جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

اطلاعات جامع و کامل در مورد ساده ترین روش اخذ اقامت ترکیه

اقانت ترکیه

اگر جزو ایرانیانی هستید که می خواهید در ترکیه اقامت داشته باشید، اطلاعات جامع و کامل در مورد اقامت ترکیه و روش اخذ اقامت ترکیه را بخوانید.

یکی از کشورهایی که در دهه اخیر در میان ایرانیان بسیار مورد توجه بوده، کشور ترکیه می باشد. این کشور به دلیل جاذبه های توریستی کم نظیر خود، موقعیت جغرافیایی که باعث شده است بخشی از آن در قاره اروپا و بخشی از آن در قاره آسیا قرار بگیرد، موقعیت تجاری بسیار عالی و بازار های جهانی، آب و هوای بسیار بی نظیر که فرصت لذت و تفریح را در اکثر ماه های سال فراهم می نماید، توانسته است به چنین جایگاه ویژه ای دست یابد. همین ویژگی ها باعث شده است ترکیه به ۶ امین مقصد گردشگری جهان بدل شود و سالانه بیش از ۳۵ میلیون نفر توریست را به خود جذب نمایید.

این امتیازات بی نظیر باعث شده است که افراد زیادی از ایران و سایر کشور های جهان بخواهند اقامت ترکیه را در برنامه زندگی خود داشته باشند. افراد  با اهداف مختلفی قصد دارند در این کشور ساکن شوند. در این مطلب قصد داریم اطلاعات جامعی در مورد انواع اقامت در ترکیه، روش های اخذ اقامت ترکیه و اینکه کدام روش می تواند بهترین گزینه برای شما باشد، اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهیم.

اگر قصد دارید اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را تجربه نمایید پیشنهاد می کنیم از املاک ترکیه در سایت دیدن نمایید: خرید ملک در ترکیه

انواع اقامت ترکیه

پیش از هر چیزی باید بدانید که اقامت در ترکیه به دو شیوه امکان پذیر است.

 • اقامت بلند مدت یا دائمی در ترکیه
 • اقامت کوتاه مدت یا موقت در ترکیه

شما می توانید به این دو شیوه در ترکیه اقامت داشته باشید. برای هر کدام از این رو شیوه راه های زیادی وجود دارد که شما می توانید اطلاعات جامعی را در مورد آن کسب نمایید. قبل از اینکه این روش ها را بیان کنیم شما باید هدف خود از اقامت در ترکیه را مشخص کرده باشید. آیا قصد دارید در ترکیه برای سال ها بمانید یا فقط چون این کشور موقعیت بسیار عالی دارد می خواهید برای بازه زمانی کمی از زندگی، کار و تحصیل در آنجا لذت ببرید؟ هدف شما تجاریست یا تفریحی؟ تا چه اندازه می توانید برای این کار هزینه کنید؟ اگر این موارد را برای خود مشخص نکرده اید لطفا سراغ ادامه مطلب نروید، ابتدا اهداف خود از رفتن به ترکیه را با جزییات برای خود یاداشت نمایید.

شرایط اقامت در ترکیه

شرایط اقامت در ترکیه

اقامت بلند مدت یا دائم در ترکیه

یکی از انواع اقامت در ترکیه است که به شما فرصت می دهد برای بازه زمانی بیشتر از یک سال در این کشور اقامت داشته باشید. برای اقامت بلند مدت لازم است شما ابتدا اقامت یک ساله ترکیه را دریافت کرده و شرایط لازم برای تمدید هر ساله آن را داشته باشید. از جمله شرایط لازم و ضروری برای دریافت این اقامت این است که فرد باید به مدت حداقل ۵ سال متوالی با دریافت مجوز اقامت کوتاه مدت در ترکیه ساکن بوده باشد تا بتواند بعدها برای دریافت اقامت بلند مدت درخواست بدهد.

شرایط اقامت بلند مدت در ترکیه

همانطور که گفته شد یکی از شرایط ضروری برای اقامت بلند مدت در ترکیه، داشتن اقامت کوتاه مدت در این کشور است. اما علاوه بر این شرایط فرد باید برخی ویژگی  شرایط دیگر را نیز داشته باشد که شامل موارد زیر است.

 • عدم داشتن سود سابقه در سه سال گذشته ای که در ترکیه اقامت کوتاه مدت داشته باشد.
 • عدم دریافت کمک های اجتماعی در سه سال اخیر
 • پایبند بودن به قوانین و نظم عمومی ترکیه و عدم وجود هیچ گونه تهدید امنیتی
 • داشتن بیمه پزشکی معتبر برای افراد بالای ۱۸ سال و زیر ۶۵ سال
 • داشتن درآمد کافی و پایدار که فرد بتواند به راحتی زندگی خود و خانواده خود را اداره نماید.

حال باید به این نکته توجه کرد که برای دریافت اقامت کوتاه مدت که پیش زمینه اقامت بلند مدت هست، هم شرایط و قوانینی در نظر گرفته شده است که فرد باید از آن مطلع باشد.

اقامت کوتاه مدت یا موقت در ترکیه

اگر فرد بخواهد در یک بازه زمانی کوتاه در ترکیه اقامت داشته باشید، باید اقامت یک ساله دریافت نماید. دریافت این اقامت پیش نیاز اقامت بلند مدت نیز می باشد. اقامت برای اهدافی همچون تحصیل، کار و زندگی در ترکیه می تواند از طریق دریافت این اقامت میسر شود. از طریق روش های زیر فرد می تواند به سادگی اقامت  یکساله خود در ترکیه را دریافت و پس از ۵ سال متوالی و تمدید آن می تواند اقامت بلند مدت و دائمی را در ترکیه داشته باشد.

اقامت ترکیه-

اقامت ترکیه-

 • افرادی که اهداف علمی دارند می توانند به منظور تحقیقات علمی خود در ترکیه اقامت داشته باشند.
 • داشتن اهداف تجاری هم یکی از روش های دیگر برای اقامت در ترکیه است که طی آن فرد با هد ف سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار های جدید در ترکیه اقامت می گیرد.
 • اقامت در ترکیه به دلیل ازدواج. اگر فردی بخواهد با شخصی که خود ترکیه ای بوده است ازدواج کند، می تواند در این کشور اقامت بگیرد.
 • اقامت در ترکیه از طریق خرید و اجاره ملک.
 • اقامت در ترکیه به دلیل شرکت در دوره ها و کارگاه های آموزشی دانشگاهها و شرکت های خصوصی در ترکیه
 • اخد اقامت ترکیه به وسیله یادگیری زبان ترکی
 • اخذ اقامت برای کسانی که قربانی قاچاق های انسانی بوده اند
 • دریافت اقامت در ترکیه به دلیل استفاده از برنامه های درمانی این کشور
 • اقامت در ترکیه به دلیل ادامه تحصیل و شرکت در برنامه های آموزشی بین المللی
 • اقامت توریستی در ترکیه به منظور دیدن جاذبه های گردشگری این کشور

همه این روش ها را می توانید برای اقامت موقت یا کوتاه مدت در ترکیه بکار ببرید. اما نکته بسیار مهمی که قبل از هر چیزی باید به آن توجه داشت این است که کدام شیوه می تواند کمترین هزینه را برای شما به همراه داشته باشد. شما چه شرایطی دارید و از کدام طریق می توانید راهی ترکیه شوید؟

آسان ترین روش اخذ اقامت ترکیه

همانطور که گفته شد در میان شیوه های موجود برای اقامت در ترکیه قطعا برخی از آنها سخت تر و برخی آسان تر خواهد بود. به اعتقاد بسیاری از نمایندگان املاک این کشور یکی از ساده ترین و بهترین راههای اقامت در ترکیه خرید ملک در ترکیه یا اجاره و رهن ملک در این کشور است. طبق شرایط و قوانین کشور ترکیه، اتباع خارجی که شرایط خرید ملک در ترکیه را دارند می توانند پس از خرید و اجاره ملک خود در این کشور به مدت یک سال اقامت موقت دریافت نمایند. پس از این یک سال در صورت داشتن شرایط، فرد می تواند سالانه یکبار جهت تمدید اقامت خود در ترکیه اقدام نماید. در نهایت فرد پس از گذراندن ۵ الی ۹ سال متوالی و اقامت در ترکیه می تواند درخواست اقامت دائم داشته باشد و برای همیشه در این کشور بماند.

بنابراین چنانچه یک سرمایه کافی در دست دارید خرید یا اجاره ملک در این کشور می تواند ساده ترین شیوه برای دریافت اقامت در ترکیه باشد. اما این نوع اقامت نیز شرایط و ضوابط خاص خود را می طلبد که حتما باید از آن مطلع باشید. از این رو برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اقامت در ترکیه از طریق خرید یا اجاره ملک پیشنهاد می کنیم مطلب بهترین و راحت ترین شیوه برای اخذ اقامت ترکیه را بخوانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت در ترکیه می توانید با مشاورین املاک نود تماس حاصل نموده و یا از طریق راه های ارتباطی زیر با مشاورین ما تماس حاصل نمایید  تا شما را راهنمایی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE