جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

اطلاعات جامع درباره شرایط اقامت توریستی ترکیه در سال ۲۰۱۹

اطلاعات جامع درباره شرایط اقامت توریستی ترکیه در سال 2018

اقامت توریستی ترکیه چیست و چه مزایای دارد؟ چگونه می توان اقامت توریستی در ترکیه را گرفت؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع را درباره اقامت توریستی ترکیه به دست آورید.

اقامت توریستی رایج ترین و آسان ترین نوع اقامت ترکیه به شمار می آید، چرا که هم کم هزینه است و هم در مدت زمانی کم و با شرایط آسان می توان به آن دست یافت.

فرد مهاجر بعد از ورد به کشور ترکیه می تواند به دو روش خرید یا اجاره خانه به مدت یک الی دو سال در ترکیه بماند و هر ساله باید آن را تمدید کند. در اقامت توریستی ترکیه به فرد این امکان را می دهد تا تاریخ انقضا در ترکیه بماند و به تعداد نامحدود به کشور ورود و خروج داشته باشد. از دیگر مزایای اقامت توریستی ترکیه این است که فرد اجازه کار کردن ندارد، می تواند از خدمات درمانی بهرمند شود، حساب بانکی داشته باشد و امتیازات آب و برق و اینترنت را به نام خود ثبت کند.

اقامت توریستی ترکیه به این دلیل که برای کشور ارزآور است، راحت ترین روش اخذ اقامت در ترکیه است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با شرایط اخذ گرفتن اقامت توریستی آشنا شوید و اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

شرایط اقامت توریستی ترکیه

برای دریافت اقامت توریستی ترکیه باید کار های  زیر را انجام دهید.

۱-‌ ورود قانونی به خاک ترکیه و گرفتن راندوو

ورود قانونی به خاک ترکیه و گرفتن راندوو

ورود قانونی به خاک ترکیه و گرفتن راندوو

شما ابتدا باید به صورت قانونی از یکی از مرزهای ترکیه وارد خاک کشور ترکیه شوید. توجه داشته باشید که مهم نیست از کدام مرز وارد کشور ترکیه می شوید این مهم است که در کدام شهر می خواهید اقامت بگیرید چون باید در آن شهر خانه ای را اجاره یا خریداری کنید. همچنین برای گرفتن راندوو (مصاحبه با افسر مهاجر) به اداره مهاجرت ترکیه در آن شهر باید مراجعه کنید.

برای گرفتن وقت مصاحبه ابتدا باید به سایت Göç İdaresi مراجعه و درخواست خود را ثبت کنید و باید نوع اقامت و تعداد روزی را که در شهر می مانید را انتخاب و مشخص کنید.

برای پر کردن فرم راندو باید آدرس و مشخصات بیمه خود را به همراه داشته باشید. در پایان کار، فرمی را دانلود خواهید کرد که مشخصات شما و زمان روز مصاحبه در آن مشخص است. توجه کنید که راندو بین دو هفته الی دوماه داده می شود.

۲-‌ اجاره یا خرید خانه در ترکیه

اجاره یا خرید خانه در ترکیه

اجاره یا خرید خانه در ترکیه

از دیگر اقاداماتی که باید برای گرفتن اقامت توریستی ترکیه انجام دهید این است که باید یک خانه را خریداری یا اجاره کنید. بعد از اجاره یا خرید خانه شما باید صاحب خانه را به محضر ببرید و قولنامه خانه را محضری کنید. پس از طی این مراحل و بعد از تأییدیه وزات کشور ترکیه سند به شما تحویل داده می شود که این پروسه حدود یک ماه طول می کشد.

بعد از تأییدیه وزات کشور ترکیه و تنظیم سند به نام خریدار، باید سند خانه به همراه مدارک لازم برای اقامت توریستی به اداره مهاجرت ترکیه ارائه داده شود. به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام تحویل مدارک به اداره مهاجرت ترکیه، ترجمه پاسپورت را نیز از شما می خواهند.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مامور اداره مهاجرت ترکیه احتمالاً از شما درخواست کند که فیش آب و برق و یا گاز را به همراه خود ببرید، پس قبل از بردن آن‌ ها حتما آن ها را به نام خود کنید. در صورتی که ازدواج کرده باشید از شما گواهی ازدواج را می خواهند که باید آن را به زبان ترکی ترجمه کنید و تحویل دهید.

حساب بانکی در ترکیه

حساب بانکی در ترکیه

۳-‌ حساب بانکی در ترکیه

از دیگر شرایط اخذ اقامت توریستی ترکیه، داشتن حساب بانکی است. برای باز کردن حساب بانکی شما ابتدا باید به اداره مالیات بروید و شماره مالیات خود را دریافت کنید. برای انجام این کار شما به آدرس خانه و کپی پاسپورت احتیاج دارید. پس از دریافت شماره مالیاتی و تأیید آن در سیستم شما به یکی از بانک ها مراجعه می کنید و برای افتتاح حساب بانکی خود اقدام می کنید.

۴-‌ بیمه در ترکیه

بیمه در ترکیه

بیمه در ترکیه

از دیگر اقداماتی که برای دریافت اقامت توریستی ترکیه باید انجام دهید، باید برای دریافت بیمه اقدام کنید. این بخش را جدی بگیرید جرا که هزینه های درمان بسیار بالا است، در صورتی که شما بیمه داشته باشید این هزینه ها رایگان خواهد بود و شما هزینه ای را پرداخت نخواهید کرد و در هنگام ارسال مدارک نیز باید آن را به اداره مهاجرت ترکیه بفرستید. برای بیمه کردن خود در کشور ترکیه شما به پاسپورت، شماره تلفن و آدرس محل زندگی نیاز دارید و هزینه آن بستگی به سن شما و نوع خدمات بیمه از ۲۰۰ لیر تا ۱۰۰۰ لیر متفاوت است.

مدارک لازم برای دریافت اجازه اقامت توریستی ترکیه

۱-‌ ارائه مجوز اقامت در ترکیه برای اولین بار

۲-‌ فرم امضا شده درخواست مجوز اقامت

۳-‌ اصل و کپی صفحات گذرنامه

۴-‌ چهار قطعه عکس برای احراز هویت

۵-‌ داشتن اطلاعات کافی در مورد برنامه و اقامت در ترکیه

۶-‌ ارائه بیمه درمانی معتبر

۷- ارائه اجاره نامه معتبر و آدرس دقیق محل اقامت

در این مقاله، اطلاعات جامع درباره شرایط اقامت توریستی ترکیه را در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید واقع شده باشد و از آن استفاده کرده باشید.

يك ديدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE