر مشخص می شود. بسیاری از کشورها به شهروندان خود اجازه سفر سه ماهه را به کشور ترکیه را بدون ویزا می دهند اما برخی از ملیت ها برای ورود به ترکیه معاف از ویزا نیستند بلکه باید قبل از ورود به مرز ترکیه برای دریافت ویزا هزینه نقدی پرداخت کنند. برای پرداخت هزینه های ویزا هر کشور و طول اقامت مجاز می توانید با وزارت خارجه ترکیه تماس حاصل کنید و یا می توانید به وب سایت آن مراجعه و اطلاعات هزینه های مربوط برای دریافت ویزا را مطالعه کنید.

ویزای ترکیه

ویزای ترکیه

اقتصاد ترکیه

یکی دیگر از شرایطی که در مهاجرت به ترکیه به آن باید توجه کرد اقتصاد ترکیه می باشد. ترکیه یکی از کشورهایی است که از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار می باشد. از مهم ترین منابع درآمد مردم کشور ترکیه می توان به تجارت، صادرات و وادرات اشاره کرد و دلیل آن نزدیکی این کشور به دریا می باشد. کشور ترکیه همچنین از لحاظ کشاورزی یکی از مهم ترین کشورهای دنیا محسوب می شود. واحد پول ترکیه لیر می باشد.

فرهنگ ترکیه

یکی از شرایطی که در هنگام مهاجرت به هر کشور باید به آن توجه کرد فرهنگ آن کشور است. کشور ترکیه از جمله کشورهای تاریخی کشور جهان است در حقیقت همان حکومت عثمانی سابق می باشد.

زبان اصلی کشور ترکیه، ترکی استانبول است و به لاتین می نویسند. کشور ترکیه از لحاظ تاریخ و فرهنگ، سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند به همین دلیل به عنوان یک کشور توریستی نیز شناخته می شود. از جمله شهرهای مهم ترکیه ازمیر، قونیه، کمر و کوش آداسی می باشد.

انواع روش های مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه به طور کلی به دو دسته اقامت دائم و اقامت توریستی تقسیم می شود که هر کدام از این دوسته خود دارای زیر مجموعه هایی هستند که در ادامه شما را با برخی از آن ها آشنا می کنیم.

اقامت توریستی ترکیه، بدون داشتن ویزا

این نوع اقامت ۳ ماهه است و برای ایرانیان بدون ویزا می باشد. توجه داشته باشید که در این نوع اقامت افراد می توانند به مدت ۳ ماه در این کشور اقامت توریستی داشته باشند اما نمی توانند هیچ گونه فعالیت تجاری و یا تحصیلی انجام دهند بلکه تنها می توانند همانند توریست در این کشور بمانند و استراحت کنند.

اقامت توریستی ترکیه، بدون داشتن ویزا

اقامت توریستی ترکیه، بدون داشتن ویزا

اقامت ۶ ماهه توریستی در ترکیه با دفترچه اقامت

این نوع اقامت نیز همانند اقامت ۳ ماهه است با مدت زمان بیشتر برای گردش و تفریح می باشد. برای دریافت اقامت ۶ ماهه در ترکیه، نیاز به دفترچه اقامت دارید که برای دریافت آن باید ۱۵ روز منتظر بمانید. در این نوع اقامت نیز فرد حق هیچ گونه فعالیتی را ندارد اما متقاضی می توانید با خرید یا اجاره ملک اقامت یک ساله را بگیرد.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

افراد می توانند با خرید ملک یا خانه در ترکیه می‌ توانند اقامت دائم را دریافت کنند. مزیت این نوع مهاجرت به ترکیه این است که فرد نیاز به سرمایه زیاد برای تجارت و سرمایه گذاری ندارد. افراد می توانند با خرید ملک در ترکیه هم اقامت دائم را دریافت کنند و هم با افزایش قیمت ملک خریداری شده نیز روبرو خواهند شد. امکان اقامت در ترکیه از طریق سرمایه گذاری هم برای اتباع خارجی فراهم است. 

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

مهاجرت به ترکیه از طریق اقامت تحصیلی در ترکیه

یکی از ساده ترین و راحت ترین نوع اقامت در ترکیه، اقامت تحصیلی می باشد. برای تحصیل در ترکیه ابتدا باید مدرک زبان ترکی را از طریق آزمون، با نمره خوب دریافت کنید و سپس برای ادامه تحصیل در ترکیه اقدام کنید. پس از کسب مدرک زبان ترکی می توانید مدارک خود را به دانشگاه مورد نظر بفرستید و مراحل ثبت نام را طی کنید. بعد از تأیید مدارک از سوی دانشگاه مورد نظر شما می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی و اقامت دانشجویی اقدام کنید.

توجه داشته باشید که بعد از پایان دوره تحصیلی شما اگر قصد ماندن در کشور ترکیه را داشته باشید باید ویزای خود را به ویزای دیگری مانند کاری تبدیل کنید.

مهاجرت به ترکیه از طریق اقامت تحصیلی در ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق اقامت تحصیلی در ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق اقامت کاری و استخدام

دریافت اقامت کاری در ترکیه همانند کشورهای دیگر دارای شرایط خاصی است که امکان دریافت آن کم است. برای دریافت این نوع اقامت شما ابتدا باید توسط کارفرما و یا یک شرکت معتبر در ترکیه پذیرفته شوید. پس از انجام اقدامات لازم، فرد باید از طریق شرکت مورد تأیید قرار گیرد و با دریافت اقامت یک ساله مشغول به کار شود. با تمدید اقامت به مدت ۵ سال آنگاه شخص می تواند برای مهاجرت به ترکیه اقدام کند و اقامت دائم را دریافت نماید.

مهاجرت به ترکیه از طریق اقامت کاری و استخدام

مهاجرت به ترکیه از طریق اقامت کاری و استخدام

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

از دیگر روش های دریافت اقامت کشور ترکیه، ازدواج است. برای دریافت این نوع اقامت باید با فردی ازدواج کنید که خود پناهنده نباشد بلکه باید دارای اقامت دائم در ترکیه باشد و همچنین باید ازدواج به صورت رسمی صورت گیرد.

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

صوری بودن مدارک و ازدواج، پیگرد قانونی دارد. بعد از ۵ سال ازدواج و زندگی مشترک، پلیس ترکیه بعد از انجام تحقیقات لازم و کسب اطلاعات در مورد صحت ازدواج آنگاه اقامت دائم را به فرد می دهد.

در این مقاله شرایط مهاجرت به ترکیه را بررسی و اطلاعات مورد نظر را در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم این اطلاعات برای شما سودمند و مفید واقع شده باشد از آن استفاده کنید. در صورتیکه در زمینه اقامت ترکیه به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید، مشاورین املاک نود آماده هستند تا در این زمینه به شما مشاوره رایگان بدهند.

يك ديدگاه

  1. حامد

    در   مي گويد: 

    واقعا مهاجرت به ترکیه هم خیلی سخت نیست چون من دارم تحقیق میکنم در مورد این موضوع در چند جای دیگه مطالعه کردم اما مانند سایت شما توضیح نداده بودند.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE