جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

با هزینه سفر به کوش آداسی ترکیه آشنا شوید

آگاهی از هزینه های سفر به تنظیم برنامه ای دقیق و تنظیم شده می انجامد. با هزینه سفر به کوش آداسی ترکیه آشنا شوید و با برنامه ریزی به این شهر سفر کنید.

شهر کوش آداسی با جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوان و برخورداری از شهرهای به جا مانده از دوران باستان مرکزی قدرتمند برای جذب گردشگر و توریست و جویندگان کار و پیشه است. هر روزه هزاران نفر به عزم کار یا تفریح از این شهر باستانی دیدن می کنند. اگر قصد مسافرت به ترکیه و شهر کوش آداسی را دارید با هزینه سفر به کوش آداسی ترکیه آشنا شوید و برنامه ریزی شده و بر اساس برنامه ای دقیق و منظم به این شهر قدم بگذارید. آگاهی از هزینه های اقامت و سفر به سازماندهی هزینه و زمان مسافر کمک شایانی می کند. آنگاه که از هزینه های هر بخش از سفر به خوبی  مطلع باشید می توانید سفری دلپذیر و بدون مشکل را تجربه نمایید.

هزینه سفر به کوش آداسی

هزینه سفر شامل چند بخش جدا گانه است. بخش اول مربوط به تهیه بلیط و گذرنامه و مجوزهای قانونی برای سفر است. بخش بعدی هزینه حمل و نقل تا رسیدن به ترکیه و شهر کوش آداسی و هزینه حمل و نقل و تردد در داخل شهر و بیرون از آن در زمان اقامت است. بخش دوم هزینه اقامت و خورد و خوراک در زمان مسافرت و بخش سوم مربوط به هزینه خرید هدیه و سوغات است. قبل از آشنایی با هزینه سفر به کوش آداسی با پول رایج ترکیه آشنا شوید.

پول رایج ترکیه

واحد پول رایج ترکیه لیر است. پول های رایج ترکیه پنج لیر قهوه ای و بفش رنگ ، ۱۰ لیر قرمز  رنگ ، ۲۰ لیر به رنگ سبز ، ۵۰ لیر به رنگ نارنجی  ، ۱۰۰ لیر آبی رنگ و  ۲۰۰ لیر بنفش رنگ می باشد. سکه های  ۱ ، ۵  ،۱۰، ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ کروش  است. هر لیر ۱۰۰ کروش می باشد.

مدارک و هزینه های لازم برای سفر به کوش آداسی

 • ۱۰۰۰ تومان برای دریافت شناسه برای سفر
 • ۳۷۵۰ تومان به حساب شهرداری برای عوارض شهرداری
 • ۲۹۳۰۰ بابت خدمات پلیس + ۱۰ و هزینه پست
 • هزینه بلیط هواپیما رفت و برگشت از ۷۹۰۰۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان متغییر است.

هزینه اقامت در هتل

 • برای یک شب اقامت در هتل های ۵ ستاره ۳۵۰ تا ۸۵۰ لیر ترکیه نیاز دارید. هر لیر ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان می شود.
 • برای یک شب اقامت در هتل های ۴ ستاره یک نفر ۱۵۰ تا ۵۰۰ لیر باید پرداخت نمایید.
 • برای یک شب اقامت در هتل های ۳ ستاره ۱۱۵ تا ۳۰۰ لیر نیاز است.
 • برای یک شب اقامت در هتل های ۲ ستاره ۱۵۰ تا ۲۷۰ لازم دارید.
 • برای یک شب اقامت در هتل های یک ستاره ۱۰۰ تا ۱۱۵ لیر می خواهید.
 • هزینه اقامت در هتل هاستل کوش آداسی
 • برای یک شب اقامت در هتل هاستل ۴۰۰ تا ۶۰۰ لیر باید بپردازید.

چند نمونه از هتل های لوس و ۵ ستاره کوش آداسی

هتل لاویستا بوتیک ، هتل گرند بلو اسکای ، هتل ایلا یدا آوانتگ ، هتل گرند بلیش، هتل پین بی ، هتل لی بلو ، هتل آکوا فانتزی ، هتل آمارا سی لایت الیت.

هزینه حمل و نقل در کوش آداسی

در داخل شهر تردد با تاکسی ، دلموش و اتوبوس انجام می شود. اگر بخواهید رفت و آمدهای داخل شهر را با تاکسی انجام دهید ، در زمان ورود به تاکسی ۴ لیر و به ازای هر کیلومتر ۵/۳ لیر اضاقه  از شما دریافت می شود. از ساعت ۱۲ ظهر تا ۶ بعد از ظهر هزینه تاکسی دو برابر می شود. پس بهتر آن است که در این بازه زمانی در اقامتگاه خود بمانید و رفت و آمدهای خود را خارج از این بازه انجام دهید.

هزینه خورد و خوراک در کوش آداسی

رستوران و غذاخوری های بسیار مجهز و مجلل در شهر وجود دارد. هزینه خوراک های متنوع متفاوت است. مکانی هم که در آن غذا را میل می کنید بر هزینه غذا تاثیر می گذارد. یک وعده غذا و یک نوع خوراک در دو رستوران با یک کیفیت مشابه هزینه متفاوتی دارد. در یک مکان لوکس و مرفه هزینه ها نسبت به مکان های کم امکانات تر گران تر است.

 • برای خوردن یک وعده غذا در یک رستوران ارزان ۱۵ لیراز شما دریافت می شود.
 • هزینه یک پرس غذا در یک رستوران متوسط ۵۰ لیر است.
 • هزینه یک وعده غذای فست فودی (مک دونالد)  ۱۵ لیر می باشد.

هزینه تفریح و سرگرمی در کوش آداسی

در این شهر تاریخی و توریستی امکان و جاذبه های فراوان گردشگری موجود است. در پارک های آبی و شهر بازی ها و سواحل شهر تفریح و سرگرمی های متنوع و بسیار هیجان انگیز موجود است. بخشی از هزینه سفر به کوش آداسی را به تفریح و سرگرمی های مهیج این شهر اختصاص دهید.

هزینه تفریح در مکان های گوناگون متفاوت است. برای نمونه برای سفر با کشتی و کشتی رانی در دریای اژه  برای یک نفر ۳۲ یورو  نیاز دارید. در ورودی پارک دولفین ها ۳۰ دلار از شما به ازای هر نفر دریافت می کنند و برای رفتن به سایر بخش ها و استفاده از هر نوع تفریحی مبلغی دیگر از شما دریافت می شود.

هزینه سرویس موبایل و تلفن

در ترکیه ترکسل ( Turkcell)،  وودافون ( Vodafon) ، آوا ( Avaea) سه سروری هستند که خدمات مخابراتی ارائه می دهند. هزینه تلقن در هر تماس در ترکیه بسیار بیشتر از ایران است. حجم بسته های با دیتا متفاوت از ۹۰ تا ۱۸۰ هزار تومان متغییر است. برای برقراری تماس در هر دقیقه ۵۰۰ تومان شارژنیاز دارید. شارژهای ۱۵، ۲۰ ، ۲۵ لیر را می توانید از باجه ها و فروشگاه های مخابراتی تهیه نمایید.

مراکز خرید کوش آداسی

تهیه هدیه مناسب بخشی از هزینه سفر به کوش آداسی را به خود اختصاص می دهد. مراکز خرید و بازارهای بسیارمجهز در این شهر موجود است. در مراکز خرید این شهر همه جور وسایل و امکانات به چشم می خورد. اجناس ترک و صنایع دستی و ظروف سفالی موجود در مراکز خرید شهر

ع   بسیار با کیفیت و به نسبت ارزان هستند. پوشاک در ترکیه نسبت به ایران ارزان تر است. بهتر است سوغاتی های خود را از جنس پوشاک و یا صنایع دستی انتخاب کنید.

چند نمونه از مراکز خرید شهر

سه بازار بزرگ هفتگی مخصوص تره بار و پوشاک ، بازار قدیمی یا گرند بازار ، مرکز خرید کوش  (کاله ایچی) ، اوت لت فکتوری ، مرکز خرید سوکه ، فرش آبرش ، مرکز خرید مودا آنتی لوپ در این بازارها هر چه بخواهید را می توانید به راحتی تهیه نمایید. همه چیز از جنس اصل و بدل با هزینه های متفاوت موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE