جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

شرایط اقامت در ترکیه با خرید خانه در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹

شرایط گرفتن اقامت در ترکیه با خرید خانه به چه صورت است؟ اگر به دنبال به روزترین اطلاعات درباره دریافت اقامت در ترکیه هستید، این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

ترکیه یکی از کشورهایی است که برای اقامت و مسافرت مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است. پس از تصویب قانون جدید املاک کشور در ترکیه، ایرانیان علاقمند به مهاجرت و خرید خانه در این کشور می توانند بدون نیاز به ثبت شرکت، سند رسمی مالکیت خود را دریافت کنند و از دیگر مزایای آن مانند اقامت با خرید خانه و ملک نیز بهرمند شوند.

به طور کلی در بیشتر کشورهای جهان هنگامی که شخصی برای اقامت در کشور خاصی اقدام می کند، ابتدا به مدت ۳ الی ۵ سال اقامت موقت دریافت کند و پس از آن می تواند در خواست اقامت در کشور مورد نظر خود را بکند. با توجه به اینکه قوانین کشور ترکیه از قوانین فرانسه گرفته شده است، اشتراک هایی در خصوص این قوانین وجود دارد.

اقامت در ترکیه با خرید خانه، یکی از بهترین و آسان ترین راه ها برای دریافت و گرفتن اقامت در این کشور است. شما پس از خرید خانه و تحویل آن، می توانید خانه یا ملک را بفروشید و یا آن را اجاره دهید.

اقامت در ترکیه با خرید خانه، ابتدا به مدت دو سال و پس از آن در یک دوره طولانی به مدت ۵ سال تمدید می شود و پس از آن شما می توانید برای اقامت دائم خود درخواست کنید.

در این مقاله ما اطلاعاتی را در خصوص شرایط اخذ اقامت در ترکیه با خرید خانه و ملک، نحوه خرید خانه و مناسب ترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه و ملک در اختیار شما قرار می دهیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

 شرایط اخذ اقامت در ترکیه از طریق ملک و سرمایه گذاری

 شرایط اخذ اقامت در ترکیه از طریق ملک و سرمایه گذاری

شرایط اخذ اقامت در ترکیه از طریق ملک و سرمایه گذاری

برای دریافت اقامت دائم در کشور ترکیه شما باید حداقل ۵ الی ۸ سال در این کشور اقامت موقت داشته باشید. در این مدت باید در ترکیه زندگی کنید و بیمه نیز داشته باشید آنگاه می توانید برای دریافت اقامت دائم در این کشور درخواست کنید. شما مدارک خود را از جمله سند مالکیت ملک یا خانه را به آنکارا می فرستید و بعد از گذراندن پروسه کاری و طی مدت زمانی حدود یک سال، اگر شما شرایط لازم را برای اقامت ترکیه از نظر دولت داشته باشید، به شما اقامت دائم داده خواهد شد.

در سال ۲۰۱۸، قوانین جدیدی برای خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در این کشور به وجود آمد که گرفتن اقامت را برای متقاضیان را بسیار آسان و راحت می کند. قبل از این قوانین هزینه خرید خانه برای دریافت اقامت موقت در حدود یک میلیون دلار بود، اما پس از اجرای قوانین تازه، این هزینه به ۲۵۰ هزار دلار کاهش پیدا کرد و از این پس نیز با خرید خانه در کشور ترکیه، اقامت دوساله را نیز دریافت می کنید. همچنین برای کسانی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، می توانند با ۵۰۰ هزار دلار، اقامت در ترکیه همراه با سرمایه گذاری را نیز دریافت کنند.

از آنجایی که کشور ترکیه به دلیل نزدیکی و شرایط آب و هوای یکی از محبوب ترین کشورهای برای گرفتن اقامت نزد ایرانیان است، ازایجاد این تغییرات مهاجرتی بسیار استقبال شد.

نحوه خرید ملک و خانه در ترکیه

نحوه خرید ملک و خانه در ترکیه

نحوه خرید ملک و خانه در ترکیه

راه های زیادی برای خریداری ملک و خانه در ترکیه وجود دارد که مهم ترین و آسان ترین آن، خرید مستقیم است. یعنی خریدار می توانید با پرداخت مبلغ خانه به صورت مستقیم و لحظه ای، صاحب خانه شود. اما اگر سرمایه شما برای خرید خانه در ترکیه به اندازه کافی نیست، نگران نباشید چرا که چند راه دیگر برای خرید وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

اولین راه برای خرید خانه در ترکیه به این صورت است که شما خانه را به صورت قسطی در اقساط یک تا ۵ ساله خریداری کنید و بعد از تسویه کامل سند به نام شما زده می شوند و می توانید خانه یا ملک را دریافت کنید.

 

دومین راه این است که ملک را توسط وام بانکی خریداری کنید. برای انجام این کار می توانید از بانک های ترکیه برای خرید مسکن تقاضای وام کنید. وام های خرید مسکن در ترکیه، به اندازه ۷۵ درصد ارزش ملک به متقاضیان پرداخت می شود و بازپرداخت آن نیز به مدت ده سال است. اما مشکل راه دوم این است که با وجود خدمات بانکی مانند باز کردن حساب و … برای ایرانیان، به آن ها وام خرید مسکن نمی دهد.

برای دریافت وام از بانک های ترکیه، باید در این کشور مشغول به کار شوید، حالا چه از طریق ثبت شرکت باشد یا باید اقامت کاری را دریافت کنید، آنگاه می توانید واجد شرایط دریافت وام مسکن شوید.

سومین راه خرید خانه یا ملک در کشور ترکیه به صورت خرید پروژه های در حال ساخت است. در این روش ۲۰ الی ۳۰ درصد از هزینه ساخت خانه پرداخت و مبلغ باقی مانده به صورت جدول زمان بندی در قسط های مختلف پرداخت می شود. یکی از مزیت های این روش نسبت به روش دوم این است که سود آن نسبت به وام های بانکی بسیار کمتر است و از معایب آن، باید تا ساخته شدن مسکن صبر کرد.

شهرهای مناسب ترکیه برای خریداری ملک و خانه   

از جمله شهر های مناسب برای خریداری ملک و خانه می توان به استانبول، ازمیر و آنکارا اشاره کرد. قیمت خانه در این شهرها بسیار مناسب است و امکانات خوبی را برای ساکنان فراهم می کند. دو شهر استانبول و ازمیر، از شهرهای توریستی و گردشگری ترکیه به شمار می آیند، بنابراین هم درخواست خرید خانه وملک در این دو شهر بالاست و هم شهری بسیار شلوغ و پرهیاهو نیز می باشند.

شهر ازمیر یک شهر بندری با آب و هوای مدیترانه ای است که ایرانیان زیادی خواستار خرید ملک در این شهر هستند. در شهر استانبول به دلیل آن که بخشی از آن در آسیا و بخش دیگر در اروپا قرار گرفته است، خانه هایی با قیمت های متفاوت پیدا می شود.

شهرهای مناسب ترکیه برای خریداری ملک و خانه ، ازمیر

شهرهای مناسب ترکیه برای خریداری ملک و خانه ، ازمیر

شهرهای مناسب ترکیه برای خریداری ملک و خانه ، استانبول

شهرهای مناسب ترکیه برای خریداری ملک و خانه ، استانبول

شهر آنکارا از آنجایی که شهری توریستی و گردشگری نیست قیمت خانه در آنجا بسیار کمتر از استانبول و ازمیر است. همچنین چون پایتخت ترکیه است شهری آرام با مراکز تجاری می باشد و یک انتخاب عالی برای متقاضیانی است به دنبال آرامش و دور از هیاهو هستند.

شهرهای مناسب ترکیه برای خریداری ملک و خانه ، آنکارا

شهرهای مناسب ترکیه برای خریداری ملک و خانه ، آنکارا

در این مقاله به شرایط اقامت در ترکیه با خرید خانه پرداختیم. امیدواریم که با خواندن این مقاله مقاله اطلاعات مورد نیاز را کسب کرده باشید.

جمع بندی

برای گرفتن اقامت در شهرهای مختلف ترکیه از جمله آنکارا، ازمیر، استانبول و آلانیا شما تقریبا شرایط یکسانی را پیش رو دارید. در همه این شهرها شما می‌توانید با سرمایه گذاری در خاک ترکیه، خرید ملک یا اجاره خانه، تحصیل در ترکیه یا ازدواج در این کشور اقامت بگیرید. کشور ترکیه هر سال سعی می کند قوانین و مقررات خود را به روز نماید تا سایر اتباع خارجی به خوبی بتوانند در این کسور اقامت بگیرند. برای راهنمایی بیشتر به شما توصیه می‌کنیم حتما مقاله های زیر را نیز مطالعه نمایید.

  1. شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم در سال ۲۰۱۹
  2. نکاتی که هنگام اجاره خانه در ترکیه باید رعایت کرد
  3. شرایط و هزینه خرید پاسپورت ترکیه در سال ۹۷ و ۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE