جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

مراکز تفریحی همراه با هیجان انگیزترین تفریح ها در آلانیا

هیجان انگیزترین تفریح ها در آلانیا

اگر قصد مسافرت به ترکیه را دارید ، از مراکز تفریحی همراه با هیجان انگیز ترین تفریح ها در آلانیا دیدن کنید و سفر خاطره انگیز و جذابی را داشته باشید.

شهر زیبای آلانیا به علت موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب و برخوردار بودن از سواحل جذاب و مراکز تاریخی توریستی از شهرهای گردش پذیر ترکیه است. در این شهر زیبا برای گردشگران امکانات تفریحی رفاهی فراوانی در نظر گرفته شده است. گردشگران با رفتن به آن مکان ها و شرکت در تفریح های آبی ، ساحلی ، شهربازی ها ، کلاب های شبانه و خرید از مراکز خرید شهر بر جذابیت هر چه بیشتر سفر خود می افزایند.

 اگر خواهان سفر به آلانیا هستید با مراکز تفریحی همراه با هیجان انگیز ترین تفریح ها در آلانیا آشنا شوید و با برهمند شدن از آن سرگرمی های بسیار مهیج سفر جذابی را تجربه کنید.

همچنین بخوانید: جاذبه های گردشگری آلانیا ترکیه را بشناسید

موقعیت جغرافیایی آلانیا ترکیه

شهر آلانیا در جنوب ترکیه با فاصله ۱۳۵ کیلومتر از شهر آنتالیا قرار گرفته است. طبیعت زیبا و توریستی همراه با سواحل شنی آن سالانه هزاران نفر گردشگر را به سمت خود جذب می کند. این شهر زیبا  از غرب به ماناوگات ، از شرق به قاضی پاشا ، از شمال به رشته کوهای توروس و از جنوب به دریای مدیترانه  محدود می شود.

هیجان انگیز ترین تفریح ها در آلانیا

سانکن شهری زیر آب

در ساحل کِکُوا از سواحل مدیترانه می توانید از شهر باستانی سانکن که زیر آب مدفون شده است ، دیدن کنید. قایق های این ساحل از جنس شیشه هستند. با ورود قایق به داخل آب و قرار گرفتن بر روی شهر سانکن قادر خواهید بود از آثار و بقایای شهر که زیر آب مدفون شده است ، دیدن کنید.

کشتی دزدان دریایی

با کشتی دزدان دریایی می توانید به جاذبه های گردشگری ترکیه همچون قلعه آلانیا ؛ باغ های دیدنی و کارخانه قدیمی بروید و از آنها مکان ها دیدن کنید. تفریح با کشتی و شنا در آب از هیجان انگیزترین تفریح های آلانیا است. آن را از دست ندهید و بر جذابیت سفر خود بیفزایید.

هیجان انگیزترین تفریح ها در آلانیا

اسب سواری در آنتالیا

اسب سواری در کوه های توروس و باغ های موز تا شهر زیبای سیدرا هیجان یک روز بسیار خیال انگیز را به شما می دهد. در شهر آلانیا افرادی حرفه هستند که فوت و فن اسب سواری را آموزش می دهند.

کواد سافاری در آلانیا

تفریح با کواد سافاری از تفریح های مهیج آلانیا است. کواد سافاری مینی موتور سیکلت قدرتمندی است که در هر مسیری قادر به حرکت است. با یک تجربه یک و نیم ساعتی با کواد سافاری در جنگل های کاج ، جوی های باریک و کوه های توروس روز هیجان انگیزی را پشت سر خواهید نهاد. این موتور کوچک نیاز به گواهینامه و تجربه قبلی ندارد و هر کس به راحتی از عهده آن برمی آید.

هیجان انگیزترین تفریح ها در آلانیا

غواصی در دلفیناریوم

برای غواصی و دیدن دلفین و فوک و موجودات آبزی به دلفیناریوم بروید و از گردش های آبی و غواصی و آب تنی در این مکان لذت ببرید. ضمن غواصی از مرجان ها ، ماهی های زیبا و موجودات زیر آب دیدن کنید و بر لذت تفریح خود بیفزایید.

کنیونینگ و رافتینگ در آلانیا

در پارک ملی تنگه‌ی «کوپرولو» لذت کانیونیگ و رفتینگ با قایق های بادی را از دست ندهید. بر روی رودخانه کوپر چای رافتینگ براستی هیجان انگیز و لذت بخش است. اگر به آلانیا سفر کردید یک روز کامل را در ساحل تنگه کوپرولو بگذرانید و در تفریح های آبی در آن لذت ببرید.

هیجان انگیزترین تفریح ها در آلانیا

کلاب های شبانه آلانیا

در این شهر زیبا و دوست داشتنی کلاب های شبانه زیادی وجود دارد که گردشگران و مسافران با تفریح های مهیج و خیال انگیز در آن ها روبرو خواهند شد. در کلاب های شبانه موسیقی و رقص سنتی برقرار است و مسافران با دیدن از آن و یا شرکت در آن مراسم ها می توانند از تفریح شبانگاهی مهیج برخوردار شوند. از جمله کلاب های شبانه آلانیا می توان به کلاب آنلاین  ، کلاب اینفرنو ، کلاب ۲۹ ، کلاب یالی ، کلاب جولی جوکر اشاره کرد.

شهربازی های آلانیا

شهربازی ها یکی دیگر از مراکز تفریحی همراه با هیجان انگیز ترین تفریح ها در آلانیا را به خود اختصاص داده اند. در این مراکز تفریحی امکانات لازم برای سرگرمی و تفریح های هیجانی وجود دارد و سالانه هزاران نفر گردشگر و مردم محلی از این مراکز دیدن می کنند و با شرکت در تفریح های آن لذت می برند. از شهربازی های معروف این شهر می توان به شهربازی آکتور لونا پارک ، شهربازی تکنو ف پارک ژوراسیک و شهربازی دنیای برف اشاره کرد.

پاراگلایدر در آلانیا

یکی دیگر از هیجان انگیز ترین تفریح ها در آلانیا پرواز با پاراگلایدر است. می توانید از ارتفاعات آلانیا به وسیله پاراگلایدر زیبایی های این منطقه را به نظاره بنشینید. جذابیت دیدن شهر و حومه آن از بلندای کوه با پاراگلایدر بر هیجان سفر شما خواهد افزود.

هیجان انگیزترین تفریح ها در آلانیا

مراکز خرید آلانیا

یکی دیگر از مراکز تفریحی آلانیا گشت و گذار در مراکز خرید مجهز و مجلل شهر است. در این شهر مراکز خرید چون: مرکز خرید آلانیا و جمعه بازار اشاره کد. منسوجات و صنایع دستی محلی و خرید لباس در این شهر لذت سفر شما را تکمیل خواهد کرد.

در این مقاله مراکز تفریحی همراه با هیجان انگیز ترین تفریح ها در آلانیا را به شما معرفی کردیم. در هنگام سفر به آلانیا ترکیه حتما از این مراکز تفریحی آن دیدن نمایید و سفر خاطره انگیزی را برای خود به ارمغان آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE