جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

شرایط اخذ ویزای کاری در ترکیه در سال ۲۰۱۹

شرایط اخذ ویزای کاری در ترکیه در سال 2019

شرایط اخذ ویزای کاری در ترکیه در سال ۲۰۱۹ به چه صورتی است و چگونه می توانیم ویزای کاری کشور ترکیه را دریافت کنیم؟ هم اکنون این مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

بسیاری از ایرانیان کشور ترکیه را به دلیل فاصله کم، نزدیکی فرهنگ های دو کشور به همدیگر، حضور ایرانیان زیاد و هزینه های پایین زندگی، برای کار و مهاجرت انتخاب می کنند.

کشور ترکیه به عنوان یکی از سریع ترین اقتصادهای در حال رشد جهان شناخته می شود و جز ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان نیز می باشد. هر گاه فردی تصمیم می گیرد به وسیله دریافت ویزای کاری در ترکیه به این کشور مهاجرت کند در ابتدا سؤالاتی در ذهن او شکل می گیرد و به آن ها می اندیشد. چرا کار و زندگی در کشور ترکیه؟ شرایط اخذ ویزای کاری در ترکیه به چه صورت است؟ چگونه می تواند در این کشور کار پیدا کند؟ و …

در این مقاله ما قصد داریم که اطلاعات مورد نیاز و شرایط اخذ ویزای کاری در ترکیه در سال ۲۰۱۹ را در اختیار شما قرار دهیم. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با این شرایط آشنا شوید.

مهاجرت کاری و شرایط اخذ ویزای کاری در ترکیه

مهاجرت کاری و شرایط اخذ ویزای کاری در ترکیه

مهاجرت کاری و شرایط اخذ ویزای کاری در ترکیه

یکی از راه های دریافت اقامت و مهاجرت به کشور ترکیه اخذ ویزای کاری است که می توان پس از پیدا کردن کار و تأیید شدن از طریق کارفرما، برای اخذ اقامت در ترکیه اقدام کرد. البته این روش یکی از روش های دریافت اقامت در ترکیه است راه های دیگری مانند اخذ ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری هم وجود دارد. البته تابعیت ترکیه از طریق تولد فرزند در این کشور امکان پذیر نیست. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت، شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص، حقوق کاری در ترکیه می توان با مؤسسات مهاجرت به ترکیه تماس حاصل کرد.

وضعیت و شرایط کار در ترکیه

کشور ترکیه یک کشور توریستی است و صنعت گردشگری نقش مهمی را در اقتصاد این کشور ایفا می کند. بخش اصلی اقتصاد کشور ترکیه تولید، کشاورزی و گردشگری است. ترکیه از جمله کشورهایی است که در زمینه ایجاد اشتغال و کار بیشترین میزان استخدامی را دارد. این میزان استخدام حتی از کشورهای انگلستان، فرانسه و کانادا نیز بیشتر است.

برای دریافت اقامت در ترکیه شما نیاز به اجازه کار در کشور ترکیه را دارید. برای ورود به کشور ترکیه جهت کار شما نیازمند به اخذ ویزا کاری هستید. اگر شما در کشوری هستید که نیاز به ویزا ندارید، با توجه به موافقت نامه معافیت ویزا بایستی به وب سایت رسمی وزارت امور خارجه ترکیه رجوع کنید سپس قرار داد کاری امضا شده از یک شرکت ترکیه ای را جهت دریافت ویزای کاری تحویل و مراحل آن را طی کنید و انجام دهید.

وضعیت و شرایط کار در ترکیه

وضعیت و شرایط کار در ترکیه

دو راه برای دریافت کار در کشور ترکیه وجود دارد. روش اول، اقدام از طریق یک کارفرما که شما را در وزارت کار و امور اجتماعی این کشور تأیید کنید و روش دوم، اقدام مستقیم از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه می باشد. در هر دو روش برای انجام مراحل کار و تأیید آن ها حداقل ۳۰ روز نیاز است. در صورت اجازه کار در کشور ترکیه بر طبق قوانین این کشور، شما با کارفرما مشخص در یک حرفه ای خاص در یک مکان معین مشغول به کار می شوید. پس از گذشت یک سال در صورت توافق بین دو طرف اجازه کار به مدت سه سال دیگر قابل تمدید است. فرد باید جهت تمدید اجازه کار در کشور ترکیه باید حداقل ۱۵ روز قبل از اتمام مجوز جهت تمدید آن اقدام کند.

نکته که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر شما به واسطه اقامت تحصیلی در کشور ترکیه حضور دارید نمی توانید برای اخذ ویزای کاری در ترکیه اقدام کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری در ترکیه

۱-‌ دفترچه اقامت

۲-‌ ارائه برگه اقامت و پاسپورت

۳-‌ یک قطعه عکس

۴-‌ کد ملی جمهوری ترکیه که از سوی اداره امنیت ترکیه و مخصوص تابعه خارجی

۵-‌ برگه درخواست کار و پیشنهاد کاری از کارفرما

۶-‌ مدارک تأیید صحت پیشنهاد کاری

۷-‌ برگه درخواست الکترونیکی

۸-‌ مدارک صحت کمپانی که درخواست شما را تأیید کرده است

۹-‌ آدرس ایمیل کارفرما

۱۰-‌ کد رمز دولتی کارفرما خود

نحوه درخواست ویزای کاری در ترکیه

نحوه درخواست ویزای کاری در ترکیه

نحوه درخواست ویزای کاری در ترکیه

در ابتدا شما به یک قرارداد کاری و یا پیشنهاد کاری نیاز دارید. هنگامی که مدارک و اسناد شما آماده شدند باید به اداره MLSS تحویل داده شوند. پروسه زمانی بررسی پرونده شما ۹۰ روز طول خواهد کشید.

اگر درخواست شما مورد تأیید قرار گرفت باید به صورت حضوری به کشور ترکیه مراجعه کنید و ویزای کاری و اجازه دریافت گذر نامه خود را مهر و تأیید نمایید. اگر شما در داخل ترکیه درخواست ویزای کاری صادر نمایید، شما می توانید برای بررسی پرونده خود به دفاتر MLSS در آنکارا مراجعه کنید تا ویزا و اقامت شما مورد بررسی قرار گیرد.

چه افرادی می توانند اجازه کار در کشور ترکیه را دریافت کنند؟

۱-‌ افرادی که از یک شرکت ترک پیشنهاد همکاری دارند.

۲-‌ شهروندان خارجی که کارت اقامت معتبر دارند مانند دارندگان اقامت توریستی ترکیه، درمان پزشکی، فعالیت ورزشی و حداقل ویزای ۶ ماهه معتبر به جز دارندگان اقامت تحصیلی.

توجه داشته باشید که اگر فردی هیچکدام از شرایط بالا را دارا نباشد می تواند ابتدا اقامت توریستی در ترکیه را دریافت کند و سپس برای دریافت ویزای کار در ترکیه اقدام کند.

مزایای اخذ اقامت کاری در ترکیه

۱-‌ امکان دریافت اقامت بلند مدت در ترکیه

۲-‌ بعد از ۴ سال کار رسمی در ترکیه می توانید برای دریافت حق شهروندی در ترکیه درخواست دهید و در صورت دریافت موافقت دولت ترکیه پاسپورت ترک دریافت کنید.

۳-‌ استفاده از بیمه درمانی ترکیه که تمامی هزینه های درمانی شما را پرداخت می کند.

۴-‌ با کار در ترکیه، شما دارای سابقه کار بین المللی خواهید بود و می توانید از آن برای مهاجرت به کشورهای دیگر اقدام کنید.

در این مقاله به بررسی شرایط اخذ ویزای کاری در ترکیه در سال ۲۰۱۹ پرداختیم و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده را ببرید و با دیگر مقاله های ما در سایت همراه باشید.

۲ نظرات

 1. رسول

  در   مي گويد: 

  سلام میشه لطفا کمی بیشتر درباره ی این موضوع توضیح دهید که کسی برای تحصیل در ترکیه باشه نمیتونه ویزای کاری بگیره؟

  پاسخ
 2. سمیه

  در   مي گويد: 

  سلام واقعا از سایت املاک نود ممنونم بخاطر تمام اطلاعاتی که در اختیار ما قرار میدن.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE