جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

شرایط مهاجرت و اخذ اقامت در ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ترکیه

شرایط لازم برای مهاجرت و اخذ اقامت در ترکیه از طریق سرمایه گذاری به چه صورت است و چگونه می توانیم در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟

روش های زیادی برای مهاجرت و اخذ اقامت در ترکیه وجود دارد که یکی از این روش های مهاجرت و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری است.

سرمایه گذاری در یک کشور دیگر دارای منافع و ریسک های خاص خودش می باشد اما به هر حال در هنگام سرمایه گذاری در کشورهای مختلف باید تمام جوانب مثبت و منفی آن را در نظر گرفت و آن ها را بررسی کرد. کشور ترکیه، هنوز عضو اتحادیه اروپایی نشده است اما برای سرمایه گذاران خارجی، بخصوص اروپایی و ایرانی که علاقمند به تأسیس یک شرکت هستند بسیار جذاب است.

اقتصاد ترکیه به طور چشمگیری در حال رشد و توسعه است. و اخیراً با کاهش قیمت نفت سود زیاد نصیب کشور ترکیه شد و پول جاری این کشور تا ۲۴ درصد در برابر دلار کاهش داشت. با توجه به کشمکشهای موجود در همسایگان اطراف کشور ترکیه، سرمایه گذاری در این کشور نیاز به شجاعت بالایی دارد. البته تا زمانی که شما به درستی عمل کنید ضرری نخواهید کرد.

دلایل سرمایه گذاری در ترکیه

۱-‌ اقتصاد فوق: اقتصاد ترکیه دارای یک رشد ثابت با یک نرخ رشد واقعی سالیانه در حدود ۷/۴ درصدی می باشد. انتظار می رود اقتصاد امیدوار کننده ای با آینده ای درخشان یکی از سریع ترین رشدهای اقتصادی در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا با نرخ رشد واقعی سالیانه ۸/۳ را داشته باشد.

۲-‌ موقعیت مرکز: کشور ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی همانند پلی میان شرق و غرب و جنوب به شمال می باشد. بنابراین یک خروجی مؤثر را به بازارهای اصلی ایجاد می کند.

۳-‌ نیروی کار با کیفیت و رقابت کننده: سرمایه گذاران می توانند برای کسب و کار و تجارت خود نیروهای محلی را استخدام کنند و کارامدی نیروی کار در این کشور رو به افزایش است.

۴-‌ جمعیت: بیشتر از نیمی از جمعیت کشور ترکیه را جوانان زیر ۳۱ سال تشکیل می دهند که به معنی آن است که ترکیه دارای بیشتزین جمعیت جوان در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپایی است.

۵-‌ زیر ساخت های ترکیه: زیر ساخت های ترکیه به خصوص در فناروری به خوبی توسعه یافته اند و هزینه ها برای نقل و انتقال دریایی بسیار پایین است. که این خود عامل بسیار مهمی برای سرمایه گذاران خارجی می باشد که نیاز به وسایل مختلفی برای نقل و انتقال تولیداتشان به کشورهای مهم عضو اتحادیه اروپایی دارند.

۶-‌ فضای سرمایه گذاری اصلاح طلبانه و جالب توجه با رقابت بسیار بالا: مسئولان کشور ترکیه بسیار از محدودیت ها را برای سرمایه گذاران خارجی در ترکیه را از میان برداشته اند و یک محیط دوستانه و تجاری را به وجود آورده اند. در بین هیچکدام از سرمایه گذاران خارجی تفاوتی قائل نمی شوند و با همه آن ها به صورت برابر و یکسان رفتار می کنند.

۷-‌ مالیات پایین و پاداش ها: مالیات بر شرکت های حقوقی از ۳۳ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است و پاداش ها برای سرمایه گذاری های استراتژیکی، سرمایه گذاری های با مقیاس بالا و منطقه ای می باشد.

۸-‌ بازار داخلی بزرگ: کشور ترکیه دارای ۶/۷۳ میلیون مشترک تلفن همراه، ۴۸/۶ میلیون مشترک اینترنت، ۱۸۱ میلیون مسافر خطوط هوایی، ۵۸ میلیون استفاده کننده از کارت های اعتباری و ۶/۳۵ میلیون توریست بین المللی در سال می باشد.

۹-‌ راه انرژی محل اتصال با اروپا: کشور ترکیه یک محل اتصال بسیار مهم به شمار می آید. ترکیه از یک طرف در مجاروت تأمین کننده های انرژی جهان قرار گرفته است و طرف دیگر به بزرگ ترین مصرف کننده انرژی در دنیا یعنی اروپا متصل است. به همین دلیل کشور ترکیه به یک پایانه و محل اتصال انرژی در منطقه تبدیل شده است.

شرایط سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در کشور ترکیه برای کسانی که می خواهند با اقامت کاری نزدیک به ایران و بهره مندی از اقتصادی کشور ترکیه را دارند بسیار مناسب است. با سرمایه گذاری در کشور ترکیه می توان برای دریافت اقامت در کشور ترکیه اقدام کرد ولی نمی توان تابیعیت کشور ترکیه را گرفت. اخذ تابعیت کشور ترکیه با توجه به شرایط خاص این کشور، بسیار سخت و دشوار است. برای ثبت یک شرکت و سرمایه گذاری در ترکیه مدارک زیر لازم است:

  • گواهی رسمی وابستگی (چهار کپی و یک مدرک اصل)
  • امضا رسمی دادخواست (دو کپی)
  • کارت های هویت رسمی مدیران شرکت (یک کپی)
  • در مورد اینکه شریک خارجی یک شخص حقیقی است، برای هر سهامدار حقیقی دو کپی از گذرنامه های هر کدام مورد نیاز است.

توجه داشته باشید که همه موراد به جز مورد اول، در خارج از کشور ترکیه انجام می شوند و باید توسط کنسولگری کشور ترکیه تأیید شوند. سرمایه گذاری در ترکیه بسته به نوع سرمایه گذاری متفاوت است. سرمایه گذاری می تواند به صورت خرید ملک، راه اندازی یک کسب و کار جدید و یا به صورت شرکت در یک پروژه و بهرمندی از سود ماهیانه آن باشد. بسیاری از سرمایه گذاران خارجی که در کشور خود صاحب تجارت های بزرگ می باشند بسیار مشتاق به دایر کردن یک یا چند شعبه از کسب و کار خود در کشورهای آسیایی از جمله ترکیه هستند، که علاوه بر توسعه کار خود به صورت بین المللی می توانند اقامت در این کشور را نیز به دست آورند.

برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه باید یک پروسه ۴ الی ۵ ساله طی شود، گرچه این پروسه از طریق خرید ملک با مبلغ بسیار بالا سریع تر امکان پذیر است. شما می توانید با مراجعه با سایت های زیر اطلاعات جامع و کامل در مورد شرایط مهاجرت و اخذ اقامت در ترکیه از طریق سرمایه گذاری را به دست آورید:

  • invest.gov.tr
  • wallstreetdaily.com
  • companyformationturkey.com

در این مقاله شرایط مهاجرت و اخذ اقامت در ترکیه را از طریق سرمایه گذاری بررسی کردیم و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم این اطلاعات سودمند و مفید واقع شده باشد.

يك ديدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE