جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

شرایط اخذ اقامت در ترکیه از طریق حساب بانکی

اقامت در ترکیه

چگونه می توانیم برای اخذ اقامت در ترکیه از طریق حساب بانکی اقدام کنیم؟ شرایط لازم برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه به چه صورت است؟

یکی از بهترین کشورهای که برای انجام خدمات مختلف ایرانیان بسیار مناسب می باشد،  کشور ترکیه است که در همسایگی ایران قرار دارد.

ایجاد حساب بانکی در ترکیه یکی از گزینه ها برای تجار ایرانی یا حتی افراد عادی است که نیازمند به جا به جایی پول در سطح جهانی دارند. برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه ابتدا نیاز است، نوع خدماتی که مد نظر دارید را مشخص نمایید. برای مثال با افتتاح حساب بانکی برخی از موارد زیر را دریافت کنید:

 • دریافت دبیت کارت برای خرید در ترکیه.
 • دریافت کارت برای خرید آنلاین از ترکیه.
 • امکان دریافت پول ازAtm های خارجی.
 • امکان جا به جا کردن پول از خارج به داخل ترکیه.
 • امکان ارسال پول از ترکیه به خارج از ترکیه.
 • امکان جا به جا کردن پول در حساب های داخلی ترکیه.

با توجه به اینکه کدام یک از خدمات مطرح شده مورد نیاز شما می باشد روش افتتاح حساب متفاوت است. اگر صرفاً به دنبال یک حساب معمولی باشید تا بتوانید کارت دبیت را تنها برای یک سری امور اولیه فعال کنید، بدون دریافت اقامت ترکیه و به صورت مستقیم نیز می توانید در ترکیه یک حساب را افتتاح کنید. هزینه این نوع حساب ها پایین تر خواهد بود و در مدت زمان کمتری قابل دریافت می باشد. اگر نیاز دارید تا با استفاده از حساب بانکی در ترکیه جا به جایی بین الملی داشته باشید نیازمند این می باشید، که باید اقامت ترکیه را دریافت کنید.

به این ترتیب می توانید یک حساب بانکی را افتتاح کنید تا بتوانید خارج از ترکیه پول دریافت کنید. این حساب نیز دارای کسب اعتبار می باشد برای همین ابتدا لازم است، تا جا به جایی ها با رقم های پایین تر صورت پذیرد. اگر جا به جایی های شما با رقم های بالاتر صورت می گیرد شما نیازمند ثبت شرکت در ترکیه می باشید.

همچنین بخوانید: راهنمای جامع و کامل ثبت شرکت در ترکیه در سال ۲۰۱۹ 

اخذ اقامت در ترکیه

محبوب ترین شهرها در ترکیه برای اخذ اقامت در ترکیه، شهرهای استانبول و ازمیر می باشند. شما می توانید با ایجاد یک حساب بانکی با رقم سپرده های بالا برای دریافت تابعیت ترکیه اقدام کنید. برای دریافت اقامت ۱ ساله در ترکیه از طریق اجاره خانه می توانید تمکن مالی خود را از طریق حساب بانکی در ترکیه نشان دهید.

بانک های ترکیه می توانند حساب های بانکی را با ارزهای مختلفی فعال کنند. همچنین می توانند سیستم آنلاین بنکینگ را برای شما در نظر داشته باشند تا بتوانید حساب های خود را کنترل کنید. با توجه به مبالغ سپرده ای که شما در نظر دارید و همچنین مدت زمانی که  می توانید پول را در بانک های ترکیه نگهداری کنید، می توانند درصدهای مختلفی از سود بانکی را نیز برای  شما در نظر بگیرند تا بتوانید سود خود را نیز دریافت کنید.

نحوه باز کردن حساب های بانکی در ترکیه پیچیده نیست، برای باز کردن حساب اصل پاسپورت، کارت اقامت در ترکیه و شماره مالیاتی مورد نیاز است. برای دریافت شماره مالیاتی می توانید به هریک از شعبه های اداره کل مالیات مراجعه کنید و حداکثر ظرف ۱۰ دقیقه آماده و به شما تحویل داده می شود. مدارک لازم برای اخذ شماره مالیاتی شامل اصل پاسپورت و کپی از صفحه عکس دار پاسپورت و صفجه ای که مهر آخرین ورودتان به ترکیه در آن است را نیاز دارید.

اقامت در ترکیه از طریق افتتاح حساب بانکی

کدام یک از بانک های ترکیه را برای افتتاح حساب انتخاب کنیم؟

در ترکیه همانند ایران بانک های زیادی در حال ارائه خدمات بانکی هستند اما دو بانک بسیار محبوب برای ایرانیان وجود دارد که در زیر به معرفی آنها می پردازیم.

ایش بانک ترکیه

در این بانک می توانید حساب دلاری، یورو و لیر ترک را باز کنید. پس از ایجاد حساب بانکی ظرف ۷ روز پس از افتتاح حساب، کارت بانکی صادر می شود که یا ویزا کارت یا مستر کارت می باشد. توجه داشته باشید که در ایش بانک برای کارمزد خدمات ارائه دهنده هر ۶ ماه مبلغی حدود ۶۰ لیر ترکیه را از حساب تان کسر خواهد شد. با استفاده از این کارت ها می توانید از طریق اینترنت از تمامی کشورهای دنیا خرید کنید. همچنین هنگام مسافرت های خارجی از بانک های مستقر در کشور مقصد وجه نقد را به صورت پول محلی یا ارز معتبر جهانی مثل دلار و یورو دریافت کنید.

زیراعت بانک ترکیه

در این بانک فقط می توانید حساب لیر ترک باز کنید و ظرف ۲ روز پس از افتتاح حساب کارت بانکی صادر می شود که به صورت ویزا کارت یا مستر بانک است. با این کارت ها می توانید از طریق اینترنت از تمامی شهرهای ترکیه خرید کنید و هم چنین می توانید از طریق بانک مستقر در مقصد پول محلی آن کشور را دریافت کنید.

دریافت وام های بانکی با بهره بسیار پایین ( ۱ تا ۴ درصد )

قوانینی که در سال ۲۰۱۲ در کشور ترکیه برای دریافت وام بانکی به تصویب درآمده است، دریافت وام بانکی برای اتباع خارجی بسیار آسان نموده است. طبق این قوانین مانعی برای دریافت وام برای اتباع خارجی وجود ندارد. اتباع خارجی می توانند با داشتن اقامت در ترکیه و یک کفیل که شهروند ترک باشد، می توانند از بانک های ترکیه واک دریافت کنند.. حداکثر مبلغی که برای باز پرداخت اقساط وام بانکی تعیین می گردد معادل ۵۰ درصد از حقوق یا درآمد ماهانه متقاضی است که میزان این درآمد قبلا در مدارک ارائه شده به بانک ذکر شده است. مدت زمان باز پرداخت وام بانکی در ترکیه به خارجیان حداکثر ۱۵ سال می باشد، این نوع وام به صورت ارزی پرداخت می شود.

شرایط اخذ اقامت در ترکیه

خدمات بانکی دیگر که در طی اخذ اقامت در ترکیه دریافت خواهید کرد

علاوه بر لیر ترکیه شما می توانید درخواست دریافت تسهیلات به یورو، پوند و دلار آمریکا را به بانک های ترکیه بدهید. در صورتی که قصد انصراف وام را داشته باشید و بخواهید وام خود را به بانک تسویه نمایید، باید مبلغی را برای جریمه به بانک پرداخت کنید. اگر اقساط باقی مانده شما به بانک کمتر از ۳۶ قسط باشد، شما باید ۱٪ از کل مبلغ وام، و در صورتی که بیشتر از ۳۶ قسط باقی مانده باشد ۲٪ جریمه علاوه بر باقی مانده مبلغ وام را باید به بانک مربوطه پرداخت کنید.

شما می توانید از طریق حساب بانکی، خرید ملک، تحصیلات و سرمایه گذاری اقامت دائم در ترکیه را دریافت کنید و با کمترین هزینه زندگی خوبی را در ترکیه داشته باشید.

در این مقاله به بررسی شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق حساب بانکی پرداختیم. امیدواریم که این مطلب مفید واقع شده باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در املاک نود در ارتباط باشید.

۲ نظرات

 1. کیمیا

  در   مي گويد: 

  سلام دستتون درد نکنه برای کمک ها و راهنمایی هاتون ما مدتی داریم درباره ی اقامت در ترکیه تحقیق میکنم که سایت املاک نود کاملاتوضیح دادند و سوالات ما رو برطرف کردند.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE