جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

ساده ترین راه اخذ اقامت ترکیه در سال ۲۰۱۹

برای گرفتن اقامت ترکیه روش های زیادی وجود دارد که در این میان باید بدانید کدام روش ساده ترین راه اخذ اقامت ترکیه در سال ۲۰۱۸ است تا راحت تر شهروندی این کشور را بگیرید.

ترکیه یکی از کشورهای بسیار محبوب در سراسر جهان است که سالانه تعداد بسیار زیادی شهروند جدید می پذیرد. شاید از خود بپرسید که چرا این کشور تا به این حد محبوب است؟ چرا افراد زیادی از ایران و سراسر جهان برای دریافت حق شهروندی این کشور تلاش می نمایند؟ قبل از اینکه به بررسی ساده ترین راه اخذ اقامت ترکیه در سال ۲۰۱۸ بپردازیم لازم است ابتدا جواب پرسش های بالا را بدهیم؟

چرا اخذ اقامت ترکیه؟

موقعیت استراتژیک کشور ترکیه به گونه ای است که اقامت در این کشور یک امتیاز بزرگ محسوب می شود. از جمله دلایلی که باعث شده است این کشور تا به این حد محبوب باشد و اخذ اقامت آن اهمیت بیابد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ترکیه یکی از قطب های توریستی جهان است که سالانه میلیون ها نفر توریست خارجی را به خود جذب می نماید. پتانسیل های گردشگری این کشور به گونه ای است که سالانه میلیاردها لیر ثروت را وارد خاک این کشور می نماید. همین مساله باعث شده است که سرمایه گذاران خارجی هم بخواهند در این کشور سرمایه گذاری داشته باشند.
  • ترکیه یکی از بازارهای قدرتمند تجاری است و پتانسیل تجارت در آن بسیار زیاد است. از این رو علاوه بر سرمایه گذاران حوزه گردشگری افراد بسیار زیاد دیگری در بازارهای این کشور می توانند تجارت نمایند.
  • ترکیه یکی از بهترین آب و هواهای جهان را دارد که در تمام فصول سال امکان تفریح و لذت را برای مسافران و شهروندان این کشور فراهم می نماید. همین مساله باعث شده است که عده زیادی بخواهند برای اخذ اقامت ترکیه اقدام نمایند.
  • امکانات رفاهی و تفریحی در ترکیه خصوصا در بخش اروپایی آن بسیار عالیست و از این رو زندگی در ترکیه را برای افراد راحت می نماید.
  • کشور ترکیه به سادگی فرصت تحصیل رایگان را برای همه شهروندان خود فراهم می نماید و دانشگاههای بسیار معتبری دارد. از این رو عده زیادی به بهانه تحصیل می خواهند در این کشور اقامت داشته باشند.
  • بنابراین ترکیه می تواند یک کشور بسیار عالی برای اقامت باشد، چرا که فرصت کار، سرمایه گذاری، لذت و تفریح، رفاه و آرامش و تحصیل را به بهترین شکل ممکن برای شهروندان خود فراهم می نماید. با این اوصاف طبیعی است که افراد زیادی برای اخذ اقامت ترکیه تلاش می نمایند. در ادامه به بررسی ساده ترین راه اخذ اقامت ترکیه در سال ۲۰۱۸ می پردازیم.

 راه های اخد اقامت ترکیه

برای اخذ اقامت در ترکیه، این کشور قوانین و مقرراتی را در نظر گرفته است که موجب می شود فقط افراد با شرایط خاصی بتوانند شهروند ترکیه شوند. طبق این شرایط افراد می توانند از روش های زیر برای اقامت ترکیه اقدام نمایند.

اقامت در ترکیه از طریق استخدام شدن: چنانچه فردی در ترکیه استخدام شود می تواند از این شیوه دریافت اقامت بهره ببرد

اقامت در ترکیه از طریق خرید ملک یا خانه: خرید خانه یا هر نوع ملکی در ترکیه به فرد این فرصت را می دهد از اقامت کوتاه مدت ترکیه بهره مند شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت کوتاه مدت ترکیه پیشنهاد می کنیم مطلب انواع اقامت در ترکیه را بخوانید.

اقامت در ترکیه از طریق اجاره ملک: با اجاره یک ملک فرد می تواند به مدت یکسال در ترکیه اقامت داشته باشد.

اقامت در ترکیه از طریق ازدواج: چنانچه فردی با یک شهروند ترکیه ای ازدواج نماید، می تواند به عنوان شهروند ترکیه در این کشور زندگی کند.

اقامت در ترکیه از روش سرمایه گذاری: سرمایه گذاری در خاک ترکیه به افراد فرصت می دهد در این کشور زندگی نمایند.

اقامت به منظور تحصیل: افرادی که در ترکیه تحصیل می نمایند می توانند اقامت تحصیلی در ترکیه دریافت نمایند.

اقامت توریستی در ترکیه: افرادی که به عنوان توریست وارد خاک ترکیه می شوند می توانند در این کشور اقامت توریستی دریافت نمایند.

با وجود اینکه روش های اخذ اقامت در ترکیه بسیار زیاد هستند اما همه افراد نمی توانند همه روش ها را برای اقامت در این کشور بکار ببرند. از این رو ساده ترین راه اخذ اقامت ترکیه در سال ۲۰۱۸ را بیان خواهیم کرد تا با این سه راه هر فردی بتواند در ترکیه اقامت داشته باشد.

همچنین بخوانید: خرید ملک در ترکیه| یک تیر و دونشان برای ایرانیان

ساده ترین راه اخذ اقامت ترکیه

در میان روش های ذکر شده سه روش وجود دارد که فرد می تواند به ساده ترین شکل ممکن اقامت ترکیه را اذان خود نماید. این سه روش بصورت زیر هستند:

  • اجاره و خرید در ترکیه
  • فارغ التحصیلان دانشگاهی
  • اقامت توریستی در ترکیه

به اعتقاد بسیاری از مشاورین اقامت ترکیه، این سه روش ساده ترین روش های اقامت در ترکیه هستند اما ممکن است تمام افراد نتوانند آن را بکار ببرند. برای خرید ملک در ترکیه و حتی اقامت از طریق سرمایه گذاری فرد باید سرمایه هنگفتی در دست داشته باشد که حداقل بتواند ی ملک کوچک را در این کشور خریداری نماید. همه افراد هم نمی توانند اقامت تحصیلی بگیرند. توریست ها ساده ترین روش را پیش رو دارند که تقریبا برای همه افراد هم میسر است. اما طبق آخرین تحقیقات انجام شده این سه روش به نسبت سایر روش های موجود در دسترس تر بوده و به راحتی افراد می توانند در ترکیه اقامت بگیرند.

اقامت در ترکیه با خرید خانه

در این روش فرد باید توانایی پرداخت هزینه خرید ملک در ترکیه را داشته باشد. برای افرادی که وضعیت مالی خوبی دارند یک روش بسیار آسان و راحت است که طی آن فرد می تواند تمام اعضا خانواده خود را به سادگی شهروند ترکیه نماید. جالب است بدانید قیمت میانگین ملک در ترکیه حدود ۳۰۰ هزار لیر است و در شهرهای مختلف آن متفاوت می باشد.

اقامت ترکیه با اخذ اپلای دانشگاهی

دانشجویان و محصلانی که خواهان تحصیل در دانشگاه های ترکیه هستند، در صورتیکه بتوانند در این کشور پذیرش بگیرند می توانند اقامت ترکیه را کسب نمایند. برای این نوع اقامت فرد باید رزرومه تحصیلی خوبی داشته باشد و تمام شرایط دانشگاه مقصد را فراهم نماید. دانشجویان متقاضی این نوع اقامت باید ابتدا مدرک آزمون تومر را دریافت نماید. این آزمون یکی از فیلترهای پذیرش دانشجویان خارجی در ترکیه می باشد.

اقامت توریستی ترکیه

همانطور که گفتیم ساده ترین راه اقامت در ترکیه است که در آن تمام افرادی که بازه زمانی را به عنوان توربست در کشور ترکیه بوده اند می توانند به عنوان شهروند ترکیه در این کشور زندگی نمایند. اقامت توریستی در ترکیه بصورت ۳ ماهه، ۶ ماهه شرایط خاصی را دارد. همه افراد خارجی می توانند بدون ویزا از اقامت ۳ ماهه توریستی بهره مند شوند. اما در این بازه زمانی حق هیچگونه خرید و فروش ملک یا داد و ستد و کار و تحصیل را نخواهند داشت. در اقامت توریستی ۶ ماهه فرد می تواند برای خرید ملک در ترکیه اقدام نماید و از همین روش شرایط را برای اقامت کوتاه مدت خود در ترکیه فراهم نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE